Plecionka Octa Braid Nihonto

/ 11 odpowiedzi
Witam. Mam do was pytanie na temat tej plecionki a mianowicie - Kupiłem plecionkę Octa Braid Nihonto 0,14 8 splotowa od Mikado. Zauważyłem ze po pierwszym wypadzie i drugim plecionka straciła kolor. Nigdy nie miałem plecionki zawsze używałem żyłki. Chcę siegnąć opini waszej kto ma styczność z tą plecionką i da jej opinie. Może jest ktoś kto ma ją już jeden sezon i jak się spisuje. Nie mam porownania to pierwsza moja plecionka i nie wiem czy ją lepiej nie zmienić. Dałem za nią około 50zł. Co do Zalet jest bardzo mocna. Narazie mi się nie strzępi. Jak będę miał czas to dam zdjęcie. Wykonują nią dalekie rzuty. Kijek jaki mam do niego to Dragon black rock II 270 5-25c.w I mlynek Ryobi Zauber 3000. Czekam też na wasze zdjęcia z Rybami jesli to możliwe co wyciągneliście na tą plecionkę oczywiście. Proszę was o radę.Jak narazie nie udało mi się wyjąć zadnej ryby może jeszcze pora nie ta :)
Jakub Woś


Kiedyś kupiłem jedną szpulę. Kolor został na przelotkach przy nawijaniu na młynek. Ale była mocna. Zaryzykowałem i po roku kupiłem kolejną szpulę. Kolejna to było wielkie nieporozumienie. Strzępiła się i rozwarstwiała , musiałem wyrzucić. Opinie w internecie pokrywały się z moimi doświadczeniami. Na początku wszyscy byli zadowoleni z czasem jakość znacznie spadła. (2020/02/19 19:35)

erykom


Kazda plecionka traci kolor. Czy to za 50 czy 200 zl wczesniej czy pozniej i tak straci kolor. Wazne aby sie nie strzepila i byla w miare mocna a i tak co kilkugodzinny wypad powinienes odcinac kilka metrow plecionki bo jest oslabiona. Wyblakly kolor nie odstrasza ryb wiec bez obaw. Zostaw ta plecke i ja katuj przez sezon o ile wytrzyma do konca roku (2020/02/19 20:56)

Sith


Używałem i nadal używam yej plecionki. Przy typowo rekreacyjnym spinningowaniu (po kilka godzin co drugi tydzień) wytrzymuje około 1,5 sezonu (w połowie przewinięta na drugą stronę). Jest mocna, najmniej traci kolor czarna, najbardziej żółta. 0,14mm używałem do spinningu z brzegu morza i "dorszowania" z kutra. Jest mocna, na 0,18-ce można wieszać bieliznę, albo wyholować małą submarine. Jeśli chodzi o strzępienie, to zależy od partii produkcyjnej, ale przy tej cenie nie ma się co dziwić. Odporniejsza pod tym względem jest Nihonto Fine, niby nieco słabsza od Octa, ale dłużej zachowuje pierwotną moc.
Branie ryb nie jest uzależnione od producenta plecionki, one nie rozróżniają Mikado od Varivasa. Nie napisałeś na jakie ryby się nastawiasz. Jeśli Twoim celem są okonie, lub klenieto 0,14 jest zdecydowanie zbyt gruba, w zupełności i z "okładem" wystarczyłaby 0,08. Niestety cieńszej nie ma, ale można zastosować Fine i tu masz plecionkę 0,06. Nadto, zastosuj przypon z fluorocarbonu długości 50-100cm, zobaczysz od razu efekt, Okonie są typowymi wzrokowcami, klenie wyjątkowo ostrożne a woda w tej chwili jest dość czysta, klarowna i taka gruba lina jaką zastosowałeś może wzbudzać u nich zastrzeżenia co do czystości zamiarów tego czegoś co się za nią ciągnie.
Tyle z moich doświadczeń z Nihonto i porad w jej zastosowaniu. Gdy ją zużyjesz kup sobiehttp://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/18869-plecionka-streeto-ultra-tiny-konger.htmlna okonie 0,03mm a na szczupaki 0,10mmw zupełności wystarczą na"okazy" występujące w wodach PZW, a cena niewiele wyższa od Nihonto.
Rozpisałem się, ale może Ci to trochę pomoże. (2020/02/20 07:09)

Przemas83


W przedziale do 50zł, u mnie wygrywa Daiwa J-Braid x4. Co prawda 4 sploty zamiast 8, ale wytrzymałość 0.10 w czterech splotach jest znacząca. Rzucam tym naprawdę daleko, przy dobrych wiatrach spokojnie ciskam z główki na napływ następnej. Jedna szpulka na sezon zamyka temat, o ile łowisz tylko weekendy ;} (2020/02/20 08:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

WedkarzIncognito


Każda plecionka traci kolor, te za 50 i te za 150, jedne szybciej, inne wolniej. Jeśli chodzi o "wytrzymałość" kolorku to bardzo duże wrażenie na mnie wywarła pletka spiderwire ( 0.16, 8-splotowa, kolor zielony), owszem traci go jak każda, ale nie tak szybko jak Konger Kevlon (budżetówka), albo Jaxon Sumato Premium (nie polecam - plecionka bardzo słaba jakościowo), ale przy wyborze plecionki estetyka to chyba ostatni parametr który decyduje o wyborze danego produktu. Chcę jeszcze tylko dodać że do kwoty 50 zł wyżej wymieniony Konger Kevlon jest fajną opcją, w "rozmiarze" 0.06 plecionka w zupełności spełnia moje oczekiwania, nie strzępi się, jest wytrzymała, a to że traci kolor(czarny) w zupełności mi nie przeszkadza, rybom chyba też ponieważ nie zauważyłem najmniejszej różnicy w częstotliwości brań. Co do wymiany plecionki na twoim miejscu pozostałbym przy tym co już tam masz nawinięte i tyle, a przy wymianie plecionki moje typy to: budżetówka - Konger Kevlon, średniak - Spiderwire Stealth Smooth, droższa - PowerPro. Pozdrawiam.

Gdy ją zużyjesz kup sobiehttp://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/18869-plecionka-streeto-ultra-tiny-konger.htmlna okonie 0,03mm

@Sith mam pytanie, używałeś tej plecionki? Ponieważ właśnie sie przymierzam do jej kupna i jak już przewinął się temat ultratiny to zastanawia mnie jej faktyczna wytrzymałość (na węźle przede wszystkim) i czy ma tendencję do strzępienia się. Miałem okazje zobaczyć w sklepie tą plecionke i na pierwszy rzut oka wydaję się być dobra no ale wiadomo, czasmi pierwsze wrażenie okazuje się być zgubne. Jest to dla mnie znakomita alternatywa (rozmiar 0,03/0,04) Ponieważ nie koniecznie chcę kupować Varivasa który jest nie wiele tańszy niż moj cały zestaw okoniowy ;))))

(2020/02/21 08:31)

kaban


Jakość robi cenę i tu nie będę dyskutował co do ofert wszelakich firm. Używam żyłek na zmianę z plecionkami w zależności gdzie i jak łowię mając na myśli li tylko spinning i trochę tego towaru przez ręce mi przeszło. Częstotliwość bycia nad wodą i łowienia równa się z zużyciem danego sprzętu. Czasami wystarczy przy przelotce szczytowej kija sprawdzić czy nie ma nawet mikro rys wyrytych przez to co zabiera ze sobą jakakolwiek linka z danej wody ze zwróceniem uwagi na plećki. Co do wpisu wyżej - dobry zestaw okoniowy i kleniowy z tą linką jest zajefajny a wiem o czym klikam. (2020/02/21 13:20)

Sith


@wędkarz(...),używałem w rozmiarze 0,03, ale krótko, bo dopiero jesienią zastąpiła Techrona 0,03. Sprawiła na mnie bardzo dobre wrażenie i jestem przekonany, że to ta sama plecionka, tylko w "marce własnej" Kongera. Oni byli dystrybutorem Techrona i zapewne dogadali się na "MW".
Cena jest bardzo atrakcyjna, tym bardziej, że za 150m, a Techron był w 100m. (2020/02/26 11:18)

mavic8


Moim skromnym zdaniem w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego. Używam tej linki od trzech sezonów i żadnych problemów. Jeden jedyny raz splątała mi sie podczas wędkowania przy bardzo silnym wietrze, ale to przez moja nieuwagę. Zadnego strzępienia i jest cicha. O wiele lepsza niz Fine Braid, ale ta jest czterosplotowa. Kolor OctaBraid straciła szybko (miałem pomarańczową fluo) ale nie ma to większego znaczenia. Tak jak ktoś wczesniej napisał, po jednym sezonie można ją przewinąc na druga szpulkę i mamy jakby nową. No, chyba, że ktos wędkuje codziennie i nic innego nie robi. RAdzę jednak zwracać uwagę podczas kupowania bo nawet średniodrogi sprzęt doczekał się podróbek. Opakowanie niby wygląda tak samo ale są literówki w nazwach. Zamiast Octa jest Octe, zamiast Mikado pojawia sie Nikado itd.... To samo co z żyłkami MIstrall. Na jednym opakowaniu jest Amundson, a na innym Admunson lub jeszcze inaczej. A przy okazji... Czy Zauber 3000 nie jest zbyt ciężki do tego kijka Black Rock ?
:-D NA ryby, a nie PO ryby (2020/02/27 11:25)

michal86fishsl


Nie jest za ciezki. Wywazony moim zdaniem. Przy oczku na przynetę zeby zawiesić jest Ok ,tam jest punkt wyważenia (2020/02/28 02:10)

Sith


(...)Czy Zauber 3000 nie jest zbyt ciężki do tego kijka Black Rock ?
Będzie OK.
(2020/02/28 08:11)


Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber