Plecionka Berkley Whiplash PRO na zimowe połowy

/ 4 odpowiedzi
Witam, chłopaki mam pytanie. Jak ta plecionka zachowuje się w warunkach zimowych. Kupiłem 30 metrów do wędki podlodowej ale niestety pogoda nie pozwala sprawdzić :) Chodzi mi szczególnie czy ta plecionka nie nasiąka wodą i nie zamarza? i czy jest bardzo widoczna w wodzie. Będę jej używał tylko na  połów błystką podlodową? sprawdzi sie?
irex

Witam.Plecionka choćby ta najcieńsza nie nadaje się do łowienia spod lodu.Na mrozie zesztywnieje i zamarznie na szpuli , a przede wszystkim jest bardziej widoczna od żyłki.Często trzeba zakładać bardzo cienkie żyłki żeby namówić rybę do współpracy. (2012/01/22 13:17)

u?ytkownik64718

Plecionka w niskich temperaturach zamarza , nie nadaje się na łowy podlodowe, ale chyba wymyślili już plecionkę pod lód tylko nie pamiętam nazwy. (2012/01/22 13:22)

u?ytkownik32263

Zacznę od tego że obecnie na rynku nie ma plecionki która by się nadawała do łowienia na mocnym mrozie. Mocnym tj. poniżej -10 C. Bo jest jeden model który można używać przy temperaturze trochę poniżej zera. Jest to Momoi, sam testowałem w zeszłym roku przy ok -5 C i można był łapać. Po drugie plecionka nie nadaje się na lód bo jest za bardzo widoczna. I na koniec Berkley nie produkuje dobrych plecionek lecz zwykłe g...na,ja to nazywam wyrobem plecionkopodobnym którego walory użytkowe są zerowe przy takich plecionkach jak p-line, Power Pro czy najlepsza z nich Momoi. Pozdrawiam (2012/01/22 14:33)

u?ytkownik64718

Nie wiem czy ta plecionka sprawdzi się dobrze na mrozie, ale jest specjalistyczna plecionka podlodowa, wyprodukowana przez dragona o nazwie: invisible braid ice zone. (2012/01/22 18:24)