Zaloguj się do konta

Plecionka do feedera

utworzono: 2011/02/16 20:32
tomaszgud

Witam.Mam pytanko co do plecionki,jaka byłaby najlpesza i sprawdzona przez was do  feedera? [2011-02-16 20:32]

tomaszgud

i jakie sa plusy i minusy stosowania plecionki w metodzie odleglosciowej
[2011-02-16 20:33]

rafall193

No plecionka jest dobra na głębszą wodę i ryby ponieważ nie rozciąga się ale jak łowisz w płytszych wodach to rozrywa rybom wargi jak mocno zatniesz. A żyłka jest rozciągliwa i na płytszą wodę według  mnie jest lepsza bo nawet małe ryby będziesz zacinał nie robiąc im krzywdy  ale na głębszą gorsza bo się rozciąga i można za późno zaciąć, albo w ogóle stracić rybę. Ale niech się wypowie jakiś ekspert w tej sprawie. pozdrawiam i udanych połowów.:)
[2011-02-19 15:20]

matigol

Moze nie tyle co woda glebsza i plytsza,tu wazna jest odleglosc na jakiej lapiemy,plecionka jest lepsza od zylki pod tym wzgledem ze ma zerowa rozciagliwosc,wedkujac na duzych odleglosciach(mowie tu o odleglosci pow 150-200m)na brzegu praktycznie od razu widoczne jest branie,z drugiej strony ja wole zylke na kolowrotku,poniewaz jest rozciagliwa i w pewnym stopniu niweluje moje bledy.Osobiscie nie uzywam plecionek do federkow,moze i lepiej byloby widoczne branie(od razu) ale plecionka nie zamortyzuje mi naglego odjazdu ryby,zanim kolowrotek czy szczytowka sie ruszy.
[2011-02-19 15:30]

rolo81

ja łowię fedeerem i nigdy nie stosowałem plecionek zawsze żyłki plecionki używam na cięższe zestawy jak na karpia lub amura może ktoś zakłada plecionki na fedeera  pozdrawiam
[2011-02-19 15:36]

ryukon1975

Łowiąc feederem też nie używam plecionek tylko specjalistyczne żyłki do feedera o niskiej rozciągliwości.Z plecionek natomiast wykonuję przypony.Dodam że łowienie z żyłką jako główną linką mi się sprawdza i nie widzę powodów by to zmieniać.
[2011-02-19 15:49]

adamoski

Ja do tej pory (przez rok) stosowałem plecionkę do feedera , ale w tym roku zrezygnuje na rzecz żyłki, jej rozciągliwość czasem przeszkadzała mi w dobrym ustawieniu wędziska tzn. aby szczytówka była wygięta.  [2011-02-19 15:54]

rafall193

NO dzięki za drobne poprawy bo sam nie jestem wędkarzem  z doświadczeniem ale myślę że żyłka jest lepsza do feedera . 
[2011-02-19 21:33]

kobradarek

Ja łowię trzy lata na pleciąnke na feederze,sprawdza się przy dalekich rzutach.Przypon jednak używam żyłkowy.Super widać brania,ale trzeba mieć bardzo precyzyjny hamulec i ścinać delikatnie,i przy holu pełna kontrola.łowie na feedera mikado ultrafiolet do 120g

[2011-03-12 16:02]

haja

plecionka do feedera to nie jest najlepszy pomysł... [2011-03-13 01:43]

marekj86

jezeli nie nastawiasz sie na duże okazy typu karp amur i nie bedziesz łowił daleko to żyłka w zupełnosci ci wystarczy nie ma sensu stosowac plecionki łapiąc kilka lub kilkanaście metrów od brzegu
[2011-03-13 11:28]

bea

Plecionek używam od trzech lat. Łowię głównie na Odrze. Przypon zawsze z żyłki 0,16, plecionka 0,08-0,12. Nie mam najmniejszych problemów z rzutami, z zaczepami, holowaniem ryb. Osobiście mogę polecić. Poza tym nie muszę jej wymieniać 2 razy w roku - jak to miało miejsce w przypadku żyłki.
[2011-03-14 12:38]