Plecionka zaczepia się o kotwice woblera

/ 3 odpowiedzi
Witam,
O tuż pojawił mi się dość denerwujacy problem i nie do końca wiem czyja to wina - moja technika rzutu czy woblery są wadliwe. Kupilem sobie woblery boleniowe 8cm i 9cm (oba około 10g). Niestety podczas rzutu jednym i drugim plecionka zaczepia się o kotwice, na 10 rzutow moze 3 są udane. Denerwuje to, bo zmaist lowic to odplątowuję plecionke z kotwicy.
Dodam, że za duzo woblerami w życiu nie łowiłem ale takie rzeczy z innymi zdarzaly sie sporadycznie. Czy macie może jakieś porady ?

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

Pozdrawiam,
kaban


Nie wiem jak dobrany jest zestaw ale technika rzutu jest niewątpliwie ważna. Jeżeli rzucamy na większe odległości a z bolusiami często tak jest zwłaszacza przy sporych rzekach warto kontrolować zejście linki palcem przed wodowaniem przynęty. To wymaga pewnej wprawy ale wszystkiego można się nauczyć o ile się chce -:) (2020/05/28 13:36)

amstaf358


Winna jest technika, wobler powinien w ostatniej fazie lotu wpasć do wody na napiętej lince, jesli wpada na lużnej to zachodzi własnie taaaaaaaki efekt,,,trzeba przy koncu przychamować linkę palcem... (2020/05/28 15:05)

Jakub Woś


Palec na szpulę i delikatnie hamujesz na koniec lotu woblera. Wobler wpada cicho i na napiętej lince więc się nie plącze
(2020/05/28 17:16)