Plecionka spinningowa-poradźcie jaka najlepsza.

/ 6 odpowiedzi
Witam, możne ktoś z kolegów poradzić która plecionkę najlepiej kupić do spiningu
Spin-men

Witam
Oczywiście kolego
Radze ci kupić Power Pro 0.15 wytrzymałość do 9kg (mocna) plecionka po jakimś czasie nie rozkłada sie jak jakies chińskie podruby trzyma sie szpuli oraz jest miekka cos ułątwia prowadzenie (dobre) prowadzenie przynęty. (2011/05/19 11:13)

MYSZKA86

Witam
Oczywiście kolego
Radze ci kupić Power Pro 0.15 wytrzymałość do 9kg (mocna) plecionka po jakimś czasie nie rozkłada sie jak jakies chińskie podruby trzyma sie szpuli oraz jest miekka cos ułątwia prowadzenie (dobre) prowadzenie przynęty.

ok, który kolor? Mam tą plecionke na morze i jestem zadowolony. wcześniej miałem barkley fireline było ok tylko na węzłach kiepska potrafiła guma przy zarzucaniu się urwać (2011/05/19 11:20)

tomas-z

Ja też mam power pro tylko 0.13 na 8kg ciemna zieleń. Bardzo dobrze sie rzuca. Polecam (2011/05/19 11:47)

Calu

Ja używam PP 0.15 czerwonej, daje rady choć kolor mógłby trzymać lepiej ale od początku była jakaś  jakby "poprzecierana".
Kolega ma żółtą tego samego kalibru, ładny kolorek i dobrze się trzyma :)  cena przystępna - 50gr/metr (2011/05/19 13:13)

DAN666

od 10 lat testowałem Power Pro , Barkley a ostatnio SpiderWire , Power Pro - dobre średnice od 0,06 do 0,12 ale przy częstym łowieniu starcza na sezon , trochę mięka Barkley - średnice 0,10 do 0,15 - po sezonie zaczyna się strzępić , ma stosunkowo małą wytrzymałość jak na klasę plecionki SpiderWire  w testach od roku , używam plecionki Stealth podobno dedykowana do łowienia w morzu średnica 0,15 do 0,17 - jak na razie bez zarzutów , kolor w moim przypadku czerwony szybko staje się różowy ale oprócz właściwości wizualnych nie przeszkadza chyba że ktoś jest estetą :) , niestety kolor plecionki niezależnie od firmy i tak zmieni się prędzej czy później , taki urok łowienia w Wiśle ( bo tam przeszły testy wszystkie wymienione rodzaje ). O produktach kongera czy mikado nie piszę ponieważ nie są to wg mojej oceny plecionki dedykowane do spiningu W tym roku do testów wybrane zostały również plecionki dragona ale nie polecę ich do póki nie zostaną gruntownie sprawdzone , 
pozdrawiam DAN666 NRST  (2011/05/25 10:04)

Makos15

Witam, w związku że pracuje w sklepie wędkarskim wymieniam sie informacjami na temat plecionek doswiadczonych wedkarzy. do spinningu ze swojej i klientow strony polecam plecionke Streen Microfuse o srednicy 0,08 badz 0,10 zalezy jaki spinning.  (2011/05/25 23:22)