Zaloguj się do konta

Plecionka Mikado Nihonto 0,14 mm Fluo

utworzono: 2018/06/15 13:56
Wędkarzyna łamie kija

Witam. Chciałbym poruszyć temat jaką plecionkę wybrać. Zastanawiam się nad tym i jaką polecacie na szczupaki i sandacze. Bardziej opłaca się zamówić plecionkę czy kupić w wędkarskim. Jakie polecacie bo zastanawiam się nad nią Plecionka Mikado Nihonto 0,14mm 150m FLUO 9,70kg [2018-06-15 13:56]

barrakuda81

Dołóż trochę i kup sobie cos co można nazwac plecionką. Np. Kamatsu Techron. Nihonto to ścierwo jakich mało.Już nie zastosuję wiecej eufemizmów tylko będę nazywał rzeczy po imieniu a ten "produkt" jest właśnie ścierwem...Ostatnio dałem szansę tej lince na Wiśle bo miałem jeszcze ze starych testów których nie zaliczyła u mnie i to się potwierdziło.Rwie się ,strzępi i rzuty jak wyblaknie są słabe.Nie polecam. [2018-06-15 22:11]

patryk1113mw

Witam. Używałem tej plecionki. Po dwóch sezonach mogę powiedzieć, że jest dość wytrzymała i nadaje się do tego typu spinningu. Z pierwszych wad jakie od razu zauważysz to to, że już po pierwszym wędkowaniu plecionka znacznie straci kolor i wyblaknie. Na plus zasługuje cena. Podsumowując za tą cenę uważam, że można ją zakupić, lecz plecionki z niektórych firm, które koledzy na pewno ci polecą są lepsze. Więc jak masz parę groszy dołożyć to możesz otrzymać lepszy produkt, z którego będziesz zadowolony, jeśli masz mniej funduszy na plecionke od Mikado też połowisz. Pozdrawiam. [2018-06-15 22:27]

z@mela

Dostałem ostatnio od kumpla tą plecionke (nówkę) bo w czasie łowienia "nie miał czucia" pewnie jest przegrubiona . U mnie jak narazie leży w szafie i jak zużyje się power pro 10lb-0,15mm-4,5kg to ja wymienie na tą mikado bo niby cieńsza a jeszcze raz taka wytrzymała więc powinna być nie do zerwania :) [2018-06-16 08:56]

Mortal Kombat

U mnie na Narwii plecionka ta spisuje się dobrze. Mam w kolorze Orange, początkowy odcinek szybko blaknie, ale pozostały w miarę trzyma kolor, dobrze widoczna. Nie szumi na przelotkach, nie zauważyłem nadmiernego strzępienia się, fakt że u mnie na wodzie nie ma za dużo zaczepów. Pewnie są lepsze, ale i cena z dwa razy wyższa. Grubość 0,14 jest idealna na szczupaka, sam używam w tej grubości. [2018-06-16 15:13]

darkonis

Nie pollecam .. Kupiłem chyba z 3 i rwą się w przypadkowych miejscach jak nić... [2018-06-26 16:04]

MrPiskorz

a ja jak najbardziej ja polecam.uzywalem rozmiaru 0.16 i bez problemu wytachalem na nia metrowe sumy (119,105cm) i jedynym jej minusem jest szybka utrata koloru wiec jak juz brac to w kolorze zielonym lub czarnym. [2018-06-26 17:27]

Sith

Są dwa rodzaje plecionek Nihonto. 8-splotowa "Octa" i 4-splotowa "Fine". Trzeba koniecznie je rozróżnić. Octa w miarę trzyma poziom, Fine znacznie gorsza, ale nadaje się na przykład do zestawów castingowych. Używałem obydwu, z Octa zrezygnowałem całkowicie na rzecz Kamatsu Techron, natomiast Fine nadal używam właśnie do casta.
Potwierdzam spostrzeżenia kolegów, że fluo i orange dość szybko tracą kolor, zdecydowanie trwalsze są green i black. Ta ostatnia staje się ciemno szara co zresztą pozytywnie wpływa na jej widoczność w wodzie.
Na marginesie, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby któraś z nich "rwała się w przypadkowych miejscachjak nić". [2018-06-27 05:46]

MrPiskorz

dodam ze fine braid idealnie nadaje sie do lowienia z opadu i jest malo podatna na przetarcia czego nie moge powiedziec o mojej terazniejszej 8 splotowej plecionce J-braid...nie polecam [2018-06-27 06:24]

MrPiskorz

co do J-braid mam 0.20 i raz gdy lowilem na salmiaka boxera zarzucilem a tu buch...linka sie przerwala na szczescie wobler odzyskalem i wcale plecka nie pekla na wezle a tak 30cm od wezla ;) takze nastepna plecka jaka zakupie bedzie barkley na suma 0.30 [2018-06-27 06:49]