Plecionka do spinningu-opinie

/ 15 odpowiedzi
Witam kolegów

Jestem początkowym wędkarzem, łowię zaledwie drugi rok. Zamierzam do spiningu po raz pierwszy użyć plecionki. Czy do metody " z opadu dobra bedzie plecionka o grubosci 0,12 mm lub0 ,14 mm, czy kolor plecionki ma znaczenie?

Czy plecionka firmy MIKADO koloru czarnego bedzie odpowiednia

Poydrawiam
JOPEK1971


Witam kolegów

Jestem początkowym wędkarzem, łowię zaledwie drugi rok. Zamierzam do spiningu po raz pierwszy użyć plecionki. Czy do metody " z opadu dobra bedzie plecionka o grubosci 0,12 mm lub0 ,14 mm, czy kolor plecionki ma znaczenie?

Czy plecionka firmy MIKADO koloru czarnego bedzie odpowiednia

Poydrawiam
Będzie dobra,nawet ta najtańsza jest przy połowie z opadu lepsza od żyłki.
(2014/07/15 18:18)

lasvegas


Skoro do opadu, to lepiej jakąś fluo, zawsze prędzej zauważysz delikatne branie lub krótki atak z dołu. Czy rybom to przeszkadza? Nie wiem, są różne opinie ze wskazaniem na "chyba jednak nie". Zapobiegawczo (ja tak robię) możesz 1,5-2 m zafarbować czarnym/zielonym markerem. I wilk syty, i owca cała! Grubość 0,12-0,14 będzie raczej ok. Na plećkę Mikado nie łowiłem, toteż się nie wypowiem. Pozdr (2014/07/15 19:05)

jakubpor


Bierz  MIKADO NIHONTO FINE BRAID  (czarna, fluo, zieleń)  0.14 albo 0.16  dostaniesz ją w okolicach do 45zł. Mam ją 1.5 tygodnia i się sprawdza 3 szczupaki wyholowane.
Za leży co będziesz łowił bo jak sandacze to kolor fluo dla lepszej widoczności pletki .Ale jak chcesz okonie to raczej czarna bo okoń to wzrokowiec i lepsza do niego była by żyłka ponieważ ma kruchy pyszczek żyłka najlepiej 0.14-0.16 zależy od doświadczenia.
A na szczupaka to obojętnie on na kolor i średnice nie zwraca uwagi   :)




Tylko pamiętaj o miękkim wędzisku jak chcesz łowić na plecionkę (2014/07/15 19:13)

lasvegas


Skoro do opadu, to lepiej jakąś fluo, zawsze prędzej zauważysz delikatne branie lub krótki atak z dołu. Czy rybom to przeszkadza? Nie wiem, są różne opinie ze wskazaniem na "chyba jednak nie". Zapobiegawczo (ja tak robię) możesz 1,5-2 m zafarbować czarnym/zielonym markerem. I wilk syty, i owca cała! Grubość 0,12-0,14 będzie raczej ok. Na plećkę Mikado nie łowiłem, toteż się nie wypowiem. Pozdr

Zakładam oczywiście, że o szczupaka ewentualnie sandacza ci chodzi (2014/07/15 19:19)

unix


witam
Grubość musisz sam ustalić... ryby, przynęty, odległość. Uważam, że uniwersalna grubość (dla nie zaznaczam) to 0,15. Kolor plecionki ma znaczenie jak najbardziej, ale dla wędkarza, a nie ryby. Mam fluo i przy obławianiu z opadu obserwuję  plecionkę przy podbiciu. Na fluo widać idealnie ataki na przynętę w momencie luźnej linki...  Szczupakom, Sandaczom, Okoniom, Sumom i Boleniom ten kolor nie przeszkadza. Przynajmniej nie zauważyłem.

Pozdrawiam (2014/07/15 19:26)

grzes0000




Tylko pamiętaj o miękkim wędzisku jak chcesz łowić na plecionkę

Posiadam wędzisko
Mikado Black Draft UL Spin 260 do 15g

jak również
Konger Carbomaxx Master Spin L 270 do 25g

Chcę łowić głównie szczupaki jak i okonie jeżeli się nawiną na hak :)

Planuję głównie łowić na Mikado, czy to odpowiednie wędzisko na metodę z opadu?

Pzdrawiam (2014/07/15 19:59)

grzes0000


Chciałem zapytać czy przynęty firmy Berkley np.

Ripper flex rib shad 6,5cm

sprawdzą się w tej metodzie i jakiej innej firmy przynęty polecacie do tej metody? (2014/07/15 20:14)

lasvegas




Tylko pamiętaj o miękkim wędzisku jak chcesz łowić na plecionkę

Posiadam wędzisko
Mikado Black Draft UL Spin 260 do 15g

jak również
Konger Carbomaxx Master Spin L 270 do 25g

Chcę łowić głównie szczupaki jak i okonie jeżeli się nawiną na hak :)

Planuję głównie łowić na Mikado, czy to odpowiednie wędzisko na metodę z opadu?

Pzdrawiam
To ty  kolego musisz jeszcze sporo poczytać w temacie "spinning". Twój Mikado to wklejka, nie bardzo pasuje do niego plecionka 0,14 jak i gumy 6,5 cm. Kongera użyj do tego. Ale najpierw poczytaj, wpisów w temacie jest od ***** i ciut ciut. (2014/07/15 20:52)

grzes0000


Tak podejrzewałem że ten mój Konger bedzie bardziej odpowiedni (2014/07/15 21:14)

89krzysztof


Bierz  MIKADO NIHONTO FINE BRAID  (czarna, fluo, zieleń)  0.14 albo 0.16  dostaniesz ją w okolicach do 45zł. Mam ją 1.5 tygodnia i się sprawdza 3 szczupaki wyholowane.
Za leży co będziesz łowił bo jak sandacze to kolor fluo dla lepszej widoczności pletki .Ale jak chcesz okonie to raczej czarna bo okoń to wzrokowiec i lepsza do niego była by żyłka ponieważ ma kruchy pyszczek żyłka najlepiej 0.14-0.16 zależy od doświadczenia.
A na szczupaka to obojętnie on na kolor i średnice nie zwraca uwagi   :)




Tylko pamiętaj o miękkim wędzisku jak chcesz łowić na plecionkę


Możesz wytłumaczyć, dlaczego wędka ma być miękka, jeśli chce się łowić na plecionkę? Czyli kijem do 40gram już na plecionkę nie można, bo jest twardy? (2014/07/15 21:35)

aldente


Chciałem zapytać czy przynęty firmy Berkley np.

Ripper flex rib shad 6,5cm

sprawdzą się w tej metodzie i jakiej innej firmy przynęty polecacie do tej metody?






Ten Flex Rib 6,5 cm w kolorze Firetiger jest do metody opadowej po prostu rewelacyjny. Niezależnie od pory roku i głebokości, na której żeruje np. okoń.
Używam do tej gumy główki od 14 do 21 gramów i haka 3/0 łowiąc np na 5-10 metrach. Bardzo chętnie wychodzą do niej okonie i sandacze. Pozdrawiam! (2014/07/15 23:10)

grzes0000







Mikado Black Draft UL Spin 260 do 15g

czy na tą wędkę mogę łowić na plecionkę np. okonie. Jeśli tak to jaką grubość plecionki by była dobra?

(2014/07/16 15:22)

jakubpor


CHODZI MI O TO ŻEBY TO NIE BYŁ kij od szczotki bo będą mu rybki spadać (czyli akcja pół paraboliczna ewentualnie szczytowa przechodząca po zacięciu w parabolika) (2014/07/16 16:16)

lasvegas


Do okoniowej wklejki to plećka 0,06-0,08




Mikado Black Draft UL Spin 260 do 15g

czy na tą wędkę mogę łowić na plecionkę np. okonie. Jeśli tak to jaką grubość plecionki by była dobra?



(2014/07/16 18:27)

grzes0000


Dziękuje Koledzy za fachowe porady.

Pozdrawiam (2014/07/18 09:53)