Plecionka od 30 do 45 zł. Proszę o rady.

/ 17 odpowiedzi
Witam chcę zakupić plecionkę do 40 zł jakąś dobrą widziałem wędkarza co wlasnie za 30 -45 zł miał plecionkę i jak uwadził to wyjmował cala przynete , a żyłka bach i po gumie  :/ Doradźcie mi jakąś dobrą plecionkę żeby była wytrzymała i sie nie zrywała .Pozdrawiam ......
marcinWWY


Poszukaj coś z dragona no ja nie wiem pierwszy raz na plecionkę bede lowil i sie nie orientuje ;// (2011/07/01 12:55)

wyko2


najlepiej doradzi i pomoże ci sprzedawca w sklepie wędkarskim. On wie czego wędkarze używają najczęściej i zna wszystkie opinie na ich temat. Nie wstydźmy się korzystać z ich pomocy. (2011/07/01 12:59)

u?ytkownik64718


Klikasz allegro, dział turystyka, wędkarstwo ,plecionki , w tytule dragon i masz są różne , ale w tej kwocie też znajdziesz , są przyzwoite. Sam wędkuje plecionką dragona o nazwie electra i jestem z niej zadowolony. (2011/07/01 12:59)

u?ytkownik32263


Po pierwsze Kolego. Aby Twój post nie był pośmiewiskiem nie tytułuj go słowem "pomocy". Po drugie nie ma plecionki która by nie pękała. Zawsze można przyłożyć odpowiednią siłę i zerwać plecionkę, każdą. Po trzecie zawsze namawiam wędkarzy do kupna dobrej plecionki ponieważ kupując byle co można łatwo się zrazić do tego sprzętu a za cenę 30-40 zeta takiej nie znajdziesz. Ale już od jakiś ok 60 PLN można nabyć na allegro bardzo dobrą plećkę jaką jest Power Pro. Tobie bym polecał albo 0,19 mm albo 0,23mm bo to są średnice które pozwalają na rozgięcie większości haków używanych podczas "normalnych" połowów. Pisałem w cudzysłowiu ponieważ ja używam dużych haków od 6/0 w górę i to Big Gamów ale generalnie ludzie używają haków do 4/0, które tymi średnicami pleciek łatwo rozgiąć. (2011/07/01 13:00)

marcinWWY


Ok Lin66 ile ta plecionka Electra kosztuje tzn. za ile ja kupiles i powiedz czy ci sie nie zrywa itp ..... mi zalezy aby uratowac gumy i byla wytrzymala ta plecionka ;/ (2011/07/01 13:04)

u?ytkownik64718


Kupiłem ją w sklepie wędkarskim za 59 zeta, jest wytrzymała choc ,mam średnicę0,12, ale jeżeli chodzi ci tylko o wytrzymałśc proponuję ci średnicę 0,18 lub 0,20. Jest fajna ponieważ się nie plącze jak inne. Ale na allegro widziałem plecionkę dragon chyba o nazwie samuraj ta plecinka jest dużo tańsza ale jak będzie się zachowywac nad wodą to nie wiem, myślę że choc trochę ci pomogłem. Nie daj się tylko nabrac na jakieś tanie yorki, lub kongery te plecinki są beznadziejne. (2011/07/01 13:23)

niko


LIN 66 a ty nie pracujesz w dragonie bo cały czas Tylko Dragon i dragon...... (2011/07/01 13:30)

u?ytkownik32263


Kolego "lin66" plecionki za tą cenę nie są warte polecenia. Jak wyżej pisałem można nabyć w naprawdę niezłej cenie Power Pro na metry. I na bank będzie lepsza do wszystkich Dragonów, Yorków, Jaxonów itp. A na temat pleciek mam naprawdę "niezłą" wiedzę. Łowię na nie już 16 sezon i sporo ich zdążyłem przetestować. (2011/07/01 13:33)

szymbor


po pierwsze nie bierze dragona .... żyłka dragona jak i plecionki to jeden wielki szajs .... też się posłuchałem kolesia który to chwalił i po nie całych dwóch miesiącach ściągałem pozostałości plecionki z kołowrotka i leciałem po nową ....

plecionki jakie polecam Mikado Trython Mega Line łowię tylko na 0.10 o tych grybszych się nie wypowiem
Power Pro (choć nie raz z nie wiadomych mi dotąd przyczyn pękła podczas rzutów mimo że plecionka nie była nigdzie przetarta ... wydaję mi się że jakąś trefną trafiłem bo kolesie mają i nie mają z nią żadnych problemów)
Berkley
Mistral

z tymi miałem do czynienia lub moim znajomi i je chwalą ...

w miare przyzwoitą plecionkę dostaniesz od 50 zlotych ... nie zjeżdżaj poniżej kwoty 40 pln (2011/07/01 13:54)

u?ytkownik64718


Nie koledzy nie pracuje w dragonie , po prostu miałem różne plecionki, kongera , mikado, yorka , power pro - nie podróbę żeby nie było niedomówień, która jest bardzo dobra ale bardzo ma duże skłonności do plątania się, i tak jak dla mnie jestem po dużym wrażeniem plecionek dragon , bardzo dobrze się na nie łowi są wytrzymałe i się nie plączą. Choc kupując ją miałem wątpliwości czy to dobry wybór.

 

  A tak na marginesie kolega w poście prosi o tanią , w miarę mocną plecionkę, ma na nią przeznaczone30-40 zeta , co byście polecili za tą kwotę bo ja dragona z seri shogun.

(2011/07/01 13:54)

szymbor


to niech kolega się nie piekli o dozbiera jeszcze te 20 złotych ..... kupić taniochę żaden problem, ale za to nad wodą problemy się zaczynają ....

co do mikado łowiłem nią nawet zimą przy -10 .... co prawda zamarzała i pojawiały się kryształki lodów na niej ale w niczym to nie przeszkadzało ... obecnie na jednym kręciole mam nawiniętą od dwóch lat Trythona i czesam nią łowiska zimą latem i jest dalej w dobrym stanie ... (2011/07/01 13:57)

adamoski


Skąd takie zdanie o żyłkach dragona? Dla mnie okoniowe żyłeczki tej firmy to po prostu rewelacja, używałem ich na spiningu a , teraz przeplotłem do gruntówek i dalej świetnie dają radę:)  (2011/07/01 14:24)

szymbor


jedyna żyłka jaka przypadła mi z dragona to millenium trout .... reszta to syf ... szukałem teraz żyłki do multika do spinningowania castem ... sprzedawaca zachwycał V-Strong na stronie Dragona również się o niej rozpisali tak jakby zaraz mieli dostać orgazmu ... i niby doskonała do casta .... efekt 5 godzin machania i żyłka poszła w kąt ... to co się z nią stało woła o pomstę do nieba .... kolejny raz Dragon jak zwykle przereklamował swój produkt ... ale to prawda Dragonowi tylko dobrze wychodzi reklama .. tylko szkoda że nie jest ona robiona z prawdą o sprzęcie ... przypony do 10 kg pękały przy rzutach 7 gramową blaszka ... to jest dopiero śmiechu warte <hahaha> (2011/07/01 14:44)

irex


Kolego nie licz na to że za taką kwotę kupisz dobrą plecionkę.Kupisz co najwyżej produkt plecionkopodobny,który okaże się wielką lipą po kilku wypadach na ryby.Kiedyś jak funkcjonował bazar na stadionie 10-cio Lecia zdażyło mi się kupić coś takiego na polskim stoisku.Chyba nazywało się to Tiger.Po kilku wypadach na ryby zauważyłem ,że plecionka zaczyna jakby puchnąći zaraz po tym się strzępić co spowodowało jej osłabienie i tendencję do plątania.Nie polecam produktów nieznanych i nieuznanych firm bo po pierwsze szkoda kasy ,a po drugie można później żałować straty ryby życia. (2011/07/02 16:02)

u?ytkownik37148


pewnie nie będę inny. Dołóż trochę. A kupisz lepszą. Za 45 zł to raczej Dragon. Dołóż trochę i poszukaj ... a może kup od razu POWERPRO i spokój? Zaoszczędzisz.  (2011/07/02 16:09)

dviva


kolego daruj sobie plecionki za ta kwote i jak koledzy radza kup drozsza tak jak ja kupilem dragona za  ok. 80 zl i wedkuje trzy sezony i ani razu sie nie splatala a jak jest zaczep to niezla galaz mozna na niej podniesc i wypiac gume lub blache..nie trac kasy na tania plecionke.... (2011/07/02 23:13)