Zaloguj się do konta

Plecionka fluo na karpia

utworzono: 2014/07/26 17:51
kamil11269

Witam. Jak myślicie, czy plecionka fluo (ze zdjęcia) o średnicy 0,16 mm nada się do połowu gruntowego karpi? Chodzi mi głównie o to czy karpiom większych rozmiarów nie będzie przeszkadzał jej kolor. W jednej z gazet (już nie pamiętam tytułu) wyczytałem, że wszystko co leży nieruchomo na dnie nie odstrasza ryb, ale czy to jest prawda? Jakie macie zdanie na temat stosowania tej plecionki przy połowie gruntowym karpi?
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam - Kamil :)
[2014-07-26 17:51]

Jakub Woś

Z tego co wiem jest to plecionka pod spinning
[2014-07-26 18:15]

kamil11269

Z tego co wiem jest to plecionka pod spinning



Wiem to też, ale do spinningu 10 kg, aż mi nie trzeba :) łowię głównie pstrągi, okonie i klenie, więc jest trochę za gruba :) Pomyślałem, że może dałoby się ją użyć przy łowieniu karpi w małych zbiornikach (ponieważ jest jej tylko 150 metrów).
[2014-07-26 19:02]

Nie nada się ;)



A tak na serio to karp nie "boi" sie ciężarków fluo więc czemu miał by sie bać plecionki??
Chodzi o to że nie ma najmniejszego sensu używać plećki na odl rzutu , chyba że łowisz w bardzo trudnych wodach (zaczepy,mnóstwo roślinności,faszyna).O nawet istnieje ryzyko że używając nieodpowiedniego sprzętu i zbyt mocno zacinając będziesz poprostu rozcinał pyski karpiom.Nie bez przyczyny na wielu łowiskach "karpiowych" używanie plecionki jako linki głównej jest zabronione. [2014-07-26 19:22]

Artur z Ketrzyna

Nie nada się ;)



A tak na serio to karp nie "boi" sie ciężarków fluo więc czemu miał by sie bać plecionki??
Chodzi o to że nie ma najmniejszego sensu używać plećki na odl rzutu , chyba że łowisz w bardzo trudnych wodach (zaczepy,mnóstwo roślinności,faszyna).O nawet istnieje ryzyko że używając nieodpowiedniego sprzętu i zbyt mocno zacinając będziesz poprostu rozcinał pyski karpiom.Nie bez przyczyny na wielu łowiskach "karpiowych" używanie plecionki jako linki głównej jest zabronione.

Kolega jej nie kupił, a dostał i zastanawia się do czego użyć...

Jak wspomniał szczupaków, i sandaczy nie łowi...
[2014-07-26 22:34]

kamil11269

A więc opłaca nawinąć się ją na kołowrotek karpiowy czy nie za bardzo?
[2014-07-31 09:15]

JKarp

Można nawinąć ale...Należy zastosować przypon strzałowy z żyłki. Chodzi o to żebyś miał coś na wzór zaworu bezpieczeństwa na wypadek dużego ( i nie tylko ) karpia. Żyłka będzie się rozciągać co ma znaczenie w szczególności w ostatniej fazie holu gdy na karp jest na krótkim kawałku linki.Kolega używa żyłki czerwonej, inny ma jakąś żyłkę w kolorze takim jak ta plećka i karpie biorą. Więc i ten kolor nie będzie w niczym przeszkadzał.JK [2014-07-31 09:34]

kamil11269

Można nawinąć ale...Należy zastosować przypon strzałowy z żyłki. Chodzi o to żebyś miał coś na wzór zaworu bezpieczeństwa na wypadek dużego ( i nie tylko ) karpia. Żyłka będzie się rozciągać co ma znaczenie w szczególności w ostatniej fazie holu gdy na karp jest na krótkim kawałku linki.Kolega używa żyłki czerwonej, inny ma jakąś żyłkę w kolorze takim jak ta plećka i karpie biorą. Więc i ten kolor nie będzie w niczym przeszkadzał.JK



A jaką poleca Pan grubość żyłki na przypon strzałowy. Starczy 0,35mm?

[2014-07-31 13:08]

JKarp

Kamil nie pan :-)Mówimy sobie po imieniu.
Myślę, że 0,35 lub 0,40 mm powinna styknąć. Strzałówka nie może być mocniejsza od głównej. Nie może też być kiepskiej jakości. JK [2014-07-31 22:02]

piotrcarp

Tak jak Janusz pisze kolor karpiom nie przeszkadza a 0.35 dobrej jakosci bedzie wystarczajaca jako amortyzator:)
[2014-07-31 22:59]