Plecionka czy żyłka?

/ 8 odpowiedzi
Witam koledzy,od wielu już lat łowię tylko i wyłącznie na żyłki różnego typu,więc trochę o nich wiem,chciałbym poznać wasze zdanie na temat plecionek bo zauważyłem że coraz więcej wędkarzy ich używa,w czym są lepsze od żyłek a w czym gorsze?dziękuje i pozdrowienia.
Diablo


Witam koledzy,od wielu już lat łowię tylko i wyłącznie na żyłki różnego typu,więc trochę o nich wiem,chciałbym poznać wasze zdanie na temat plecionek bo zauważyłem że coraz więcej wędkarzy ich używa,w czym są lepsze od żyłek a w czym gorsze?dziękuje i pozdrowienia.




Plecionki są wytrzymalsze, cieńsze, mniej rozciągliwe, jak się splączą to rozplątać się nie da, stosowane do nieodpowiedniego sprzętu potrafią zniszczyć rolkę w kołowrotku lub przelotki, na wiosnę łatwiej zbierają różny syf z powierzchni wody (2011/12/15 19:15)

kaban


Jak z przynętami-rzecz gustu, ale zdecydowanie częściej używam żyłek. Ogólnie i w większości zgadzam się z komentarzem kolegi Diablo. Sum to jak dla mnie ryba rzekłbym egzotyczna,więc w na taki temat tym bardziej głosu nie zabieram. (2011/12/15 19:34)

argul


próbowałem w tym sezonie na plecionkę ale mi nie leży wolę żyłkę (2011/12/15 20:23)

ZanderHunter


     Witajcie! Zależy na jakie rybki będziesz polował,Ja łowiąc sandacze na spinning uznaję tylko plecionkę jak używałem kiedyś żyłki to można tak powiedzieć że byłem po prostu "głuchy" na brania,zauważałem może z 30% brań a przy plecionce 99% także do żyłki już raczej nie wrócę.

Pozdrawiam:) (2011/12/15 21:07)

tiger1208


Chodzi mi głównie o wędkarswo gruntowe i spinning(sum,miętus,sandacz,okoń)

(2011/12/15 21:14)

Diablo


Chodzi mi głównie o wędkarswo gruntowe i spinning(sum,miętus,sandacz,okoń)


Na sandacza plecionka lepsza, no okonia lepsza żyłka bo nierozciągliwą plecionką będziesz rozwalał kruche pyszczki, miętusowi wszystko jedno, sum - wiadomo że plecionka wytrzymalsza ale, jest jedno ale, sumowi zdarza się przetrzeć plecionkę. (2011/12/15 21:26)

tiger1208


Dzięki Diablo,dałeś mi naprawdę dobre wskazówki,dzięki również wszystkim kolegom,wiem już dużo więcej,pozdrowienia. (2011/12/15 21:49)