Płatki owsiane jako zanęta. Jak je przygotować?

/ 3 odpowiedzi
Witam koledzy, wiem jak przygotować płatki owsiane jako przynęte, natomiast mam pytanie odnośnie zanęty. Jak przygotować zanęte z płatków aby nie byłą sklejona na beton?:)
Jędrula

Płatki owsiane to świetny dodatek do zanęty choć samymi płatkami z reguły się nie karmi ponieważ są bardzo syte . Mają również właściwości silnie klejące co często pomaga nam przy sporządzaniu zanęt rzecznych i nie tylko . Ja płatki suche wsypuje do wody rozrobionej z atraktorem i mieszam parę minut aż wciągną mniej więcej 1/3-4 płynu a następnie wsypuję wcześniej rozrobioną na sucho zanętę .Jeżeli chcesz uzyskać mocniejszą prace to dosyp płatków suchych do już gotowej mieszanki . Dodam jeszcze , że płatki te są idealne na rzekę choć na jeziorku też są wyśmienite , nie wiem dlaczego tak smakują rybkom , one po prostu za nimi przepadają . Na koniec przestrzegam aby nie dodawać płatków za dużo bo mogą przykryć pracę zanęty albo zasycić rybę która podje i szybko opuści łowisko . Dodawaj do swoich zanęt wypełniaczy ( glina , ziemia ) i coco belge .

(2011/10/22 09:13)

darek300

Ok dzięki wielkie:)połamania! (2011/10/22 09:58)

Adam01

Kolego Darku, polecam zajrzeć na mój profil. Z tego co pamiętam to jest tam coś o płatkach. (2011/10/22 17:11)