Zaloguj się do konta

Plecionka Power Pro Momoi

utworzono: 2011/12/30 22:07
Chomikus

 Witam
Mam pytanie do użytkowników plecionki Momoi jakimi cechami przewyższa Power Pro i czy warto wydać na nią praktycznie raz więcej kasy ?
Sam używam Power Pro już 3 sezony i jeszcze mnie nie zawiodła
Pozdrawiam
[2011-12-30 22:07]

Napiszę tak. Używam obie plećki lecz do spina tylko Momoi. Dlaczego? Bo wszystkimi parametrami użytkowymi, poza średnicą przewyższa Powerkę o dwie klasy. Ma doskonały prawie jednolity splot, gwarantuję że takiego po roku użytkowania innych marek na naszym rynku nie znajdziesz bo Momoi praktycznie w ogóle się nie rozpada-rozwarstwia. Poza tym niesamowicie trzyma kolor. Owszem blaknie on ale tylko na sucho. Podczas połowów staje się on znów krwisto czerwony. Swietnie się nią rzuca, przy dbaniu o nią zjawisko ptasiego gniazda nie istnieje. Jest również miękka choć na początku twardawa i lekko chropowata. Ale to tylko na początku. I chyba jest to pierwsza plecionka przy której możemy mówić o średnicy ale jest to związane z bardzo gęstym splotem. I co najważniejsze, przynajmniej dla mnie: stosunek wytrzymałości węzłowej do liniowej. Ja stosując węzeł UNI osiągam zawsze ponad 90%!!! Dal przykładu: Powerka przechodząc testy u mnie miała 80%. Więc jest ogromna różnica. Jedynie w czym lepsza jest Power Pro to średnica, np. 0,15 mm PP jest minimalnie cieńsza od 0,14 mm Momoi. Ale tylko na początku. Z czasem Powerka puchnie a Momoi już nie. Układanie się ich na dobrych kołowrotkach jest praktycznie identyczne więc tu remis. A i bym zapomniał. Łowiłem Momoi na mrozie -7 i plećka praktycznie wody nie brała więc producent nie ściemnia. Powerka niestety marznie. To tyle odpowiedzi dlaczego Momoi ma taką cenę. Zresztą przytoczę kawał:

Dlaczego rozwody są takie drogie?
Bo są tego warte:)))

Momoi jest warta tej ceny.
[2011-12-30 23:41]

Chomikus

Dzięki Tomku za wyczerpującą odpowiedź :)
Pozdrawiam
[2011-12-30 23:50]

Tomekoo

Ja również używam Momoi z tym że od nie dawna i jestem zadowolony ,linka nie pęka na robocie,nie wyciera się jak szmata ale co tu dużo pisać skoro mój imiennik wszystko już wymienił...Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku! [2011-12-31 17:57]