Zaloguj się do konta

Plecionka na sandacza za ok.80 zł

utworzono: 2011/02/28 21:58
Jedrek115

Szukam dobrej czerwonej plecionki na sandacza.Z tego co wiem to Guide Pro Dragona nie jest rewelacyjna , a nowe Power Pro po przeniesieniu fabryki to odstaja jakoscia i wykonaniem...Prosze o jakies propozycje tak do 80 zł [2011-02-28 21:58]

chudypszow

Witam!
Jeśli szukasz dobrej plecionki to też musisz powiększyc swój budżet, mianowicie B.D plecionka firmy Momoi 160 zł (150m) Lub spróbuj Dragon HM8X jest to nowośc co się dobrze zapowiada,w bardzo dużym stopniu przypomina żyłkę (miękkością i kształtem )
[2011-02-28 22:20]

Jedrek115

Tak widzialem je ale jednak cena jest duuzo za wysoka jak na moje mozliwosci... a co powiesz o Daiwie tournamet?? tylko nie wiem czy sa fluo [2011-02-28 22:39]

Jak kolega chudypszow słusznie zauważył aby mieć dobrą plećkę w kolorze czerwonym to najlepiej kupić Momoi. Zresztą już ponad 10 lat łowię tylko na plecionki i "trochę" już ich przerzuciłem ale tak świetnej jak właśnie Momoi nie znalazłem. Mam dwie 0,18 i 0,14 używane w zeszłym sezonie i w tym dojdzie jeszcze 0,10 i być może 0,2. I mimo wysokiej ceny warto zainwestować bo jej właściwości są o niebo lepsze niż np. chwalonej przez wszystkich Power Pro. A co do koloru to plećka ma trochę dziwną właściwość. Z czasem trochę blaknie ale tylko na sucho, po zamoczeniu odzyskuje swój początkowy kolor. Tylko widze , że musiałbyś dorzucić jeszcze raz tyle co napisałeś. Co do czerwonej Powerki to niestety odradzam, mam 0,13 w tym kolorze i może po 5-6 wypadach juz zaczęła gubić kolor. Z innych mógłbym doradzić czerwonego Dragona Guide, HMX80 jeszcze nie poznałem. Ale to i tak 100 lat za murzynami w porównaniu do Momoi. [2011-02-28 22:47]

Jedrek115

Dzieki.Przemysle to jeszcze. [2011-03-01 16:14]

jurcio6

Osobiście na spinning z opadu używam Power Pro Fluo 0,13 i jestem zadowolony... choć wiadomo, że korzenia tym nie wyciągniesz ;) Czasem na węzłach też rewelacji nie ma.. ale jeszcze nie zdarzyło mi się, abym przez nią stracił rybę lub żeby mi się splątała.
[2011-03-01 22:27]

"jurcio6" tak się składa, że mam Powerkę 0,13 co prawda czerwoną i uważam, że to największa pomyłka jaką zaliczyłem kupując plećkę w ciągu ostatnich 5-6 lat. Owszym ładnie wygląda, za bardzo sie nie strzępi, ale szybko blaknie i co najgorsze staje się płaska. A to jak wiadomo powoduje to większe opory w wodzie i większy łuk co przekłada się na słabszą widoczność brań. Też łowię sandacze i szczupaki z opadu i dla mnie plećka którą polecasz zupełnie nie nadaje się. Za duży opór w porównaniu do średnicy i mocy. Wolę użyć Momoi 0,18 niż Power Pro 0,13 bo w wodzie bierzącej stawia prawie taki sam opór, a Powerka 0,13 poszła teraz na jeziorowy grunt-do tego akurat świetnie pasuje. Do spina na opad natomiast się nie nadaje. Fakt jestem cholernie wybredny co do sprzętu ale jest to poparte moim niemałym doświadczeniem. Powerki są OK ale od średnicy 0,19( mam taką na ciężki grunt i jej nie mogę nic zarzucić) w górę. [2011-03-01 22:47]

jurcio6

Osobiście nie stosuję za bardzo plecionek - wyłącznie do spinningu, w innych metodach wolę żyłki. Natomiast używałem już kilka różnych plecionek (choć raczej z tych niższych półek cenowych) i mogę stwierdzić jedno: w przedziale cenowym do 60zł/100m nie miałem lepszej plecionki niż PP Fluo. Wiadomo, że za większe pieniądze znajdzie się coś lepszego - ale tak jest ze wszystkim. Porównywanie Momoi do PP to jak porównywanie kijów Dragon Millenium do Team Dragon - zupełnie nie ta półka. Chciałbym zauważyć, że ta Momoi jest 3x droższa... porównanie jest całkiem bez sensu.
[2011-03-02 23:42]

Na sandacza polecam Ci plecionkę power pro, ale nie czerwoną tylko fluo... jest lepiej widoczna przy opadzie, co do średnicy weź sobie powyżej 15

Co do łowienia innych ryb to mam na czerwoną lepsze wyniki niż na fluo, ale nie jest widoczna dla ludzkiego oka tak jak fluo


Wszystkie power pro tracą swoją barwę po kilku dniach łowienia, ale nadal są widoczne i sprawne

nie ma lepszej plecionki w tym przedziale cenowej i nie sugeruj się wcześniejszymi wypocinami...

Co do HM8X to poczekaj na jakieś obiektywne wypowiedzi użytkowników, nie sugerujmy się katalogami i opiniami producenta.

[2011-03-03 07:41]