Plecionka spinningowa do 150 zł

/ 56 odpowiedzi / 3 zdjęć
Slay3r

Allegro oczywiscie odpada? Z tego co widze, to z tymi japonskimi bedzie ciezko. Niewiele sklepow ma je w ofercie, a nawet jak maja, to tylko po 2-3 grubosci

(2016/02/28 15:35)

Sith

Slay3r, tutaj http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/plecionki-spinningowe-gruntowe-momoi-g5-a78-p2230.html masz dość szeroki wybór plecionek MOMOI.

Tomku, w pełni popieram Twoje zdanie i nie twierdzę, że Octa jest cudem techniki, dla tego jak pewnie zauważyłeś, już wcześniej zaproponowałem Autorowi plecionkę Momoi. Jeśli ktoś ma taki budrzet jak On, oczywistą sprawą jest, że powinien kupić produkt z wyższej półki. Jak pisałem spinninguję mało intensywnie i wystarcza mi Octa. Na pewno gdybym łowił choćby dwukrotnie częściej nie pozostałbym przy MIKADO. Niestety, przy moim budrzecie muszę się obracać w kręgu "średniaków". Są zwolennicy jeszcze tańszych plecionek, choćby MISTRAL Shiro i to wędkarze o dużym doświadczeniu i znajomości tematu (exemplum Luxxxis), której ja, po złych doświadczeniach, nawet nie dotknę. Każdy "orze jak może".

(2016/02/28 15:44)

Fishing is my drug

Moje zdanie o plecionkach

berkley nanofil - do dupy

sufix 832 - do dupy

powerpro - całkiem całkiem

i teraz mam powerpro super 8 slick i jak dla mnie jest swietna.

Ale jak ktoś wcześniej wspomniał plećka nie nadaje sie do wszystkich gataunków

(2016/02/28 19:26)

u?ytkownik188631

Posiadam Daiwę TOURNAMENT 8xBRAID już ponad rok,cena może lekko wyższa ale póki co nic złego o niej nie mogę powiedzieć

(2016/02/28 21:40)

Tomas81

sufix 832 - do dupy

Potwierdzę prawie w 100% bo powerka S8S też jest do dupy ;-) Siepie się skubana niemiłosiernie. W każdym razie Wisły nie przeżyła, kumpel zajechał w 3 miechy całe 300 jardów. Jak wywalał to zostało mu jej może z 50-60m. A kolesia ostrzegałem żeby jej nie kupował bo miałem ją wcześniej w ręku-20 minut zabawy i potrafię rzetelnie opisać każdą plećkę ;-)

Podobnie nie polecam Daiwy Tournament, tej starej bo EVO jest lepszym produktem.

(2016/02/28 22:10)

ewenementatrniex

http://www.szczupak.pl/momoi-ryujin-i7098.html co myslicie o tej plecionce ??? ja zwykle uzywam zylki w zeszlym roku sprobowalem spinningu na plecionce fajne czuc ale niszczyla sie jak nie wiem co i na momencie jej nie bylo to kupilem nastepna i to samo nie wiem czy źle nawinieta czy cos innego , spodobalo mi sie lowic pleciona ale nie wiem jaka

(2016/02/28 23:50)

Slay3r

Bylo pisane o tym wczesniej, podobno bardzo dobra

(2016/02/29 01:11)

Sith

Plecionki MOMOI to górna półka. Jeśli dysponujesz odpowiednią "kasą", to możesz się nie zastanawiać. Pamiętaj tylko o odpowiednim doborze przekroju, 0,08-0,12 to optimum, 0,14 to już potęga, a 0,20 to na dorsze i submarine.

Test żyłki DRAGON Guide Select

(2016/02/29 06:16)

ewenementatrniex

Wezme ta 0,14 raz na rok wydac te 150zł ale miec przyjemnosc zobaczymy czy z poprzednia pleciona to byla moja wina czy jakis shit plecionka , dzieki i pozdro!

(2016/02/29 16:30)

przemyslaw-misi

Dragon HM8X ^^ i masz plecke na 4 sezony^^

(2016/02/29 18:10)

Tomas81

Dragon HM8X ^^ i masz plecke na 4 sezony^^

Chyba 4 sezony przeklinania hehehe To bardzo miękka, miła w dotyku i "dalekosiężna" plećka. Ale przegrubiona, jak wszystkie dragoniki. Choć to nie jest jej najgorszą cechą, ta to siepanie. A przez to strzelanie w różnych miejscach. Byle trochę bardziej zanieczyszczona woda, jakieś roślinki, tudzież patyki i plećki nie ma na szpuli. Odradzam na rzecz przede wszystkim Varivasów.

(2016/02/29 22:59)

mariusz-sobczyk

Mikado Nihonto Octa Braid FLUO- bardzo dobra plecionka... na podkład!

1 Traci kolor- jak wszystkie

2 Szybko robi się płaska

3 Strzępi się sama z niczego

4 Po kilku wypadach wytrzymałość leci na pysk

Jeśli chodzi o kolor pletki to... 

Pstrąg wyskoczy z wody jak zobaczy fluo ;-)

Kleń- jeszcze sprytniejszy, chyba ,że w brudnej wodzie

Na inne ryby bierz fluo ,albo białą bo widoczna 

Kup Power Pro na metry po 50gr i nie kombinuj- tylko pamiętaj 4 splatową!

Może trochę szumi ale nigdy cię nie zawiedzie.

(2016/03/01 10:19)

Sith

cy_tat "Mikado Nihonto Octa Braid FLUO- bardzo dobra plecionka... na podkład!

2 Szybko robi się płaska

4 Po kilku wypadach wytrzymałość leci na pysk (...)"

Kolego "Znawco" mogę Ci tylko zacytować pewne przysłowie, które wraz z wyjaśnieniem jego znaczenia znajdziesz pod tym linkiem: http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=9721

(2016/03/01 10:35)

Tomas81

cy_tat "Mikado Nihonto Octa Braid FLUO- bardzo dobra plecionka... na podkład!

2 Szybko robi się płaska

4 Po kilku wypadach wytrzymałość leci na pysk (...)"

Kolego "Znawco" mogę Ci tylko zacytować pewne przysłowie, które wraz z wyjaśnieniem jego znaczenia znajdziesz pod tym linkiem: http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=9721

Olku niestety muszę się zgodzić z opinią Mariusza, mam identyczne odczucie wobec wymienionej plećki. Bo jak wyjaśnić "fenomen" straty ok 70m podczas ledwie kilkunastu wypadów... Gdzie na tych samych łowiskach, miejscówkach dobrych linek tracę średnio po ok pół metra na wędkowanie. Głównie na przewiązywanie przyponów...

(2016/03/01 13:25)

mariusz-sobczyk

Sith... Jeśli plecionka za 30zł spełnia twoje oczekiwania to... WSPÓŁCZUJĘ

(2016/03/01 14:13)

przemyslaw-misi

http://wsjp.pl/index.php?id_hasla=3127&ind=0&w_szukaj=gdzie+kuchark%C3%B3w+   to dla nas wszystkich ^^

(2016/03/01 16:38)

Sith

Tomku, powtarzam to jeszcze raz, używam plecionek MIKADO Octa Braid od półtora sezonu i teraz po przewinięciu na drugą stronę posłużą mi jeszcze jeden sezon. Może to dla tego, że spinninguję niezbyt intensywnie, zaledwie co drugi weekend po kilka- kilkanaście godzin. Jak na razie skutków o których piszesz, a "papuguje" po Tobie taki jeden chłopczyk, poza utratą barwy - nie dostrzegłem. Octa nie tworzy gniazd, choć używam kołowrotków nie najwyższych lotów, bo JAXON-a, uklada się na szpuli równiutko, tak samo jak na początku, nie strzępi się. Jest o niebo lepsza od poprzedniczki Fine Braid i o całą klasę od gdzieniegdzie chwalonego Mistrall-a. W ubiegłym sezonie nie miałem jakichś spektakularnych sukcesów wędkarskich, ale na Octa 0,08 wyholowałem dwukrotnie zaczepy w postaci konarów o ciężarze ok. 5kg (jeden specjalnie zważony), a deklarowana wytrzymałość tej plecionki to 5,15kg.

Nota bene, nikogo kto ma budrzet 150 PLN nie namawiam do kupowania Octa, to dobra plecionka za ciut ponad 50 PLN/150m, więc dla osób o niezbyt zasobnym portwelu.

Ps

Mariuszku, dziecko, za 30 PLN to Ty możesz kupić sobie ciasteczek i Coli...

zapraszam do lektury: Test żyłki DRAGON Guide Select

(2016/03/02 06:13)

mariusz-sobczyk

Plecionka Mikado właśnie tyle kosztuje...

Kto papuguje? Co ty wymyślasz? We wszystkich postach dopier***asz się do mnie.

Jak się łowi tak jak ty- mało intensywnie to i badziewiem takim jak Mikado można łowić (10 razy w roku to się nie rozpadnie) 

(2016/03/02 16:36)

Fishing is my drug

sufix 832 - do dupy

Potwierdzę prawie w 100% bo powerka S8S też jest do dupy ;-) Siepie się skubana niemiłosiernie. W każdym razie Wisły nie przeżyła, kumpel zajechał w 3 miechy całe 300 jardów. Jak wywalał to zostało mu jej może z 50-60m. A kolesia ostrzegałem żeby jej nie kupował bo miałem ją wcześniej w ręku-20 minut zabawy i potrafię rzetelnie opisać każdą plećkę ;-)

Podobnie nie polecam Daiwy Tournament, tej starej bo EVO jest lepszym produktem.

Nie wiem może trafiłeś na jakiąś podróbke czy coś ja mam swoją od listopada, średnio łapię 2 - 3 razy w tygodniu i jak narazie nic się z nią złego nie dzieje nawet kolor jest niemalże identyczny jak od nowości.

Ja jest zadowolony i polecam.

BTW moja przyszła do mnie z USA

(2016/03/02 17:15)

Sith

"Plecionka Mikado właśnie tyle kosztuje..."

Tu właśnie uwidoczniłeś swoją "głęboką" wiedzę i "znajomość tenatu"... Plecionek MIKADO jest kilka odmian, ja mówię o Octa Braid. Wskaż mi gdzie mogę kupić MIKADO Octa Braid za 30.- zł, bardzo chętnie kupię.

"Kto papuguje? Co ty wymyślasz? We wszystkich postach dopier***asz się do mnie."

Bo powtarzasz kanony zasłyszane, przeczytane, bez pokrycia we wlasnych doświadczeniach. Przykładem twierdzenie, że Octa kosztuje 30.- zł.

http://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/9450-plecionka-nihonto-octa-braid-150-metrow-mikado.html

http://eldoradosklep.pl/pl/p/Mikado-Plecionka-Nihonto-Octa-Braid-0%2C28-green-150m/4924

Zaznaczm, że nie interesują mnie "podroby" i zleżałe z Allegro, zresztą tam najtańsza to też 40.- PLN.

(2016/03/03 06:29)

mariusz-sobczyk

To chyba mój ostatni wpis na tm forum- właśnie przez takich idiotów jak ty.

http://www.szczupak.pl/mikado-nihonto-octa-braid-green-na-metry-i6973.html

Kupiłem kiedyś ze znajomym to gówno, niestety w wedkarskim i przeplacilem- 39zł

Na początku sprzedaży ta pletka kosztowała 25zł ''znawco''

(2016/03/03 09:33)

Tomas81

Cyt.:
"BTW moja przyszła do mnie z USA"

Czy USA, czy Polska czy Wietnam, jeden uj. A wiesz dlaczego? Ponieważ to wszystko są wypusty światowe, zwykła masówka. Natomiast czym innym są JDM, które oczywiście też można znaleźć poza Japonią ale to zupełnie inne linki. Pisząc "zupełnie" dokładnie to mam na myśli. Są cieńsze, mocniejsze, bez idiotycznych "średnic" w mm a z jedynie podaną mocą w funtach i oznaczeniem PE. Oznaczeniem które bardziej odnosi się do pojemności jaką zajmuje linka na szupli w porównaniu do monofili, a nie samej średnicy. I na bank nie miałem do czynienia z podróbą bo widziałem kilka różnych egzemplarzy u paru różnych wędkarzy. Tylko że my łowimy na konkretnej, ciężkiej wodzie jaką jest Wisła. A nie czyściutkim jeziorku, tu mogła by długo wytrzymać. W sumie jak każda inna plećka.

PS. W sprawie podawanych "średnic". PE jest najważniejszy i prawie zawsze podawany jako jedyny ale ostatnimi czasy zdarzają się prawdziwe JDM na których też jest ta europejska głupota w mm oraz moc w kg, vide Daiwa Saltiga czy Morethan. Chodzi o ich rozpropagowywanie i sprzedaż poza terenem Japonii poprzez dystrybutorów którzy wymagają takiego oznaczenia. Co nie zmienia faktu iż owe mm ma się nijak do rzeczywistości.

(2016/03/03 12:29)

Fishing is my drug

Cyt.:
"BTW moja przyszła do mnie z USA"

Czy USA, czy Polska czy Wietnam, jeden uj. A wiesz dlaczego? Ponieważ to wszystko są wypusty światowe, zwykła masówka. Natomiast czym innym są JDM, które oczywiście też można znaleźć poza Japonią ale to zupełnie inne linki. Pisząc "zupełnie" dokładnie to mam na myśli. Są cieńsze, mocniejsze, bez idiotycznych "średnic" w mm a z jedynie podaną mocą w funtach i oznaczeniem PE. Oznaczeniem które bardziej odnosi się do pojemności jaką zajmuje linka na szupli w porównaniu do monofili, a nie samej średnicy. I na bank nie miałem do czynienia z podróbą bo widziałem kilka różnych egzemplarzy u paru różnych wędkarzy. Tylko że my łowimy na konkretnej, ciężkiej wodzie jaką jest Wisła. A nie czyściutkim jeziorku, tu mogła by długo wytrzymać. W sumie jak każda inna plećka.

PS. W sprawie podawanych "średnic". PE jest najważniejszy i prawie zawsze podawany jako jedyny ale ostatnimi czasy zdarzają się prawdziwe JDM na których też jest ta europejska głupota w mm oraz moc w kg, vide Daiwa Saltiga czy Morethan. Chodzi o ich rozpropagowywanie i sprzedaż poza terenem Japonii poprzez dystrybutorów którzy wymagają takiego oznaczenia. Co nie zmienia faktu iż owe mm ma się nijak do rzeczywistości.

pisząc ze moja przyszla do mnie z usa mialem na mysli to ze moze trafiles na podjebke bo ja zlego słowa o swojej nie powiem i tez lowie w ciezkich warunkach myslisz ze tylko na wisle sa ciezkie warunki. i na chu.... mieszasz tu jdm jak mnie to nieinteresuje i sie o takich nie wypowiadalem, czy wiedzą chciales sie popisac
  (2016/03/05 14:37)

Sith

Odświeżając temat, chciałem zapytać, czy ktoś używał już plecionkę DRAGON Magnum 4X, którą polecał @Tripod? Słyszałem o niej dość pozytywne opinie, ale to takie półgębkiem. Ciekaw jestem wrażeń z jej użytkowania, bo na oko może być ciekawa. (2016/05/24 07:05)

w6i6e6

Jak masz do wydanie 150zł to nie baw się w Dragony, Mikado i inne cuda kup Duela lub Varivasa i będziesz zadowolony. Na Twoim miejscu pomyślałbym też nad zakupem lepszego młynka. (2016/05/24 08:46)