Plecionka przyponowa JAXON NEW CONCEPT LINE

/ 4 odpowiedzi
kupiłem plecionke przyponową JAXON NEW CONCEPT LINE PREMIUM 0,10MM czy to prawda że ona wytrzymuje 8kg???
u?ytkownik142307


Właśnie taką plecionkę stosuję na przypony od 3 sezonów.Jaxon podajac ilość kg ma na myśli wagę wyholowanej ryby,a nie wytrzymałość liniową.Ja przyjałem że plecionka ma przy tym samym przekroju co żyłka dwa razy większą wytrzymałość.żyłka 0,28=plecionka 0,14.Stosuję tę zasadę właśnie dla plecionek jaxona,w krytycznych sytuacjach prawie zawsze puszcza przypon.Dokładnie mój zestaw na Odrę składa się z żyłki 0,28 przypon plecionka 0,12. (2013/01/26 21:24)

kuba234p


kolego jesteś genialny własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem z moich kilku pytań,odpowiadzialeś mi tak jasno że bardziej się nie da  dostajesz ode mnie 6+ ****** DZIĘKI WIELKIE!!!PS.więc rozumiem że jako żyłke gł. używasz 0,28mm a na przypon plecionke 0,12mm tak???i przeważnie puszcza tylko przypon ??? (2013/01/26 22:00)

u?ytkownik142307


Opiszę dokładniej moje zestawy.Plecionki używam bo jest wygodna na przypony można je dowolnie przechowywać,a one nie maja pamięci kształtu.Nie trzeba tak często wymieniać bo się nie rozciagają.Czułe są na przetarcia nawet niewielki sum jako przyłów na robaki potrafi ją przetrzeć.Do haka przywiązuje wezłem bez węzła,kilka sztuk zawsze mam z włosem,z drugiego końca krętlik z agrafką.Żyłka główna zakończona krętlikiem,wymiana to sekundy.Krętliki firmy winner malutkie i mocne,powyżej 10 kg.Moje ulubione haki to gamakatsu g carp hook method,wielkości 6 i 4.Stosowałem też plecionkę zamiast żyłki głównej zaleta to mały przekrój a tym samym mały opór dla nurtu,ale jak rzeka niesie jakieś zielsko to czepia sie do plecionki dużo bardzej jak do żyłki i czyszczenie tego to masakra.Plecinkowy przypon czasem się placze ale w sumie ma dla mnie więcej zalet niż żyłkowy. (2013/01/26 23:12)

u?ytkownik152316


ja uzywałem, wiele przerwanych przyponów, bardzo słaba wytrzymałosc, przypon zrobiony z 0,10mm (ktory rzekomo wytrzyma 8kg) nie podniosl nawet 2kg ciezarka. (2013/07/29 19:09)