Zaloguj się do konta

Plecionka na karpiowy przypon.

utworzono: 2013/03/31 22:54
kuba234p

Czy na karpia z gruntu można stosować na przypon plecionke przeznaczoną do gruntu? Bo potrzebuje mniejszej wytrzymałości a plecionki karpiowe to przeważnie około 20lbs, myslałem nad grubością 0,15mm lub 0,18mm [2013-03-31 22:54]

można ale najcieńsza plecionka przyponowa to 15 lbs czyli 6,75 kg a w tej chwili średniej jakości żyłka 0,28 ma ok 7 kg. [2013-03-31 23:01]

kuba234p

Wiem że są cieńsze ale w sklepie gdzie robie zakupy nie ma cieńszych niż 20lbs
[2013-04-01 07:47]

MaestroMax

Wszytko można, bo kto Ci zabroni? Tylko z połowem może być różnie.
[2013-04-01 17:48]

kuba234p

Wszytko można, bo kto Ci zabroni? Tylko z połowem może być różnie.

cos chyba nei rozumiem to moge czy nie ?? i co znaczy że moze z połowami być różnie?
[2013-04-01 18:21]

chyba słabszych nie cieńszych :)
[2013-04-01 20:36]

gruby0113

Tak można, wręcz jest to wskazane
[2013-04-01 20:47]

kuba234p

chyba słabszych nie cieńszych :)

A dokładnie      xD [2013-04-02 08:18]

panterasrc

Witam. Ne jestem łowcą karpi , ale jak są w łowisku to czasem też biorę je pod uwagę, na razie nie mam się czym pochwalić, złowiłem kilka wielkości ,,wigilijnej'' i to na feedera. Zestawy z włosem stosuję ,własnej roboty różnej mocy i wielkości choćby po to że nie każdą przynętę można założyć bezpośrednio na haczyk. Tak przy okazji tego tematu mam pytanie -co koledzy sądzą o takich gotowych [sklepowych] zestawach karpiowych. Nie są tanie ale jak trzeba kupić rolkę plecionki i paczkę haków na jeden czy dwa wypady na karpia to na jedno wychodzi. Może jakieś firmy robią takie solidne ,,gotowce'' ?
[2013-04-02 09:16]

Właściwie to finansowo sie praktycznie w ogóle nie kalkuluje kupowanie gotowców,ja nawet nie wiem jakie są ceny takich gotowców ale na pewno 6-8 zł a jak doliczyć najtańszą wysyłke 4,5 zł to jest już ładna kwota.Najlepiej uśmiechnąć się do jakiegoś kolegi starszego kolegi może ma większe haki,zresztą przypon nawet nie musi być z plecionki-są sztywniaki na fluocarbonie lub sztywnej żyłce.Np te http://allegro.pl/haki-z-przyponem-guru-method-hair-rigs-nr-12-9lb-i3114340209.html
Do konstrukcji przyponu cudów nie trzeba ,wystarczy hak .plecionka na włos lub na przypon,krętliik i wiążesz.w necie jest wszystko pokazane jak sie wiąże.
Z gotowych to wiadomo korda,esp,cormoran czy nawet taki tandem baits czy adder [2013-04-02 10:10]

Ja bardzo cenie sobie przypon typui "multi rig" czy "combi rig" oczywiście wiąże je samemu. http://allegro.pl/t-b-przypon-karpiowy-multi-rig-2-25-lb-20-cm-i3078356522.html
[2013-04-02 10:16]

panterasrc

Dzięki za odpowiedż , właśnie taki typ combi rig mnie interesuje . Takie proste przypony z włosem robię od dawna . takie ,,uniwersalne'' na każdą rybę. Zawsze używałem delikatnej plecionki , 0,12 .Kiedyś słyszałem że karp może ,,przepiłować''przypon płetwą grzbietową , myślałem że to mało prawdopodobne , a pod koniec zeszłego sezonu coś takiego mi się przytrafiło , już miałem podbierać rybę a ona zaczęła się obracać i została mi połowa przyponu z ,,pędzlem''na końcu. Na nowy sezon chcę zastosować coś bardziej konkretnego.
[2013-04-02 10:47]

panterasrc

Jeszcze mam jeden dylemat. Pytam bardziej doświadczonych kolegów bo o starszych raczej trudno[urodziłem się w połowie ubiegłego wieku] Wiosną -jak będzie- chcę spróbować na metdę a w pełni sezonu pva. Czy w przypadku metody 35 gr to raczej za mało czy stanowczo za mało.W moim łowisku pzw są karpie które ,,ocalały''po zarybieniach i urosły do ok.6-8 kg.
[2013-04-02 12:45]

Jeszcze mam jeden dylemat. Pytam bardziej doświadczonych kolegów bo o starszych raczej trudno[urodziłem się w połowie ubiegłego wieku] Wiosną -jak będzie- chcę spróbować na metdę a w pełni sezonu pva. Czy w przypadku metody 35 gr to raczej za mało czy stanowczo za mało.W moim łowisku pzw są karpie które ,,ocalały''po zarybieniach i urosły do ok.6-8 kg.

Ja stosowałem gramaturę 43 lub 57(ostatnio tylko 57|) sprawdzają się bardzo dobrze, moim zdaniem na 35 tez ryby sie będą zacinać bo przecież dochodzi ciężar zanęty choć ja  kupił bym troszkę większe.
[2013-04-02 13:12]

panterasrc

Witam. Dla mnie nie problem dodać trochę ołowiu do tego koszyczka 35 gr. Mam kij 3,25 lbs , tak mi wyszło że mogę przyjąć że ma 110 gr. cw. Nigdy nie próbowałem zważyć oblepionego koszyka i boję się przeholować
[2013-04-02 13:21]

JKarp

CześćTu są fotki Andzi Base 12"/3-3,25lb podczas rzutów koszykiem 35 g. Jest też napisane ile może ważyć koszyk z zanętą. Oczywiście zanęta zanęcie nie równa i waga też może być różna.http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=1006&start=150JK [2013-04-02 13:34]

panterasrc

Witam i dziękuję kolegom , myślę że dam radę.Method miksy pellety pelleciki kupione, boostery i dipy też , jednym słowem jestem gotowy tylko czekam na pogodę. Karpie drżyjcie bo nadchodzę. O wynikach [jak będą] dam znać.
[2013-04-02 13:49]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia