Plecionka Mikado Nihonto

/ 34 odpowiedzi / 2 zdjęć
mazu89


Mam mikado octa co najwarzniejsze nie plącze się. Mocno się strzępi ale jak by nie wpływało to znacząco na wytrzymałość bo dalej jest mocna miałem plecionki które przy prubie wytrzymałościowej strzelały jak nitki ta pomimo przetarc jest mocna. Lepiej co jakiś czas odciąć z 2 metry ale nie ma takich przygud że plecionka strzeli bez powodu.Przy łowieniu w rzece okoni na skalistym dnie chyba nie ma cienkiej plecionki która by wytrzymała szurania po dnie i dowiązuje ostatni metr fluorokarbon łączenie za pomocą takiego malutkiego kułeczka muchowego można cały dzień łowić i się nic nie przeciera. (2019/10/18 02:58)

Igorkurek


Ja mam trochę grubszą wersję pletki ale nie mogę powiedzieć narazie o niej nic złego. Łowię na jeziorach nią od tego sezonu. (2019/10/18 21:10)

mazu89


Tak czytam i jeden używa plecionki 0,18,drugi o,20,....co WY koledzy na takie sznurki łowicie..... krokodyle.?...sam mam na jednej szpuli 0,16 i to jest najgrubsza jakiej uzywam przeważnie tylko do trolla,acha mam jeszce 0,23 ale służy tylko wyłącznie do miotania sondy deeper pro plus -waży 100 g...łowienie takim jak Opisujecie sznurkiem, to ŻADNA przyjemnosć............

Troche ciekawa twoja wypowiedz nie myslałem że z powodu plecionki 0,18 można mieć mniejszą przyjemność z łowienia szczupaków. (2019/10/19 19:38)

Sith


Minęły już 3 lata od czasu, gdy całkowicie przestawiłem się z tradycyjnego sprzętu spinningowego na casting. Przez ten czas przetestowałem kilka różnych plecionek i doszedłem do ostatecznego wniosku - wracam do "pieluch", czyli do plecionki Nichonto Fine Braid. W zależności od CW wędziska używam teraz 0,06mm/0,10mm/0,14mm. Jedyna innej firmy jaką pozostawiam do ultra lighta 1-7g, to KAMATSU Techron 0,03 z tej przyczyny, że MIKADO nie oferuje tak cienkiej linki, a na grubszych trudno obsłużyć przynęty od 2 do 4g jakich używam do tego wędziska.
Uważam, że skala przegrubienia Fine w stosunku do innych plecionek jest porównywalna, utrata barwnika jest mi dość obojętna, a w niektórych przypadkach - jak pisał w swoim teście @PiterSz - nawet pożądana. Poszczególne włókna splotu są na tyle grube, że ich tendencja doprzecierania się jest niewielka. Fakt, że przewijana ze szpuli fabrycznej jest początkowo dość sztywna, ale po dwóch, trzech godzinach wędkowania ta sztywność zanika. Najważniejszą jej dodatnią cechą jest brak klinowania się poszczególnych zwojów i znaczne ograniczenie ilości bród,na coniektóre z wcześniej używanych (DAIWA J-Braid X4, DRAGON Magnum 4X, JMC Adventure4X) były szczególnie podatne. Już chyba na stałe pozostanie na szpulach moich multiplikatorów. (2019/10/22 07:50)

mazu89


Jeszcze jedna uwaga co do plecionki Mikado Nihonto Octa Braid z 0,08 zrobiła się taśiemka po wyciągnięciu dość durzej ilości okoni. (2019/10/24 18:25)

Sith


Wskaż mi taką, z której nie robi się tasiemka po dużej liczbie udanych holowań. Okrzyczana i polecana Power Pro w grubościach do 0,15mm jest tasiemkowata od urodzenia. Daiwa J-Braid tasiemkuje po kilku godzinach intensywnego spinningowania, klinuje się w multiplikatorze i rodzi brody jak gniazda bocianie, Fishmaker tasiemkuje zaraz po nawinięciu na szpulkę (nie klinuje się). Z przewalonych przeze mnie najmniejszą tendencję do tasiemkowania miał Magnum 4X, ale też uległa po kilkunastu godzinach. (2019/10/25 08:09)

Sith


Ostatnio wpadły mi w ręce plecionki D.A.M. Crosspower 4-Braid z włókien Spectra w pięciu rozmiarach:
- 0,10mm/10lb;
- 0,13mm/15lb;
- 0,15mm/18lb;
- 0,17mm/20lb;
- 0,20mm/22lb.
Pierwsze wrażenia wskazują, że deklarowane przez dystrybutora grubości to wytwór czystej fantazji, splot jest w miarę ścisły, wyraźnie tasiemkowaty i wyczuwalny w dotyku.
Jednak pierwsze próby najcieńszej z nich wykazały pewne niebagatelne zalety zwłaszcza ważne przy zastosowaniu ich w multiplikatorach, a mianowicie:
- nie klinuje się;
- ma znikomą tendencję do tworzenia gniazd;
- deklarowana moc jest bardzo zbliżona do rzeczywistej.
Dodatkowa zaleta, to ich cena - około 20.- zł za 110m.
Więcej będę mógł napisać o ich praktycznym zastosowaniu wiosną, gdy obudzę się z zimowego letargu. ;)) (2019/12/22 10:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.