Plecionka Power Pro-wciąż mi się plącze

/ 43 odpowiedzi / 2 zdjęć
użytkownik8129

Mam taką samą grubość i ,,gniazdo" tylko raz mi się zrobiło Myślę że za dużo jej nawinąłeś i dlatego Ci się one robią plecionka w odróżnieniu od żyłki nie jest rozciągliwa więc się nie ściska sama o siebie Spróbuj zrobić mniejszy podkład lub skrócić ją tak aby jakieś dwa trzy milimetry jej brzeg był poniżej krawędzi szpuli (2011/05/23 20:31)

marek796

według mnie to tylko i wyłącznie wina kołowrotka o małym rozmiarze a jakiego ty używasz? (2011/05/25 19:51)

bartbmp

Mały rozmiar ;/ kołowrotka oczywiście :D może i racja. Będe się zamierzał na kupno nowego młynka. Wtedy postaram się zgrać wszystko lepiej. thx (2011/05/25 20:43)

dziki12

Witam odnosnie skrecania plecionki PP ja po wyplynieciu puszczam plecionke(spory odcinek bez niczego)za lodka i ciagne spory odcinek,przy zwijaniu przepuszczam PP przez gabke nasaczona plynem do zmywaniqa naczyn.Plyn powoduje odtluszczenie wtedy PP lepiej tonie i lepiej uklada sie na szpuli.
       (2011/05/25 22:17)

wozny

hmm Pierwszy raz użyłem plecionki power pro, krecioł sPro Passion 730.
Plecionka o,10 kolor zielony 125m....zastanawialem sie jak to zrobic prawidlowo bo ciezko znalezc konkretna informacje w necie i w sklepach, jeden sprzedawca przy konsultacji jakis czas temu chcial mi wcisnac jakas tansza plecionke i mowil pamietam " ale wie pan jak to sie naklada ? trzeba zamoczyc calosc w bodajze cieplej wodzie a pozniej nawinac) pozniej w necie czytam recenzje "fachowcow internetowych" i niektorzy twierdza ze nawijac na mokro to tylko te grubsze plecionki a takie jak power pro i te lepsze to nie trzeba i o takich srednicach 0,10 tez nie ma to znaczenia......
Łowilem na zylki, gdzies wyczytalem przy okazji ze zylka albo plecionka prawidlowo jest nawinieta jak wystaje tylko troche od kranca szpuli bo to wyrzuca rzuty( mniejszy opor o rant szpuli przy wysuwaniu) co sie zgodze. i tu robia sie schody :).....
GLupie pytanie ale nie ma nigdzie odpowiedzi jak prawidlowo zrobic podklad do zylki i plecionki (slyszalem jak sama plecionka jest nawinieta na szpule to potrafi sie swobodnie slizgac)
aby uniknac tego zjawiska postanowilem kupic jakas tania zylke z cyklu "black bull 0.28 na allegro za 4 zl) nawinalem tak na oko zeby bylo dosc miejsca do stosunkowo cienkiej plecionki,lacze z plecionka i tu zonk :O wezel musialem zrobic inny niz zwylke jak lacze zylke z zylka bo poprostu plecionka sie wyslizgiwala, znalazlem dobry wezel w necie do laczenia plecionki z z zylka i zaczynam nawijanie.
nawijalem wedlug wskazan na pudelku (ten patent z plastikowym oczkiem i dociskaniem kolanami zeby byla odpowdiednio naprezona i tu byl pierwszy problem bo te otworki nad szpula wydawaly sie nie nakladac idealnie na wyciecie w szpuli i momentami bardzo ciezko bylo mi wyciagnac plecionke z szpuli w pudelku) i tak nawinalem cale 125 metrow z rezerwa jakis 2-3 mm od kranca szpuli....
pierwszy test nad woda ....a lowie 80 % z opadu na glowki 5-7-10-12 (sporadycznie do 15 gram) ale tez woblerami i tonacymi i lekkimi plywajacymi, rzucalem pare razy wirowkami i wahadlowkami....1 dzien nad woda zadowolony :) zupelnie inne czucie przynety i juz polubilem przynety aczkolwiek zauwazylem ze w odciunku od przynety do wedziska plecka jest poskrecana.....
Nastepna wyprawa nad jezioro i masakra....godzina lowienia patrze....broda....(ze szpuli wychodza nagle 3 linki z czego te 2 sa ewidentnie pod zwojami ;/ proboje rozplatac i brne w suply , odcinam....lowie dalej....mija pare godzin ...kolejna broda.....to samo ....za pare godzin znow i praktycznie cala pleciona w kibel....sportowa zlosc, co zrobilem zle ?
Nie da sie zawsze uczyc na cudzych bledach czasem na swoich niestety trzeba...
tak wiec mam pare pytan :

1.Czy robic podklad do plecionki ? czy z zylki ? czy jej grubosc ma znaczenie ?
2.Nawijac plecionke na sucho czy mokro ?czy sugerowac sie jej jakoscia i sredniaca ? czy to nie ma znaczenia ? Jak mocno nawijac na szpule?
3.Jakie przynety nie dzialaja dobrze z plecionka ( w sesnie skrecaja ja itd) (2012/08/06 19:31)

maciek34

Ja mama plecionkę identyczną jak autor tematu,kołowrotek to shimano catana 2500 fb i co wypad łowie wirówkami i jeszcze nigdy nie miałem żadnego skręcenia czy zaplątania (2012/08/06 22:41)

szczawik1984

Na początek to kolega niech sprawdzi czy ma oryginał bo odcinków 125m PowerPro nie wypuszcza na rynek.

hmm Pierwszy raz użyłem plecionki power pro, krecioł sPro Passion 730.
Plecionka o,10 kolor zielony 125m....zastanawialem sie jak to zrobic prawidlowo bo ciezko znalezc konkretna informacje w necie i w sklepach, jeden sprzedawca przy konsultacji jakis czas temu chcial mi wcisnac jakas tansza plecionke i mowil pamietam " ale wie pan jak to sie naklada ? trzeba zamoczyc calosc w bodajze cieplej wodzie a pozniej nawinac) pozniej w necie czytam recenzje "fachowcow internetowych" i niektorzy twierdza ze nawijac na mokro to tylko te grubsze plecionki a takie jak power pro i te lepsze to nie trzeba i o takich srednicach 0,10 tez nie ma to znaczenia......
Łowilem na zylki, gdzies wyczytalem przy okazji ze zylka albo plecionka prawidlowo jest nawinieta jak wystaje tylko troche od kranca szpuli bo to wyrzuca rzuty( mniejszy opor o rant szpuli przy wysuwaniu) co sie zgodze. i tu robia sie schody :).....
GLupie pytanie ale nie ma nigdzie odpowiedzi jak prawidlowo zrobic podklad do zylki i plecionki (slyszalem jak sama plecionka jest nawinieta na szpule to potrafi sie swobodnie slizgac)
aby uniknac tego zjawiska postanowilem kupic jakas tania zylke z cyklu "black bull 0.28 na allegro za 4 zl) nawinalem tak na oko zeby bylo dosc miejsca do stosunkowo cienkiej plecionki,lacze z plecionka i tu zonk :O wezel musialem zrobic inny niz zwylke jak lacze zylke z zylka bo poprostu plecionka sie wyslizgiwala, znalazlem dobry wezel w necie do laczenia plecionki z z zylka i zaczynam nawijanie.
nawijalem wedlug wskazan na pudelku (ten patent z plastikowym oczkiem i dociskaniem kolanami zeby byla odpowdiednio naprezona i tu byl pierwszy problem bo te otworki nad szpula wydawaly sie nie nakladac idealnie na wyciecie w szpuli i momentami bardzo ciezko bylo mi wyciagnac plecionke z szpuli w pudelku) i tak nawinalem cale 125 metrow z rezerwa jakis 2-3 mm od kranca szpuli....
pierwszy test nad woda ....a lowie 80 % z opadu na glowki 5-7-10-12 (sporadycznie do 15 gram) ale tez woblerami i tonacymi i lekkimi plywajacymi, rzucalem pare razy wirowkami i wahadlowkami....1 dzien nad woda zadowolony :) zupelnie inne czucie przynety i juz polubilem przynety aczkolwiek zauwazylem ze w odciunku od przynety do wedziska plecka jest poskrecana.....
Nastepna wyprawa nad jezioro i masakra....godzina lowienia patrze....broda....(ze szpuli wychodza nagle 3 linki z czego te 2 sa ewidentnie pod zwojami ;/ proboje rozplatac i brne w suply , odcinam....lowie dalej....mija pare godzin ...kolejna broda.....to samo ....za pare godzin znow i praktycznie cala pleciona w kibel....sportowa zlosc, co zrobilem zle ?
Nie da sie zawsze uczyc na cudzych bledach czasem na swoich niestety trzeba...
tak wiec mam pare pytan :

1.Czy robic podklad do plecionki ? czy z zylki ? czy jej grubosc ma znaczenie ?
2.Nawijac plecionke na sucho czy mokro ?czy sugerowac sie jej jakoscia i sredniaca ? czy to nie ma znaczenia ? Jak mocno nawijac na szpule?
3.Jakie przynety nie dzialaja dobrze z plecionka ( w sesnie skrecaja ja itd)
(2012/08/06 23:59)

szczawik1984

Kilka rad z własnego doświadczenia aby nie było problemów nawet podczas wędkowania obrotówkami:

- Zawsze nawijamy na mokro, ja wpuszczam szpule do jeziora i nawijam. Plecionka ma co do siebie że chłonie wodę przez co zwiększa swoją objętość szpula się napełnia i zaczyna spadać
- Kołowrotek powinien mieć nienaganną pracę rolki kabłąka np Spro Red Arc a najlepszym będzie mały multiplikator.
- Nawijamy równym tempem napinając plecionkę podczas nawoju
- Przypony do spinningu stosujemy najwyższej klasy o doskonalej pracy krętlika, na tym naprawdę nie warto oszczędzać. Wtedy żadna wirówka nam nie straszna.

Warto o tym pamiętać. (2012/08/07 00:08)

wozny

http://allegro.pl/plecionka-125m-zielona-power-pro-szczupak-sandacz-i2521772245.html

podroba  czy orginal ? ;) (2012/08/07 11:23)

szczawik1984

Przy oryginale to nawet nie leżało (2012/08/07 13:21)

Marciniak9

Podróba i to jakaś chamska ! (2012/08/07 13:55)

Marciniak9

http://www.bass-sklep.pl/plecionka-power-pro-135m-zielona.html

tu masz oryginał 135m (2012/08/07 13:58)

szczawik1984

zgadza się to jest oryginał (2012/08/07 15:27)

wozny

ok dzieki ;) znalazlem tez dobry artykul o nawijaniu plecionki http://www.mrfish.pl/2012/03/dob/
czyli mozna polowic na obrotowki na plecionce ? (2012/08/07 17:00)

Ramsay

Ja lowilem obrotowkami mepssa pletka 0,08 , kolowrotek Shimano Catana 2500FB (napisalem firme kreciola aczkolwiek nie wiem drugi raz bym go nie kupil ... juz przy nawijaniu plecionki zaczal wydawac jakis dziwne stuki puki) i zadnej brody poki co nie mialem (mam swoja jak sie nie ogole :)) ...
Pletka fakt delikatnie sie skreca na dlugosci ok 2-3m ale to chyba norma jest.
(2012/08/07 17:11)

zbewola

Taka plecionka jest do bardz delikatnej wędki. Grubość sugeruje zmianę techniki zarzucania, szczególnie lekkich przynęt. Nie rzucaj pod wiatr. Znam tę plecionkę i jest nieco sztywna. Osobiście wymieniłem ją na inną, kupiną na targu za trzecią część ceny. (2017/05/09 19:06)

Sith

@zbewola, przestań nabijać posty i nie ośmieszaj się takimi stwierdzeniami, że plecionka z bazaru jest lepsza od PowerPro. Nie ma znaczenia, że ja osobiście nie przepadam za nią, ale obiektywnie to jedna z najlepszych plecionek na rynku, więc nie pisz bzdur odpowiadając na posty sprzed 5-7 lat. (2017/05/10 08:45)

erykom

Aleksandrze kolega jest nowy na tym forum i myśli że zwojuje świat😊 Też mnie to denerwuje ale nic na to nie poradzę.Dobrze ze to forum nie działało w latach 80 bo i z tamtego okresu byłyby odpowiedzi 😊 (2017/05/10 10:03)