Zaloguj się do konta

Plecionka na bolenia ale jakiej firmy?

utworzono: 2012/12/01 11:40
dawid87

Witam , chciałem się zapytać czy na bolenia jest dobra plecionka. Jeżeli tak to jaka i jakiej firmy najlepiej kupić . łowie na wiśle . ps jak łowi się na woblerka to można stosować plecionki ? oczywiście bolenia . z góry dzięki [2012-12-01 11:40]

dawid-fabisiak

Z tego co mi wiadomo lepsza by była żyłka.Myślę że jeśli na bolenia to taka do 7 kg starczy.
[2012-12-01 14:03]

Erroor123

Na bolenia osobiście używam tylko i wyłącznie żyłki 0,18 - 0,20 max
Dobrze wyregulowany hamulec i rybe zatniesz i doprowadzisz do brzegu bez problemu. Grube żyłki źle wpływają na prace woblera. Zwłaszcza przy woblerach boleniowych i kleniowych jest to bardzo ważne aby żyłka była cienka i elastyczna.
[2012-12-01 17:33]

jolcia1

można łowić i na żyłke i na plecionkę kwestia upodobań ja wolę plecionkę wrażenia z holu są nieporównywalne ryba walczy agresywniej na plecionce do samego końca, samo branie czuć jest lepiej na plecionce przy tym nie zauważyłem róznicy w ilościach brań łowię na środkowej wiśle.jeżeli chodzi o grubośc żyłki to ja stosuję minimum 0.22 max 0.24 z wskazaniem na tą drugą lepiej mieć zapas mocy niż stracić rybę .oczywiście podstawa ustawiony dobrze hamulec.
[2012-12-10 23:22]

jolcia1

co do plecionek polecam power pro ,dragon hm 80 też daje radę
[2012-12-10 23:25]

qrymus

ja łowię bolenie na żyłkę 0.16 lub 0.18
[2012-12-11 06:54]

jolcia1

hehe 0.16 dobre w żyćiu nie satrzymasz większego bolenie tym bardziej jak się łowi w trudnych warunkach przy zatopionych drzewach i trudnodostępnych burtach tymbardziej ze takiej grubości żyłka bardzo szybko sie potrafi przegrzewać przy szybkim prowadzeniu .
[2012-12-11 08:35]

ryukon1975

ja łowię bolenie na żyłkę 0.16 lub 0.18

Rzeczywiście szał z tą żyłką 0,16 mm.:)
Można ja zerwać przy rzucie ciężką przynętą lub potem przy ostrym jej prowadzeniu w szybkim nurcie.:)Natomiast po zacięciu to zostaje tylko trzymać kij w ręce i patrzeć co ryba zrobi.
Stosowanie żyłek cieńszych od innych wcale nie znaczy że jest się lepszym wędkarzem.
[2012-12-11 09:26]

Diablo

Ja mam power PRO. Co do pracy woblerów... Może na stojącej wodzie ma to znaczenie ale bolenie lowi się głównie w wartkim nurcie dużych rzek. A tam już takiego znaczenia nie  ma.
[2012-12-11 10:02]

Sebastian Kowalczyk

Łowienie na z byt cienkie żyłki prędzej czy później zaowocuje stratą życiowych ryb. Jeśli ktoś chce traktować bolenie jako ryby sportowe również nie powinien łowić zbyt delikatnie. Do tej pory używałem żyłki 0.23 ale po doświadczeniach z tego sezonu przesiadam się na plecionkę. W połowie listopada gdy ryby były już nażarte i trafiały się te większe osobniki nie było miejsca na jakąkolwiek finezję i delikatność.  [2012-12-11 12:27]

adam-konopnicki

Przy łowieniu boleni nie ma miejsca na finezję i delikatność. To silne i cwane ryby, które sie łowi często w silnym nurcie, warkoczach, a brania tych ryb są mocne. Jak dla mnie od 0.2- 0,22 to taka żyłka w sam raz na bolenia. Nie ma co świrować z 0,16 ona jest na klenie, jazie czy okonie ;) [2012-12-11 15:36]

qrymus

łowię na żyłki Yorka i jeszcze mi nie pękła. Ja ogólnie łowię delikatnie
[2012-12-11 17:22]

toten

Na bolenia stosuję plecionkę Spiderwire EZ.

Jest gladka jak żyłka (powłoka teflonowa)  i dość sztywna.

Niewiele przegrubiona.

0.12 wystarczy.

Ogólnie na bolenia jest prawie idealna.

Prawie ponieważ dosyć szybko powłoka teflonowa się strzępi , wytrzymałości nie traci ale wygląda to nieciekawie.

Na intensywny sezon zużywam 3 szpule.

Jest dość tania , na allegro można kupić poniżej 30 pln za szpulę.

Używając plećki do połowu bolenia polecam nie za szybkie kije , X-Fast odpada.

Wrażenia z holu w porównaniu do żyłki NIEPORÓWNYWALNE!!!

[2012-12-11 19:02]

JakubUrsynow

Koledzy a próbowaliście do plecionki zakładać przypon z fluorocarbonu, żeby nie odstraszać ryb? Ma to wpływ na ilość brań?
[2013-03-05 09:29]

JOPEK1971

Witam , chciałem się zapytać czy na bolenia jest dobra plecionka. Jeżeli tak to jaka i jakiej firmy najlepiej kupić . łowie na wiśle . ps jak łowi się na woblerka to można stosować plecionki ? oczywiście bolenia . z góry dzięki

Śmiało możesz stosowac plecionkę,tylko używaj jak najmocniejszych kotwic bo na usztywnionym zestawie spora rapa często rozgina kotwice.Ja używam do połowu boleni i kleni plecionek 0,12-0,16,firma specjalnie dla mnie nie ma znaczenia.
[2013-03-05 10:05]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia