Zaloguj się do konta

Plecionka Berkley Whiplash Blaze Orange 0,15/110m

utworzono: 2010/09/07 22:46
miszczunio

Chcialbym dowiedziec sie czy ktorys z kolegow posiada taka plecionke na spiningu i jak mu sie ona spisuje. Tzn. czy sie placze przy zarzucaniu, czy jest mocno pogrubiona, jak uklada sie na szpuli i temu podobne techniczne sprawy. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.
[2010-09-07 22:46]

Witam

Ja jakiś czas temu używałem zwykłego, zielonego Whiplasha na spining.

Są to dobre plecionki, bardzo mocne przy swoich srednicach, ale na spining lepiej sprawdza mi sie Power Pro.

Jak dla mnie Whiplash "pije trochę wodę", czego nie robi Power Pro. Dlatego przy dłuższym spiningowaniu Power Pro jest o wiele lepszy.

Berkleya natomiast mam na grunt, ciężkie gruntówki. Przy ciężkim gruncie nie ma znaczenia czy plecionka "pije trochę wodę", a że są to mocne plecionki przy cienkich średnicach to na grunt rewelacja.

Pozdrawiam

[2010-09-08 07:37]

Romuald55

Do spiningu jej nie uzywam,lecz na zestawy do tyczki.Rozmiar 0,06.Nie placze sie ,mocny rowny splot.Przypuszczam ze na spining bedzie idealna,ze wzgledu na brak pogrubien i gladkosc prawie jak zylek. [2010-09-08 10:04]

kuman0

Tak jak kolega powyzej napisal berkley bardzo wytrzymaly jest jak na te srednice, wady: traci kolor, nie uklada sie jak power pro i po jakims czasie zaczyna troche pic wode natomiast w power pro nie ma tych wad, ale zato plecionka jest slabsza i po jakim czasie zaczynaja robic sie "zadziory" tak jakby niteczki puszczaly wyglada to jakby sie zaczynala strzepic.Myslalem ze to wina moze przelotek, ale zauwazylem to tylko na koncowym metrze moze dwoch od agrafki, wiec chyba same przelotki nie zawinily. [2010-09-08 10:56]

miszczunio

Widze wiec, ze idealu nie ma. Jedna i druga ma wady i zalety. Zdecyduje sie chyba na tego berkleya bo w moim lowisku jest sporo zaczepow i najwazniejsza jest dla mnie wytrzymalosc.
[2010-09-08 11:02]

uzywalem berkley fireline pletki i PORAZKA po 2 sezonie sie rozwarstwia i rwie w palcach na wiazaniach. Tylko PP uzywam aktualnie 019 czerwonej i jest rewelacyjna.
[2010-09-08 12:28]

Manolo8

I Whiplash i Powar Pro są dobrymi plecionkami pod warunkiem że są nie podrobione. Whiplash jest faktycznie mocniejsza i bardziej cicha ( gładka) od Power Pro, ale ta druga jest bardziej żywotna i pomimo utraty koloru dłużej Tobie posłuży. Co do reszty nie będę się powtarzał. Pozdrawiam
[2010-09-08 13:43]

goryl25

Mam pytanie : Czy plecionka Berkley Whiplash Blaze Orange 0,06mm będzie dobra do ultra lekkiego spinningu na pstrąga i okonia ?? Bo szukam plecionki do Ultra Lekkiego Spinningu i ta wpadła mi w oko tylko nie wiem czy ona będzie dobra ?? Dzięki za Odpowiedzi :) [2012-12-26 02:11]