Zaloguj się do konta

Plecionka do spinningu jaka grubosc i kolor

utworzono: 2012/11/25 10:26
Pawel19777

Chce przygotować zestaw na przyszły sezon prosze o opinię i kilka uwag co do zmiany żyłki na plecionkę

Power Strike Green

Czy warto? Głównie spinning blachy wachadłówki , obrotówki i woblerki.
Nie jest to tani produkt ale może warto?:) [2012-11-25 10:26]

bencur

Plecionka bardzo mocna ale nie zawsze...a mianowicie plecionka która ja zakupiłem miała jakieś wady skazy :/ w niektórych miejscach była cieńsza lub grubsza :/ jak się trafił odcinek bez żadnych wad to ciężko było ją urwać a właściwie to czasami było to wręcz niemożliwe :)  [2012-11-25 10:58]

Pawel19777

Myślę że wybiorę power pro  lecz zastanawiam się jak to wpłynie na mojego kołka . Mam victusa fdv 200 , nie jest to jakiś dorgi kołek kosztował 100 zł ale ma przedni hamulec więc łatwiej się na nim pracuje a i jeszcze jedno co do wyrzutów? jak bardzo są krótsze przy plecionce? [2012-11-25 11:49]

MATIG

Ja się niedawno przerzuciłem na plecionke do spinna i tak już zostało. Posiadam PowerPro Moss Green 0.10 i jestem bardzo zadowolony. Moje odczucie za pierwszym razem było takie, że nie musiałem z nie wiadomo jaką siłą machnąć żeby przynęta poleciała daleko :) Wystarczy lekko naładować i leci. W stosunku do żyłki taka cienka plecionka rzadko mi się skręca, lecz podstawą jest średniej klasy młynek który potrafi ładnie równo ułożyć plecionkę, bo tak to kiszka. No i przy zakupie PowerPro trzeba być w 100 % pewnym że kupuje się oryginalny produkt, ponieważ słyszałem że były przypadki podróbek które były bardzo słabe.. Tak czy inaczej polecam plecionkę do spinningu. [2012-11-25 12:08]

Pawel19777

Dzięki za opinię:)
testowałem swoje młynka już i na żyłce jest oki, tak jak mówiłem nie jest to shimano czy coś droższego ale nie kupiłem sprzętu dla marki tylko dla relaksu przy wodzie:)
jeszcze tylko proszę o sugestie czy ten kołek wytrzyma plecionkę:)  ? bo szykuje sprzęt szczupakowy na maj więc kilka słów się przyda. [2012-11-25 12:15]

HUNTER 87

KOLEGA MATI15 MA RACJĘ SAM OSOBIŚĆIE PORUSZAŁEM TEN WĄTEK NA TYM FORUM CO DO PLEĆKI POWER PRO...MIANOWICIE NA NIBY PROMOCJI NA ALLEGRO KUPIŁEM NIESZCZĘSNĄ PODRÓBĘ PP... co powoduję częste plontanie się,węzły oraz szybkie przecieranie...wtedy jeszcze nie wiedziałem że POWER PRO (zielona) jest najczęśniej podrabianą plecionką na świecie...
[2012-11-26 18:18]

Pawel19777

Wybrałem Daiwę 8 braid Touranament 0.16mm 30 lb ciemno zieloną . Polecona przez sprzedawcę w sklepie. sprawdziłem i faktycznie była delikatniejsza niż pp ( w pp bardziej było czuć splot niż w daiwe)
Mam nadzieje że będę zadowolony w sezonie maj 2013:) i wyciągną niezłego pistoleta:)... [2012-11-26 22:22]

kiertom

Miałem  Daiwę 8 braid Touranament 0.12mm Fluo (droga była), jakoś mi nie podchodziła - za miękka (może to kwestia gustu), ale muszę przyznać mocna to ona była.  [2012-11-26 23:08]

Pawel19777

jakies wypowiedzi jeszcze na temat mojego zakupu? [2012-11-27 12:25]