Zaloguj się do konta

Pławniowice czy Paprocany?

utworzono: 2014/04/20 22:05
KRQLIK

Witam wszystkich doświadczonych wędkarzy :D mam do was pare pytań jestem świeżo co upieczonym wędkarzem w tym roku mam zamiar wybrac sie na dwa dni majowe na ryby razem z nocka i tak nie potrafie sie zdecydować ktory z wymieniochy jezior jest lepsze :) i czy w maju to pora juz na kulki proteinowe czy lepiej kukurydza i robaki w nocy mam zamiar polowic na trupka i na rosówkę :D Każda wasza rada napewno mi sie przyda i bede naprawde wdzieczny :) pozdrawiam!!! [2014-04-20 22:05]

general73

co ty chcesz łowić na tego trupka w maju jak masz kartę wędkarską to poczytaj sobie o okresach ochronnych sandacz to dopiero od czerwca , tą kartę to chyba za flaszkę kupiłeś   [2014-04-22 14:37]

siri34

a to szczupaka nie może na trupka połapać????
[2014-04-22 15:39]

perwer

co ty chcesz łowić na tego trupka w maju jak masz kartę wędkarską to poczytaj sobie o okresach ochronnych sandacz to dopiero od czerwca , tą kartę to chyba za flaszkę kupiłeś  

Tyś chyba za flache  po karte pierwszy w  kolejce sie podstawił.

Co do normalnego kolegi pytającego - Paprocany i Pławki -to praktycznie dwa znaki zapytania .
Co do paprocan zapytaj sie kolegi siri34 bo wiem że tutaj na portalu on wie najwięcej o paprocanach ,a co do Pławek zadaj pytanie Zbyniowi.

pławki sa Chimeryczne i mozesz połowić ,albo być bez brania - zersztą jak obecnie na wiekszości naszych zbiorników.
[2014-04-22 16:42]

lukasz0145

Można ale szczupak w nocy nie żeruje :) Ewentualnie ten trupek to na węgorza :)

[2014-04-22 17:38]

perwer

Można ale szczupak w nocy nie żeruje :) Ewentualnie ten trupek to na węgorza :)

Po pierwsze kto Ci naopowiadał bzdur że szczupak w nocy nie żeruje?
dobra odpowiedź ,to taka że żeruje słabiej niż w dzień ,bo jest w przewadze wzrokowcem ,ale można z powodzeniem w nocy złowić .
 PO drugie kolega pisał o dwóch dniach razem z nockami-- trzeba umieć najpierw przeczytać ze zrozumieniem ,a nie widzieć to co sie chce ..
Ale prawdą jest że w nocy można złowić węgorza -choć o tej porze roku jeszcze ciężko ,ale nie powiedziane że nie i wiadomo ze sandacz jako główny nocny drapieznik będzie chętnie za trupkiem podążał .Jednak zestaw na szczupaka ,plus obciążenie jako wisząca bombka efektownie sprawi że żaden sandacz sie na takiego trupka nie powiesi .
Do tego przed wyjazdem warto przeczytać czy dany zbiornik nie ma dodatkowych ograniczeń - ponieważ zdarza sie że okres ochronny szczupaka pokrywa sie z sandaczowym ...
[2014-04-22 17:58]

notaki

W moim okregu obowiazuje zakaz połowu na zywa i martwa rybkę do 31.05 - więc warto sprawdzić, czy nie ma w Waszych okręgach dodatkowych obostrzeń.
[2014-04-22 19:53]

daro22

Cześć,u nas w katowickim o ile pamięć mnie nie myli to tylko na Przeczycach i na Swieklańcu jest zakaz połowu na martwe i żywe rybki no i spinna do końca maja.Na pozostałych zbiornikach raczej każda metoda dozwolona o tej porze roku,ale czasem coś tam wprowadzą i warto zerknąć przed połowem w zezwolenie.Osobiście uwielbiam łowić na martwe płotki już nawet w kwietniu bo wegorze które czasem wpadną to naprawdę piękne grubasy..Niestety od dwóch sezonów czasu mało i węgorzy nima hehe;-)Aha,nigdy nie zdarzyła mi się niespodzianka nawet w maju w postaci sandacza,były małe sumy,były szczupaki nawet fajne okonie,ale przede wszystkim piękne wegorze....Każda metoda dobra na wiosne,ale warto zeknąć w to zaczarowane zezwolenie aby potem nie było...pozdrowionka [2014-04-22 21:01]

daro22

Jeszcze jedno,jak zdecydujesz się na Pławnowice to smiało wal na trupa w nocy,nawet teraz.....Pięknego węgorza życze;-) [2014-04-22 21:05]

perwer

Mi i kumplom daro znowu odwrotnie .Nigdy nie zdarzył sie o tej porze węgorz a sandacz jak najbardziej ... Jednak z tego co wiem masz większe doświadczenie nocne o tej porze roku ....
daj znać daro kiedy bedziesz miał czas ,spróbujemy na tego garbusa.
[2014-04-22 21:27]

KRQLIK

Szczerze powiedziawszy kieruje sie na karpie :) na trubka dowiedzialem sie od starego wędkarza ze szczupak bierze tez w nocy dlatego chciałem tez tej metody spróbować bo jeszcze nigdy jej nie próbowałem :) dlatego niektorzy powinni na spokojnie mi wytłumaczyc co i jak bo o to tu chodzi, co do reszty dziekuje za wszelkie wasze informacje napewno sie przydarza :D  [2014-04-22 22:01]

siri34

z mojego doświadczenia Ci powiem że największe szczupaki połapałem ,,na trupka" właśnie w nocy!!!W nocy szczupak również żeruje i kiedyś przeczytałem fajny angielski artykuł na ten temat i przyznaje im rację że w nocy można złapać fajnego esoxa. Co do Paprocan- zbiornik baaaardzo rybny był ale jakieś 4lata temu jak woda przelała wał , dużo pięknej ryby poszła do rzeczki obok. Od tego czasu coraz ciężej tam o ładnego leszcza(wcześniej nie było to większym problemem) , karpia , lina czy jazia którego tam było w brud. Natomiast jeśli chcesz pobawić się z leszczykami do 35cm to jest to jedne z lepszych łowisk jakie osobiście znam. Drapieżnik jest ale trafić miarowego szczupaka jest powiem szczerze ciężko...
[2014-04-23 13:39]

daro22

Mi i kumplom daro znowu odwrotnie .Nigdy nie zdarzył sie o tej porze węgorz a sandacz jak najbardziej ... Jednak z tego co wiem masz większe doświadczenie nocne o tej porze roku ....
daj znać daro kiedy bedziesz miał czas ,spróbujemy na tego garbusa.

Cześć Darku,swoje doświadczyłem z tymi gadami hehe, teraz tego cholernego czasu brak..Ale złowiłem naprawdę dużo tej ryby w połowie kwietnia no i oczywiście w maju,tak że wiem że biorą jak jest taka pogoda jak w tym tyg.Jade właśnie typowo na wegorze w przyszłym tyg.na moja ukochaną Pogorie oczywiście..pozdrawiam;-)
[2014-04-23 18:41]

wujek90

Warto tez koledze przypomnieć jesli jest nowy w rzeszy wedkarzy o kochanym przepisie o ktorym mogl nie slyszec jesli jest nowym wedkarzem, iż zabrania sie uzywania namiotow z podłogą nad zbiornikami PZW w miejscach poza polami namiotowymi, na plawkach bardzo scigaja o te namioty i daja mandaty takze warto o tym wiedziec lub wyciac ze zwyklego namiotu podloge i po klopocie xD. Pozdrawiam i połamania !!! [2014-04-23 20:12]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia