Zaloguj się do konta

Plecionka Berkley NanoFil

utworzono: 2012/01/09 20:15
tomoFCI

Witam. Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym produkcie Berkley'a:
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/berkley-nanofil-g5-a78-p102-k10340.html. W tym sezonie będę próbował swoich sił w łowieniu okoni, kleni, jaziów. I zastanawiałem się nad tą plecionką. Rzeka w której będę łowił jest pełna zaczepów. Na jedną ze szpul nawinę żyłkę 0.14-0.16, a na drugą chciałbym właśnie tę plecionkę. Co o tym myslicie? [2012-01-09 20:15]

ryukon1975

Powiem że sam jestem ciekaw odpowiedzi.Choć sporo polowałem ze spinningiem na jazie i klenie nigdy nie używałem do tego plecionki.
[2012-01-09 20:39]

bednar14

No ja ją chyba kupie ale to dopiero koło kwietnia.całkiem przyzwoicie się prezentuje.
[2012-01-09 21:03]

Bym był niesamowicie zdziwiony gdyby Berkley wypuścił dobą plecionkę. Bo póki co wszystkie jego linki tego typu były gównianymi wyrobami plecionkopodobnymi a nie plecionkami. Choć przyznam  że również jestem ciekaw jak to coś się może sprawować ale z mojego doświadczenia jasno wynika że produkt o tej cenie, czytaj tani jak barszcz, nie może być dobry a łowię na plećki już 17 rok. Ale jak coś będę zamawiać z fishing-martu to dla testów dorzucę najmniejszą szpulkę. Bo niestety nie ma zbyt wielu opinii w necie na temat ww produktu a lubię testować nowości.
[2012-01-09 21:08]

tomoFCI

Używam Berkley Whiplash green 0.06 do feedera i jak do tej pory nie narzekałem na nią. Używałem jej do łapania białorybu ( karaś,lin, leszcz tak do 1,5kg), oraz sporadycznie do martwej na drapieżnika ( sandacz 2kg 65cm). Dawała radę i myślę, że spokojnie jeszcze 2-3 sezony wytrzyma u mnie.A łatwo nie miała,jak już wcześniej wspominałem rzeka na której łowie obfituje w bardzo dużą ilośc zaczepów. Ale ciekawi mnie czy sprawdziła by się do lekkiego spina. Niestety nie każdego stać na Momoi :( [2012-01-09 21:19]

Dlatego Kolego tomoFCI moge polecić Tobie Power Pro lub p-line. Względnie tanie a dobre, okrągłe i dobrze splecione choć z czasem splot się poluźnia, nie to co w Momoi;) Ale tanich plecionek naprawdę do spina nie polecam. Szkoda przynęt i być może ryby życia. Natomiast na klenia, który jest moją ulubiona spinningową ryb wiosny i środka lata, polecam tylko żyłkę 0,14-0,18 w zalezności od spodziewanej wielkości kleni oraz ewentualnych przyłowów. U mnie może być to nawet troć lub łosoś;)
[2012-01-09 21:27]

Perch91

Mój brat nie dawno ja zamówił, trzymałem w reku jej krotki odcinek który przywiązują do opakowania- przyznam ze jest gładka jak żyłka.Tez myślałem o tym żeby łowić na nią, lecz zobaczyłem że można kupić szpule fluocarbonu po 150m- też ciekawa opcja,wiec jeszcze sie zastanawiam czy użyje której z nich.Pozdrawiam
[2012-01-09 21:35]

Romuald55

Ja berkley whiplash 0,04 używam do zestawów skróconych do tyczki jak również do pełnych do bata.Nie plącze się i nie wyciąga.Raz ustawiona głębokość nie zmienia się na topach zapasowych i głównym.Spławikowcy wiedzą jakie to ma znaczenie.
Poza tym,moim zdaniem cienkie plecionki powinno się używać w warunkach ekstremalnych np przy jerkowaniu tj wędkarstwie castingowym.Bardzo dobrze zdaje egzamin.Dobrze się rzuca i jerki pracują wspaniale.W każdym innym przypadku żyłka jest lepsza.Takie jest moje zdanie. [2012-01-09 22:32]

bosop7

Witam.
Łowię na tą plecionkę od ok. 6 miesięcy, 00,10 ,4,75 kg. Największą jej zaletą są dalekie rzuty( 1/3 dalej jak inną linką). Spisuje się dobrze,jest czuła, złowiłem na nią już parę większych ryb,(szczupaki ,sandacze. okonie morskie),tak że na razie nie mam zastrzeżeń. Trzeba, tylko ze względu na śliskość, stosować bardziej skutecznych węzłów,wzory są na opakowaniu. Łowię głównie na plecionki,żyłkę stosuję tylko na klenie,jazie,bolenie. A łowię na różnych wodach startując w GP. Polski.
Wniosek-spróbować warto,cena jest przystępna.:))
[2012-01-10 08:34]

andcrc

Witam,

Do tej pory łowiłem głównie korzystając z żyłki. Przy okazji kompletowania zestawu na drop shota zaopatrzyłem się w plecionkę i muszę przyznać że spinningowanie jest dużo przyjemniejsze. W związku z tym do mojej drugiej wędki zakupiłem plecionkę Berkley NanoFil 0.15 (0.1628 mm, 7,66 kg). Wędka to Savage Gear 10-40 g i łowię nią głównie szwedzkie szczupaki korzystając z dużych gum i woblerów o masie ok. 30-40 g.

Mam wrażenie że jest ona trochę za delikatna do mojego łowienia, ale może się mylę. Proszę o poradę czy wymienić na coś mocniejszego czy plecionka ta będzie odpowiednia dla moich potrzeb.

Pozdrawiam [2018-06-28 19:44]

MrPiskorz

lowilem troche na spinie brata i tam mial wlasnie nanofil barkley'a.On lowi glownie na paproszki i male przynety.Ja czegos takiego sobie nie wyobrazam i lowie przynajmniej przynetami 10cm.Lowilem na jego nanofilu z uzyciem gumy sg 12.5cm na 15gr glowce do tego idde blachy wlasnie cos kolo 40gr i tez rade dawalo.Nw jaka mial srednice ale pewnie niezbyt duza skoro lowi na male przynety.Ogolnie sam bym kupil nanofil gdyby nie to ze lowie glownie z opadu wiec wole plecionki [2018-06-29 06:27]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia