Zaloguj się do konta

Plecionka przyponowa

utworzono: 2013/03/20 19:10
Xroi425

W tym sezonie mam zamiar rozpocząć moją przygodę z karpiowaniem mam już 90% potrzebnego sprzętu. Podobno na wiosnę lepiej jest ozywać plecionki bez 'otuliny'. W jeziorze w którym będę łowił są sztuki 20kg+, stąd moje pytanie:  1) czy plecionka na przypony 25 lbs wystarczy na wiosenne polowy ? 2) jak daleko trzeba ściągać otulinę z plecionki(z otuliną), tylko z włosa czy dalej? dzięki  [2013-03-20 19:10]

1) starczy. 2) 2-3cm od haka [2013-03-20 19:24]

W tym sezonie mam zamiar rozpocząć moją przygodę z karpiowaniem mam już 90% potrzebnego sprzętu. Podobno na wiosnę lepiej jest ozywać plecionki bez 'otuliny'. W jeziorze w którym będę łowił są sztuki 20kg+, stąd moje pytanie:  1) czy plecionka na przypony 25 lbs wystarczy na wiosenne polowy ? 2) jak daleko trzeba ściągać otulinę z plecionki(z otuliną), tylko z włosa czy dalej? dzięki 

Jeśli nie będziesz łowił w jakiś mega ekstremalnych  warunkach :) to 25lb na pewno wystarczy a tym bardziej wiosną gdy karpie nie są jeszcze tak waleczne jak np. latem.
Otulinę proponował bym  ściągnąć tak ażeby jeszcze przynajmniej za hakiem w stronę ciężarka plecionka była miękka na odcinku od 1 do 5 cm, spowoduje to że przynęta na haku będzie naturalnie się zachowywać, no chyba że chcesz zrobić cały przypon sztywny to wystarczy tylko ściągnąć na odcinku włosa i węzła bez węzła, lecz proponował bym pierwsze rozwiązanie ;)
[2013-03-20 19:31]