Plecionka Dragon Maxima Clear

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy, to mój pierwszy post na forum :). Czy ktoś z was używał tej plecionki ? Obojętnie jakiej grubości ? Niedawno zakupiłem ową plecionkę Dragon Maxima Clear o grubości 0.14 i powiem wam że to badziewie straszne, nie trzyma na węźle, wystarczy lekko szarpnąć i węzeł przy krętliku puszcza i do tego jest grubsza niż podaje producent, gdyż nie mieści mi się na szpuli kołowrotka, a 0.14 spokojnie cała powinna się zmieścić. Nie wiem czy to standard tej plecionki czy mi się akurat jakiś taki wadliwy produkt dostał. 
tripod

Kolego, do wiązania plecionki należy użyć odpowiedni węzeł - zły węzeł osłabia plecionkę nawet o 80% wytrzymałości. Jeśli ty kolego nie piszesz nazwy węzła, jakiego użyłeś, tzn. że na pewno użyłeś złego, bo nawet nie wiesz, jak wiążesz.

Nawijając na szpulę trzeba to robić lekko naprężając plecionkę. Robi się to głównie po to, aby podczas holowania ryby zwoje wierzchnie nie wciskały się pod spodnie, czyli dolne zwoje.

Jeśli ty kolego o tym nie wiesz, to nie pisz takich opinii, bo nie wiesz o czym piszesz. (2015/04/27 07:00)

ryukon1975

Nie można porównywać plecionki do żyłki jeśli chodzi o pojemność szpuli, nigdy nie wejdzie jej tyle samo nawet przy jednakowej średnicy. Jeśli plecionka o takiej wytrzymałości rwie się jak piszesz pod minimalnym uciągiem to jak już zostało napisane nie potrafisz jaj odpowiednio zawiązać. (2015/07/10 20:03)