Pławęcino-jak tam wędkować-Wasze rady.

/ 3 odpowiedzi
Witam Szanownych Kolegów wędkarzy :) w najbliższym czasie wybieram się nad jezioro w okolicach Pławęcina. Byłem tam niedawno i muszę powiedzieć że w trakcie zasiadki która trwała od 5.30 do ok 10.00 miałem tylko dwa puknięcia...Łowiłem na spławik i po sile tych puknięć wnioskuję że była do drobnica. Może macie kilka rad na co łowić, jaki sposób jest najlepszy na tym akwenie i w ktorym miejscu bo prawde mówiąc po ostatniej zasiadce jestem zszokowany i nie wiem co sie dzieje...Co prawda był to mój pierwszy raz na tym zniorniku wodnym ale szczerze mówiąc spodziewałem sie czegoś więcej...z góry dziekuję za odzew ;) pozdrawiam
Stornes

Witam brac wedkarską ,kolego Darek uwież mi że moj pierwszy połów na jeziorze Pławecino wyglądal podobnie (mialem okolo 4 bran)tak przynajmniej mi sie wtedy wydawało.Tak naprawde jest to wdzieczne jeziorko ryby tam niebrakuje.W kazdym razie ryby są i to niemałe.:) :).Najczesciej wędkuje tam zestawem skróconym na tak zwaną tyczke.Ale bat ,feeder, tez jest dobry czy odległosciówka -to  chyba najlepsza metoda  tam ona wymaga troche praktyki.Napisałes ze miales przerwe wiedz  ze trzeba troche potrenowac:)i na pewno będą wyniki.:)Necic tam trzeba sypka zaneta bo jest conajmniej 0,5 m mułu .Przynetami jakimi tam łapie to kuku,biale ,i czerwone robaki.Kiedys ryba połamala mi tam tyczke,(za gruba guma co do  wytrzymałosci tyczki:):):)mea culpa.Uwierz mi ze jezeli tam troche ,,potrenujesz''to napewno bedziesz zadowolony poprostu musisz poznac to jeziorko .I niezrazaj sie poczatkowymi trudnosciami.Wedkarstwo to piękne Hobby.Napisalem ten post mimo ,że ten wątek byl pisany dosc dawno, dlatego że moze kiedys sie komus przyda. Pozdrawiam. (2011/06/05 10:00)

januszmilo

Witam kolege! Ja w tamtym roku też tam próbowałem i parę płotek złapalem i to z pontonu w różnych miejscach! Zaparkowałem auto blisko jeziorka,bo ponton itd cieżko by było targać, i dostałam mandat od straży leśnej, a wcześniej doradzono mi że wolno tam parkować! niewielki co prawda,ale więcej tam nie jadę,bo i z rybami tez cienko było,no może taki dzień bez brań! Teraz jak mi czas pozwala to jade na Rosnowo,albo na Hajke,bo znam te jeziora,a i połapać konkretnie tam można! Pozdrawiam. (2011/06/17 18:01)

Stornes

Witam co do straży leśnej to racja mandat sie należal przy jeziorze jest to droga lesna ,ale ta droga która tez czesciowo biegnie przy jeziorze a dalej do wioski jest drogą powiatową także mozna na niej parkowac zresztą jak sie dobrze przyjrzec jest tam miejsce do zaparkowania paru samochodow:):):) Co do pontonu czy sprzetu wedkarskiego polecam sprawdzony przezemnie sposob by wjechac tam samochodem wyladowac łodke lub sprzet wedkarski a potem wycofac i zaparkowac wyzej na drodze wtedy nikt sie niebedzie czepial.Co do parkingu to warto by poruszyc tą sprawe na zebraniu zarzadu koła w Kołobrzegu.Pozdrawiam aa no kill- realese  my friend.C&R. (2011/06/22 09:05)