Zaloguj się do konta

Plecionka do feedera na metry ze szpuli

utworzono: 2011/10/26 22:03
Wasia

Witam serdeczniePowoli zbieram pieniazki zeby uzbroic sie po zęby na przyszly obiecujacy sezon, i mam do was koledzy takie pytania.Czytalem kiedys wypowiedz na jakis forum wedkarskim na temat plecionki do feedera, piszacy swoje spostrzezenia wedkarz rozplywal sie opisujac dokladne sygnalizowanie brania skutkowane brakiem rozciagliwosci plecionki oraz wiekszym procentem zacietych ryb (wiadomo... zylka sie rozciaga czyli im dalej zestaw tym wiekszy zakres rozciagliwosci)Czy ktos ma jakies doswiadczenia na temat takich prob?Nie zamierzam wyciagac samochodow i konarow z odry dlatego skromnie proponuje pletke o 'srednicy' 13-16 mmZamierzam jak to zazwyczaj juz bylo lowic bialo ryb wiadomo leszcze plocie itp itdI ostatnie moje pytanie czy ktos sie juz skusil sie na oferty z allegro 'plecionka na metry' ostatnio pojawilo sie pelno takich ofert kusi nizsza cena odstrasza mozliwosc kupienia bublaJak by to bylo komus potrzebne to zamierzam glownie lowic na odrze zestawy 30-100gramZ gory dzieki za odpowiedzi i podzielenie sie doswiadczeniem Pozdrawiam Wasia [2011-10-26 22:03]

buli2605

kolego ja polecam żyłkę moim zdaniem plecionka to wyrzucanie pieniędzy w błoto a plecionka na metry po kilku wyjazdach na rybki może zdemolować ci przelotki(do plecionki najlepsze są fuji ale te sporo kosztują)na dodoatek plecionka nawet ta droga nie jest idealnie gładka żyłka w tej metodzie spisze sie lepiej.cienkich plecionek używa się tam gdzie chce się łowić na dużych odległościach stosunkowo lekkimi przynętami żyłki przeznaczone do metody feederowej są mało rozciągliwe a przy holu dają nam większe pole manewru nawet przy źle ustawionym hamulcu
[2011-10-26 22:22]

Wasia

kolego ja polecam żyłkę moim zdaniem plecionka to wyrzucanie pieniędzy w błoto a plecionka na metry po kilku wyjazdach na rybki może zdemolować ci przelotki(do plecionki najlepsze są fuji ale te sporo kosztują)na dodoatek plecionka nawet ta droga nie jest idealnie gładka żyłka w tej metodzie spisze sie lepiej.cienkich plecionek używa się tam gdzie chce się łowić na dużych odległościach stosunkowo lekkimi przynętami żyłki przeznaczone do metody feederowej są mało rozciągliwe a przy holu dają nam większe pole manewru nawet przy źle ustawionym hamulcu

Znam specyfike plecionek wiadomo ze nie jest ona idealnie okragla dlatego napisalem 'srednica' i ze jezeli sie ma wedke z bazaru to bd nam pilowacChodzilo mi tylko o dokladnosc sygnalizowaniaZamiast pletki mam zamiar zakupic zyleczke t-force trabbuco (jakos tak sie to pisalo bodajze) z dedykacja do feedera
A co do pletki na metry to chodzilo mi o to czy warto w ogole zwracac na takie aukcje uwage wiadomo jak widzimy 'super promocja 100m plecionki 0.35 za 15zl !!!!!!1111oneone' to jest to pewnie warkocz robiony z zylki lub jakis szitChcialem sie dowiedziec na przyszlosc bo wiadomo ze w spinningu pletka to dobra rzecz i czy kupowanie z rolki ma sens [2011-10-26 22:33]

Jack14

buli2605 możesz jakiś przykład podać, że plecionka niszczy przelotki?

Oczywiście mam na myśli "nowe" przelotki, a nie takie przedpotopowe z wygiętego drutu?

[2011-10-27 17:41]

spines21

Na allegro bym nie kupił,ale można kupić w sklepie wędkarskim plecionki ze szpuli-z metra jak to mówią.Kupiłem 3 lata temu Titan Power Robinsona-poszedłem ze szpulką i nawinąłem tyle ile mi było potrzeba.Łowię na nią do tej pory, spisuje się bardzo dobrze.
[2011-10-27 17:58]

bobus86

Witam serdeczniePowoli zbieram pieniazki zeby uzbroic sie po zęby na przyszly obiecujacy sezon, i mam do was koledzy takie pytania.Czytalem kiedys wypowiedz na jakis forum wedkarskim na temat plecionki do feedera, piszacy swoje spostrzezenia wedkarz rozplywal sie opisujac dokladne sygnalizowanie brania skutkowane brakiem rozciagliwosci plecionki oraz wiekszym procentem zacietych ryb (wiadomo... zylka sie rozciaga czyli im dalej zestaw tym wiekszy zakres rozciagliwosci)Czy ktos ma jakies doswiadczenia na temat takich prob?Nie zamierzam wyciagac samochodow i konarow z odry dlatego skromnie proponuje pletke o 'srednicy' 13-16 mmZamierzam jak to zazwyczaj juz bylo lowic bialo ryb wiadomo leszcze plocie itp itdI ostatnie moje pytanie czy ktos sie juz skusil sie na oferty z allegro 'plecionka na metry' ostatnio pojawilo sie pelno takich ofert kusi nizsza cena odstrasza mozliwosc kupienia bublaJak by to bylo komus potrzebne to zamierzam glownie lowic na odrze zestawy 30-100gramZ gory dzieki za odpowiedzi i podzielenie sie doswiadczeniem Pozdrawiam Wasia

plecionke do feedera to nie jest zly pomysl,zwlaszcza jesli sie lowi w pelnym zaczepow lowisku.ja osobiscie tez mam jeden feeder uzbrojony w plecionke ale lowie nim mietusy w trudnych warunkach gdzie pelno zaczepow itd.plecionki rowniez uzywaja karpiaze.co do zakupui daruj allegro i idz sam do sklepu [2011-10-27 18:14]

Jack14

No nie było jeszcze odpowiedzi buli ale potwierdzam to co napisali koledzy.

Żadne "alledrogo" chyba że masz 100% pewność, że otrzymasz to za co płacisz.

Osobiście wolę sam sprawdzić co kupuję bo jest naprawdę masa rodem z Chin i nie tylko.

[2011-10-27 19:11]

Wasia

Wlasnie w tym problem ze w Zielonej Gorze jest jeden porzadny sklep wedkarski i pytalem o taki wynalazek jak plecionka ze szpuli to mily pan powiedzial mi ze posiada tylko slabej jakosci plecionki ze szpuli o 'srednicy' podobnej do wstążki tzn plaskie ;xJedyna mozliwosc jezeli chodzi o aspekt jakosciowy to plecionki kupowane w pudeleczkach okolo 100/130m ale to wychodzi troszke drozej [2011-10-27 20:43]

Jack14

Prawie każda plecionka jest lekko spłaszczona, a nie zupełnie okrągła.

Są wyjątki ale strasznie drogie są też "nie normalne" odpowiednie podróby dlatego kupując orginalną plecankę staraj się jednak unikać al..e gro.

Lat temu kilka kupiłem (kupił) kolega wielką szpulę PP zieloną na wyspach wszyscy mieliśmy na kołowrotkach i byliśmy zadowoleni.

Jest jeszcze tylko jedna plecionka lepsza, która może zmienić moje zdanie ale ceny nawet nie podaję.

[2011-10-28 19:00]

MaN90

http://allegro.pl/plecionka-mistrall-shiro-0-15-mm-200m-zolta-fluo-i1871804099.html
a co sądzicie o tej plecionce ? na spinning...    [2011-10-28 20:45]

bea

Wlasnie w tym problem ze w Zielonej Gorze jest jeden porzadny sklep wedkarski i pytalem o taki wynalazek jak plecionka ze szpuli to mily pan powiedzial mi ze posiada tylko slabej jakosci plecionki ze szpuli o 'srednicy' podobnej do wstążki tzn plaskie ;xJedyna mozliwosc jezeli chodzi o aspekt jakosciowy to plecionki kupowane w pudeleczkach okolo 100/130m ale to wychodzi troszke drozej

Witam
Nie wiem czy chodzi o tą samą Zieloną Górę, w której mieszkam (Falubaz 2011 DMP :)) )
Jest kilka dobrych sklepów i dwa lub trzy internetowe (hurtownie), między innymi na ul. Ludowej. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Co do plecionki. Ja używam do feeder'a plecionki od 5-7 lat. Łowię głównie na Odrze. W perspektywie całego sezonu wychodzi mi taniej niż żyłka. Plecionkę mam na 3 sezony, żyłkę musiałem zmieniać 3 razy w sezonie - skutek przetarć o kamienie.
Kupuję plecionkę 0,08-0,12 Berkley'a lub Dragon'a. Szukam po hurtowniach lub Allegro.

[2011-10-29 14:45]

Wasia

Nie ma innej takiej Zielonej Góry :))Owszem jest pare duzych 'sklepow' interesujacych taj na np ta na Zaciszu Centrum albo wlasnie hurtowania na ludowej.I wiem ze z plecionka nie ma problemow, ale chodzilo mi o plecionke ze szpuli a nie z opakowan.W sensie ze wejde sobie powiem ze chce np 160metrow plecionki Power Pro jakas tam i sprzedawca nawinie mi to na szpule.
[2011-10-29 19:47]