Zaloguj się do konta

Plecionka na okonie,szczupaki i sandacze

utworzono: 2013/06/25 19:09
gomez7

Witam. Mam zamiar kupić plecionkę. Szukam takiej, która jest na okonia, ale również dobra na szczupaka czy sandacza.  [2013-06-25 19:09]

cousin12

przedział cenowy? [2013-06-25 19:13]

Plecionkę dobiera sie pod metodę a nie rybę. Jednak na pasiaka powinna być ona jak najcieńsza ze względu na jego bystry wzrok.
[2013-06-25 19:14]

wojtekzkiw

Tomas81 ale zobacz że on chce też pod szczupaka i sandacza czyli ja bym wybrał 0.16 mm [2013-06-25 19:17]

cousin12

0,08/0,10 wystarczy [2013-06-25 19:24]

Tomas81 ale zobacz że on chce też pod szczupaka i sandacza czyli ja bym wybrał 0.16 mm

Młody człowieku to Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy że na takiego sandacza czy szczupak używa się grubych plecionek +0.20 mm a czasem i poniżej 0.10 mm. Wszystko zależy jak łowisz, na co , na jakiej wodzie itp. Więc nawet nie próbuj podważać mojego zdania. Bo jaką masz w tym temacie wiedzę? Widzę że żadną...
[2013-06-25 19:35]

z@mela

nie ma co sie podniecac  z  10  szpulami plecionek jeśli juz  autor chce plecionke na szczupaka , sandacza i okonia czyli   trzeba znalesc jakis kompromis  a w tym wypadku ja bym kupil 10lb (4,5kg)    lub   grubośc  w przedziale 0,13-0,15mm  taka plecionką polowisz.

Osobiście na okonie nie uzywam plecionek wole   zylkę   0,16  mi przypasiła najbardziej   nie mialem problemu z okoniami z 4 i 5 z przodu a  2 dni temu kumpel mial przylów w postaci szczupa 92 i pomimo tak cieniutkiej zyleczki dal rade go wyholować :)
[2013-06-25 20:00]

nie ma co sie podniecac  z  10  szpulami plecionek jeśli juz  autor chce plecionke na szczupaka , sandacza i okonia czyli   trzeba znalesc jakis kompromis  a w tym wypadku ja bym kupil 10lb (4,5kg)    lub   grubośc  w przedziale 0,13-0,15mm  taka plecionką polowisz.

Osobiście na okonie nie uzywam plecionek wole   zylkę   0,16  mi przypasiła najbardziej   nie mialem problemu z okoniami z 4 i 5 z przodu a  2 dni temu kumpel mial przylów w postaci szczupa 92 i pomimo tak cieniutkiej zyleczki dal rade go wyholować :)

I to jest prawda. Jak się ma w głowie a nie w łapach różne rzeczy da radę :)
Na łodzi ma 2 kije z plecionkami - 0.10 pod okonia i tylko do gumki ( boczny trok też ) oraz 0.17 do sandaczówki, ale czasem sięgam po szpulę ze starą, włochatą nic nie wartą przegrubioną plecionką 0.20, która kosztowała kilka zł żeby... były brania... i czasem pomaga! Why? Jak już wyżej napisałem, kto ma w głowie... :)))

[2013-06-25 20:07]

Jakub Woś

Moim zdaniem na okonie plecionka to nie jest najlepszy pomysł. Okonki mają kruche delikatne pyszczki. na rozciągliwej żyłce dużo lepiej sie je holuje niż na plecionce.

W sobotę poszedłem z plecionką 0,16 na Wiślane bolenie. Nie chciały współpracować więc zacząłem testować cykady spinmada. I na tą grubą plecionkę w półtorej godziny złowiłem 7 okoni w przedziale 15-33 cm
[2013-06-25 20:08]

cousin12

plecionka 0,08/0,12 albo żyłka 0,14/0,16 [2013-06-25 20:14]

wojtekzkiw

Tomis nie denerwuj się , nie podważam twojego zdania tylko podaje moje , ale tak jak powiedziałeś to 0,20 , na dużego sandacza ale nie nadaje się na okonia , to 0,16 max  [2013-06-25 23:02]

Panowie Mateusz i @Ras al Ghul mają oczywiście rację że można łowić na plećkę ok 0,12-0,15 i to zarówno okonie, szczupaki jak i sandacze. Lecz są sytuacje gdzie takiego okonia czy zanderka trzeba ścignąć "na agresora" na bardzo dużej głębokości lub bardzo silnym nurcie i wtedy stosuje się cieniutkie linki. Inną sytuacją jest z kolei bardzo płytki akwen i słabo żerujące ryby. Tu trzeba często przynętę ciągnąć bardzo wolno a gruba plecionka znacząco to ułatwia. Dlatego pisałem o różnych warunkach.
PS. Przy obecnej technologii produkcji pleciek szczupłego nawet metrówę bez większych problemów wyjmie się na nawet 0,05-0,06 mm lince. Kwestia opanowania, nic więcej.
PS. 2 Mateusz podaje jak sądzę rozmiarówkę Power Pro. Tu trochę podpowiem. Nie polecam 0,13mm gdyż niestety ale robi się płaska, nie trzyma okrągłego przekroju. Sam producent o tym pisze. Dopiero od 0,15mm jest wszystko OK.
PS. 3 Nie będę na siłę pisał że koniecznie potrzeba kilka średnic pleciek lecz dwie jednak radzę posiadać. Ot choćby ze względu na podane przeze mnie przykłady łowisk i brań ryb.

Pozdro!
[2013-06-25 23:14]

Tomis nie denerwuj się , nie podważam twojego zdania tylko podaje moje , ale tak jak powiedziałeś to 0,20 , na dużego sandacza ale nie nadaje się na okonia , to 0,16 max 

Udowodnij mi że taka linka 0,2 się nie nadaje na okonia... Wystarczy założyć cieniutki przyponik strzałowy z cieńszej plecionki lub wolframik paprochowy. I nie będzie problemu. I wcale gruba plecionka nie oznacza koniecznie nastawiania sie na grubego drapieżnika a jej używanie jest wymuszone przez warunki. O czym wyżej pisałem. Lepiej daj sobie już spokój z pisaniem w tym wątku bo się pogrążasz...
[2013-06-25 23:20]

toten

No i jeszcze trzeba brać pod uwagę że np.0.15 Spiderwire EZ jest tak na oko 3 X cieńsza niż np. 0,15 Sufix Gyro :) [2013-06-26 00:25]

spinningista13

ludzie nie kłuccie sie jezeli kolega chce plecionke na 3 gatunki ryb to ja jak byłem jeszcze nie doswiadczonym spinningista uzywałem najtanszych plecionek 0.14  0.16 ja na sandacza i szczupaka mam mikado x-plode 0.14 super plecionka a zdazaja sie nawet okonie i ta plecionka zdaje egzamin a na okonia to ja radze kupic nowa  wedeczke max do 15g i zyleczke 0.14-0.16 i bedziesz zadowolony [2013-06-26 08:26]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia