Zaloguj się do konta

Plecionka na okonie-jakie średnice?

utworzono: 2015/10/18 12:57
Jakub Woś

Pod okonia mam Plecionkę Robinson Phantom Green Spin o średnicy 0,06. Bardzo dobra plecionka. Mam kilka szpul o różnych grubościach. Stosuje zarówno do spinningu jak i gruntu. [2015-10-21 18:40]

wojcieszyc

witam

ja używam do połowu okoni żyłki spinningowej 0.14 Trabucco - kolor bezbarwny (do kija wklejanki 270 cw 1-8 gr), na takiej żyłce wyłowiłem szczupaka 81 cm o wadze 4,100 kg,  a na szczupaki Trabucco  0.22 -  kolor ciemnozielony

... połamania kija  [2015-10-21 21:00]

Sith

(...) Nie wyobrażam sobie łowienia okoni na żyłkę,a co do rozerwanych pyszczków ,to powiem że od kija też dużo zależy.

Wędzisko nie zamortyzuje tak jak dobra żyłka. Co prawa generalnie używam plecionek (MIKADO Octa braid 0.08-0,20 i Trython Mega Line 0,14) ale do okoniówki i na paprochy nie wyobrażam sobie łowienia plecionką. Na okonie w zupełności wystarcza mi 0,14 DRAGON Guide Select, jest też idealna na wzdręgi.
Ostatnio próbowałem JAXON Sumato Premium 0,06, to jedyna plecionka JAXON-a warta uwagi. Jest faktycznie cienka ale deklarowana wytrzymałość 4kg to mit, realna wytrzymałość podobna do żyłki 0,14, czyli około 2 kg.
[2015-10-22 06:21]

yahu72

Witam

Używam i polecam:

Wędka c.w. 3-18 (boczny trok) plecionka 0,08 Nihonto Octa Bride + trok z haczykiem zyłka STROFT 0,16
Wędka c.w. 1-9  jig  pecionka 0,04 Kamatsu Olive Green ( przypony z żyłki STROFT 0,16 lub cienki wolfram)

Na zapasowych szpulach żyłka 0,14 - 0,18

Moje łowiska to:

Wisła, Narew, Jezioro Zegrzyńskie, Kanał Żerański. [2015-10-22 10:26]

tripod

Używam Nano Clear 0,06 mm do paprochów i 0,10 mm z przyponem fluorocarbonowym podczas łowienia z łódki na różnych głębokościach, nie narzekam. Do łowienia na lekko szczególnie gumkami używam miękkiego spinningu, więc ze spadami i rozerwanymi pyszczkami okoni nie mam problemu. Jeśli ktoś ma sztywniejszy kij, to zdecydowanie powinien użyć żyłkę. 
[2015-10-23 05:02]

barrakuda81

Troche wody w Wisle upłynęło od ostatniego wpisu w tym wątku.Krótkie pytanie: NAPRAWDĘ cienka, dobra plecionka do ultralekkego łowienia ? Powiedzmy że przedział cenowy od 100 zł w górę.Ktoś coś poleci? Moga byc tańsze propozycje ale ważne żeby linka była realnie cienka a nie jak np PowerPro :-) Wytrzymałośc może być w okolicach 3- 4 lb i oczywiście "włosek":-) [2018-09-16 20:21]

Majster 81

Duel Hardcore X8 [2018-09-16 21:42]

kaban

Używam Nano Clear 0,06 mm do paprochów i z przyponem fluorocarbonowym podczas łowienia z łódki na różnych głębokościach, nie narzekam. Do łowienia na lekko szczególnie gumkami używam miękkiego spinningu, więc ze spadami i rozerwanymi pyszczkami okoni nie mam problemu. Jeśli ktoś ma sztywniejszy kij, to zdecydowanie powinien użyć żyłkę. 
Używam tej samej tylko o średnicy 0,06 i też z przyponem fluorocarbonowym o średnicy 0,16 i jestem bardzo zadowolony.
  [2018-09-18 14:36]

Sith

Wystarczy wizualnie porównać NANO Clear 0,06 i Oshikage 0,64 teoretycznie, z opisupodobna grubość, praktycznie różnica widoczna gołym okiem... [2018-09-19 07:13]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia