Zaloguj się do konta

Plecionka na innym kołowrotku

utworzono: 2015/06/20 19:05
Maciek7022

Mam pytanie odnośnie plecionki czy jeżeli przeniose używaną plecionke na inny kołowrotek to czy nie będzie się skręcała czy coś i czy jeźeli do wiąże trochę tej samej plecionki to czy ucierpi jej wytrzymałość ? [2015-06-20 19:05]

ogtw

Można przewijać, a przy okazji można odkręcić jeżeli jest skręcona. Węzły nie osłabią plecionki. [2015-06-20 19:38]

ogtw

Można przewijać, a przy okazji można odkręcić jeżeli jest skręcona. Węzły nie osłabią plecionki. [2015-06-20 19:39]

ogtw

Można przewijać, a przy okazji można odkręcić jeżeli jest skręcona. Węzły nie osłabią plecionki.


Jak piszę na telefonie, to zamiast jednego postu, mam dwa, to chyba taka promocja dwa w cenie jednego.
[2015-06-20 19:54]

skalpel

wyróżnienie od GSM [2015-06-21 08:45]

Artur z Ketrzyna

Przewijając żyłkę/plecionkę na drugą stronę. Odświeżamy ją. Bo ta pod spodem nie jest używana, jak też tak zwietrzała jak ta na wierzchu.
Aby nam się żyłka nie skręcała, musimy robić to prawidłowo. Tak samo jak w przypadku nawijania nowej żyłki.

Co do uzupełnienia jej bratku. Bo domyślam się że w tym celu chcesz dowiązać.
To ja proponuję dać jako podkład.
Czyli teraz uzupełniasz jej brak na tej szpuli. A potem całość przewijasz.

Bo jeśli dasz za mało na wierzch, to węzeł może zakłócać zsuwanie się żyłki ze szpuli.
Supeł nawet plecionkę osłabi, choć z znacznie mniejszym stopniu niż żyłkę mono. A to tego zawsze wadzi o przelotki itd.
[2015-06-21 09:07]