Plecionka Daiwa J-Braid X8 150 m / 0,16 mm

/ 1 odpowiedzi
Witajcie, zakupiłem ostatnio plecionkę Daiwa J-Braid X8 150 m/ 0,16 mm. W kolorze ciemnej zieleni, jednak nie to jest tu najważniejsze. Szykuję się już powoli na sezon sandaczowy, dokupiłem także fluocarbon o grubości 0,30 od Dragona. Czy gdy połączę plecionkę z fluo, na końcu dowiązać agrafkę i na nią główkę? Jest to mój pierwszy zestaw na sandacze i chciałbym nie popełniać znaczących błędów. Myślałem też nad gotowym przyponem z fluo. Który z nich byłby według was najlepszy, może sami stosujecie jakieś inne metody ? Dziękuje z góry za porady i wybaczcie za tak banalne może dla niektórych pytania ale dopiero się edukuję jeśli chodzi o takie rzeczy. :)
WedkarzIncognito


Witaj. W dziedzinie łowienia sandaczy specjalistą nie jestem, ale coś niecoś potrafię i postaram się coś niecoś podpowiedzieć.
Zestaw na sandacza nie różni się zbyt wiele od innych spinningowych zestawów i ma taka samą zasadę działania. Do fluo dowiązujemy agrafkę (lub agrafkę z krętlikiem) i zakładamy przynęty gumowe tak samo, jak przy łowieniu szczupaków lub okoni. Przynęty gumowe można zbroić na różne sposoby m.in standardowa główka jigowa z haczykiem, haczyk / haczyk offsetowy z czeburaszką lub jig rigiem. Na temat gotowych przyponów fluo, to nie wypada mi się wypowiadać, ponieważ takich po prostu nie stosuję. Robię przypony na takich komponentach, jakie uważam za stosowne czy to na okonie, sandacze czy szczupaki. Dla przykładu podam Ci, jak przedstawia się mój zestaw "sandaczowy". Linka 0.14 SpiderWire (12,7kg) > węzeł zderzakowy > fluo 0.32 Balsax (9,71kg) > agrafka z krętlikiem Mikado nr. 14 (9kg). Od razu zaznaczę, że wezły to kwestia indywidualna i proponuję samemu sprawdzić, który będzie najkorzystniejszy. Używam przynęt gumowy takich jak jaskółki i kopyta w rozmiarze od 7 do 15 cm dociążonymi ciężarem od 8 do 18 gramów.
Ps. Kto pyta, nie błądzi. Pozdrawiam i połamania życzę ! (2022/05/11 09:01)