Plecionka do feedera pod białą rybkę.

/ 10 odpowiedzi
Witam serdecznie.
Chciał bym w tym sezonie zacząć używać plecionki do feederów.Było tu kilka już takich wątków ale bez konkretów , zawsze temat zbaczał na drugi plan.
Jakiej grubości plecionka na białą rybkę? Jakie przypony?Jakie plecionki najlepsze? Czy plecionka nie niszczy przelotek ?
Prosił bym o wypowiedź ludzi którzy używali bądź używają.Kazda informacja nawet zła bardzo mi pomoże :))

Pozdrawiam :))
daroo2009


Sluchaj placionka do federa musi byc przedewszystkim idealnie okragla...jesli kupisz plaska badz jakas taka pomiedzy juz przy lekkim uciagu wody szczytowka bedzie sie giela i z polowow nici...oczywiscie na biala rybe jakas cieka wybierz taka wytrzymalosc na jaka wage ryby zamiarzasz sie nastawiac. Przypony oczywiscie z zastosowaniem kretlika poniewaz wszystko na pewno bedzie sie skrecac. Plesionka w feder ma jedna wielka wade jesli zaplacze sie o szczytowke podczas rzutu ...po szczytowce zlamie sie na pewno. Osobiscie lowilem na plecionki tylko na stawach gdzie niema uciagu kilka razy probowalem na zaporowce i powiem szczerze lepiej na takie jezioro kupic dobra zylke i slabiej ustawic hamulec zawsze to wiecej zabawy;)Pytasz czy niszczy przelotki no niszczy niszczy zaopatrz sie w kija z dobrymi przelotkami bo zwykle plastikowe wytrze ci w kilka rzutow . Mam nadzieje ze pomoglem .Przyslowiowego polamania zycze:P (2011/04/06 15:18)

goryl25


Ja używam do feedera tylko plecionek :) używam plecionki DRAGON GUIDE PRO V-POWER 0,15mm (Można też mniejsze rozmiary) a dlatego 0,15mm bo u mnie na rzece są też WIELKIE BRZAAAAANY a ja lubie mieć zapas mocy :D a takim rozmiarem plecionki bez problemu zarzuca się lekkie koszyki na jezioro :) a zapasu mocy nie zaszkodzi mieć :) bo niema nic gorszego niż stracić rybe życia :) i do tego daje przypon z plecionki Dragon Millenium Leader Braid 0,10mm :) moim zdaniem plecionka aż tak mocno nie niszczy przelotek jak to mówią :) ja używam już 4 rok i niemam prawie nic zniszczonych przelotek :)

(2011/04/06 15:18)

baloonstyle


Ja zastanawiam się nad średnicą 0,08. 0.15 to już plecionka dorszowa, nie realne że w takiej średnicy na jeziorku się rozstawię.A przypony nie lepsze z żyłki? (2011/04/07 05:52)

bea


Używam plecionki 0,08-0,10. Wystarczająca średnica jak na białą rybę. Na nockę przekładam szpulę z plecionką 0,12-0,14. Przypon (poza nocką) zawsze żyłkowy 0,16-0,18. Jak to tej pory (4 lata) taki system sprawdził się rewelacyjnie. (2011/04/07 09:54)

baloonstyle


a jakie plecionki byś polecił, konkretne firmy i rodzaje? (2011/04/07 12:17)

bea


Mogę polecić tylko te które używam:
- Berkley Fireline Crystal
- Team Dragon Quattro
- Dragon HM8X (2011/04/08 08:41)

withanight88


Zyłki z serii hm80 dragona są rewelacyjne więc i plecionka bedzie zapewne tej samej jakości. 



A co do plecionki 0.15 to faktycznie chyba na dorsze:)

(2011/04/08 08:48)

baloonstyle


chyba naprawdę spróbuję tych plecionek :)) (2011/04/08 12:25)

goryl25



 A co do plecionki 0.15 to faktycznie chyba na dorsze:)



Jak już pisałem lubie mieć zapas mocy :) i jeszcze dlatego taka średnica bo używam tej plecionki też na drapieżniki :) ale taka średnica białym rybką nic nie przeszkadza :) (2011/04/09 16:48)

wlprzemek


Witam.
Dołączę się do tematu...
Jeśli chodzi o linkę to jakiej średnio długości powinna być do metody gruntowej .. w moim przypadku lekki fedeer na nieduże okazy ... (2011/04/09 21:25)