Zaloguj się do konta

Plecionka do gruntówki?

utworzono: 2014/06/25 12:09
slawek82

Witam.Chciałem się Was poradzić,czy plecionkę można zastosować do gruntówki,czy lepsza będzie żyłka?Dotychczas łowiłem wyłącznie żyłką i jestem ciekaw jak by się spisywała plecionka. [2014-06-25 12:09]

darek-salamon

Witam.Chciałem się Was poradzić,czy plecionkę można zastosować do gruntówki,czy lepsza będzie żyłka?Dotychczas łowiłem wyłącznie żyłką i jestem ciekaw jak by się spisywała plecionka.

Plecionki stosuję wylacznie na przypony.A jak chcesz szybciej zniszczyć wędkę( przelotki) stosować mozesz plecionki.Jak nie masz wedki z specjalnymi przelotkami utwardzanymi  do plecionek to bym nie polecał do zwyklej gruntówki. [2014-06-25 15:09]

Kolego oczywiście można zastosować plecionkę ale jeśli łowisz na odległościach nie przekraczających powiedzmy 100 m to nie ma to najmniejszego sensu no chyba, że trudne łowisko z licznymi zaczepami typu, kołki gałęzie itp. darek-salomon poruszył kwestię przelotek i coś w tym jest bo jak przelotka jest lipnej jakości może się zdarzyć, że po jakimś czasie plecionka wyrzeźbi rowek szczytowej przelotce.   [2014-06-25 15:27]

darek-salamon

Firma Jaxon wprowadziła nowy typ przelotek szczytowych. [2014-06-25 15:49]

darek-salamon

Firma Jaxon wprowadziła nowy typ przelotek szczytowych.

[2014-06-25 15:50]

spines21

Od kilku lat łowię tylko na plecionki.Czy daleko czy blisko-żyłek nie używa na grunt.Tak kiedyś spróbowałem i zostałem przy tym.Obecnie nawinięta jest Hikara Progress.Nie zauważyłem żadnych oznak zniszczenia przelotek.Łowię na wędki Anacondy. [2014-06-25 16:13]

darek-salamon

Wedki Anaconda to jedne z najlepszych wedek na swiecie ,wykonanie -perfekcyjne .a i przelotki mają typu SIC  więc z  plecionka dają sobie radę.Ostrzegam mlodych wedkarzy przed stosowaniem plecionek w wedkach o wątpliwej klasie przelotek.Tym bardziej na ciezkie zestawy gdzie przelotka szczytowa jest narazona na ogromne tarcie i siły dzialajace przy wyrzucaniu zestawów. [2014-06-25 17:42]

Diablo

Firma Jaxon wprowadziła nowy typ przelotek szczytowych.

Nowy typ? Chyba dla Jaxona nowy
[2014-06-25 18:37]

Jakub Woś

Witam.Chciałem się Was poradzić,czy plecionkę można zastosować do gruntówki,czy lepsza będzie żyłka?Dotychczas łowiłem wyłącznie żyłką i jestem ciekaw jak by się spisywała plecionka.

Na stojącą wodę żyłka mi wystarcza ale na Wisłę czy Bug daję plecionkę. Sporo patyków, zaczepów a nawet piach potrafi zasypać zestaw. W takich sytuacjach mocna plecionka ratuje sporo zestawów.
[2014-06-25 19:56]

slawek82

Dzięki za radę.Zostanę jadnak przy żyłce,a plecionkę dam na przypon. [2014-06-28 09:23]