Plecionka czy żyłka -spinning na pstrągi?

/ 15 odpowiedzi
Mam pytanie do kolegów łowiących pstrągi na spining w małych rzeczkach!
Co jest lepsze do tej metody połowu?
Żyłka czy dobrej klasy cieniutka plecionka?
Mam zamiar łowić wszystkimi dostępnymi rodzajami przynęt w tej metodzie.
boblo1974


Witaj !!! Zapomnij o plecionce !! Nie chodzi mi o ilość brań tylko o ilość wyholowanych ryb plecionka niestety jest nierozciągliwa a to sprzyja spięciom rybek i nie pomoże ci ani mięciutki kijek ani sprzęgło kołowrotka (wiem to z autopsji) , ja próbowałem z kijkiem do 8g i plecionkom 0,06mm i na brania nie narzekałem ale tylko 1 na 10 pstrągów udawało się wyciągnąć z wody a na żyłeczce (0,16mm) średnia wzrosła do 7 na 10 !!! Poza tym małe obrotówki strasznie skręcały plecionkę (nawet z krętlikiem) !!! Ps. Połamania na rybie a nie na wścibskim gapiu ! (2011/02/23 15:24)

andrzej49


Jak przypuszczam zdania na ten temat będą podzielone.Ja od dobrych pięciu lat na spinningu stosuję tylko  plecionki do połowu wszelkich ryb i do żyłki już nie powrócę.Oczywiście przy stosowaniu bardzo cienkich plecionek duże znaczenie ma kołowrotek (szerokość szpuli,sposób nawijania i wypełnienie szpuli).
Pozdrawiam (2011/02/23 15:25)

JOPEK1971


Plecionka jest niezastąpiona,masz pełna kontrole nad przynętą,ze względu na brak rozciągliwości plecionki używaj bardziej miękkich kijów i ustaw lużniej hamulec kołowrotka a będziesz miał mniej spadólw. (2011/02/23 16:40)

Fragles


Niewiele mi to pomogło bo dopiero jest 2:1 ale dobre i to. (2011/02/24 11:20)

pstrag222


plecionka nie nadaje sie do połowow pstragow. gwałtowne ucieczki i młynkowanie nie pomoze zaden delikatny kijek. w sumie nie polecam kijkow ponizej 17 gram wyrzutu ale to zalezy od łowiska u mnie sie nie sprawdzaja. plecionka nie połowimy obrotowkami, czepie sie do niej kazdy syf jaki bedzie na wodzie. takze ja bym polecał zyłke (2011/02/24 11:26)

Fragles


Remis 2:2 i teraz jest problem :)
Pozbyć około stówę na plecionkę czy nie?
Oczywiście wszystkim kolegom dziękuje za opinie i proszę o jeszcze (: (2011/02/24 11:49)

ryukon1975


Ja łowię na żyłki i nie widzę powodu by to zmieniać.Zainteresowała mnie trochę możliwość uwolnienia przynęt przy ciężkim głębokim spinningu szczupakowo- sandaczowym.Jednak łowię już długo i zdaję sobie sprawę że to tylko możliwość i wszystko zależy jak przynęta utknie na zaczepie to czasem najgrubsza plecionka nie pomoże.Nie łowię pstrągów ale łowię dużo kleni,jazi czy boleni przy tego typie spinningu to jednak tylko żyłka. (2011/02/24 11:53)

krzycho76


Witam. Choć jestem zwolennikiem plecionek to do połowu pstrągów zdecydowanie polecam żyłeczkę. Ale jeżeli kolega ma dylemat co wybrać to proponuję na jedna szpulkę nawinąć plecionkę, a na drugą żyłkę. Wtedy sam zdecydujesz na co Ci się lepiej łowi. (2011/02/24 11:58)

dudixx


cześć!moim zdaniem żyłka-plecionka dla mnie jest za sztywna na kropki.polecam hm 69! (2011/02/24 17:02)

Fragles


Większością głosów wygrała żyłka, w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie.
Skoro żyłka to jakiego producenta i jakiej grubości?
Będę łowił na niewielkiej rzeczce typu Skawa. (2011/02/25 12:34)

pstrag222


to zalezy w jakie rzece łowisz czy jest tam duzo zaczepow jakie kabany wystepuja. ja uzywam zylki 0.22. poprostu tego wymaga odemnie łowisko. pełno zaczepow a rybe musze troche siłowo holowac dlatego cały sprzet dopasowałem. zawsze kupowałem dragona lub kongera. a w tym roku za namowa kolegi kupiłem yorka (2011/02/25 12:42)

Lopez


Jak dla mnie to żyłka Trabucco i zabawę zaczynam od 0,20 w górę, poniżej chyba nie ma sensu. Pstrąg potrafi nieźle dać popalić.

                                                      Pozdrawiam Serdecznie Lopez

(2011/02/26 09:58)

u?ytkownik65655


Jeżeli chodzi o małe rzeki i pstrągi to zdecydowanie żyłka. (2011/02/26 10:23)

Rycerz


Jeśli chodzi o żyłeczkę to używam żyłek Dragona choć rzadko ponieważ na ogół używam plecionek Berkleya, przy plecionce straty przynęt spadły do minimum a wcale nie narzekam na spadek liczby brań pozdrawiam (2011/02/26 10:29)

ReBeXeR


Jeśli chodzi żyłka/plecionka to najlepiej kup to i to i sprawdź nad wodą ja osobiście używam i tego i tego pozdrawiam ReBeXeR (2011/04/14 22:28)