Plecionka na okonie-średnice i firmy

/ 78 odpowiedzi / 16 zdjęć
Sith

Nie bardzo chce mi się uwierzyć w te 6,45kg wytrzymałości dla plecionki 0,08mm, jeśli dla plecionki MOMOI Oshikage, producent określa wytrzymałość:
- 0,091mm/3,10kg/6,8lb;
- 0,105mm/3,60kg/7,9lb.
Wygląda na to, że DRAGONOWI albo pomyliły się funty z kilogramami, albo pomiar grubości jest znaaacznie (!) zaniżony. Jestem skłonny uwierzyć w wytrzymałość Silk Touch 6,45lb i do takiego parametru nie miałbym zastrzeżeń, albo że plecionka w rzeczywistości ma grubość około 0,12mm. (2019/12/09 08:43)

WedkarzIncognito

Nie bardzo chce mi się uwierzyć w te 6,45kg wytrzymałości dla plecionki 0,08mm, jeśli dla plecionki MOMOI Oshikage, producent określa wytrzymałość:
- 0,091mm/3,10kg/6,8lb;
- 0,105mm/3,60kg/7,9lb.
Wygląda na to, że DRAGONOWI albo pomyliły się funty z kilogramami, albo pomiar grubości jest znaaacznie (!) zaniżony. Jestem skłonny uwierzyć w wytrzymałość Silk Touch 6,45lb i do takiego parametru nie miałbym zastrzeżeń, albo że plecionka w rzeczywistości ma grubość około 0,12mm.

No to musisz uwierzyć ;) Skoro Dragon opisał wytrzymałość 6,45kg to tak musi być i koniec kropka... Zaraz pewnie ktoś wystrzeli z hasłem że MOMOI to lipa, że to nie ta sama jakość co kiedyś i że teraz to, w ogóle te MOMOI to już tylko podróby w tych internetach sprzedają... Ponieważ jak widać niektórzy na tym forum ślepo wierzą w to, co Dragon(jak i większość producentów) umieszcza w opisie swoich produktów i skoro dla omawianej plecionki 0,08 wytrzymałość wynosi 6,45kg to tyle wynosi i basta. Mało kto rzetelnie i w prawidłowy sposób sprawdzi jej wytrzymałość lub średnicę, ale i tak będzie wciskał że napewno opisane przez producenta parametry są zgodne z rzeczywistością. Średnica idealnie mierzy 0.08mm, plecionka jest perfekcyjnie okrągła w przekroju, a wytrzymałość zostaje zweryfikowana przez ilość wyrwanych pałek szerokolistnych z korzeniami, pękniętych przyponów tytanowych i wyciągniętych worków z gruzem... (2019/12/09 22:48)