Platforma pływająca,tratwa

/ 140 odpowiedzi / 30 zdjęć
Walenty G

Przepraszam, że Cię uraziłem, ale nie wszystko, co pływa musi być zarejestrowane, a tym bardziej tratwa w Związku Motorowodnym. (2016/01/13 19:33)

Artur z Ketrzyna

Przepraszam, że Cię uraziłem, ale nie wszystko, co pływa musi być zarejestrowane, a tym bardziej tratwa w Związku Motorowodnym.

O tym wiedzą ci co maja sprzęt pływający do amatorskiego połowu ryb, lub tylko do rekreacji ;-)
(2016/01/13 20:34)

aldente

Hej Wojtek...może pomoże Ci mój pomysł. Mój stryj zbudował za pomocą techniki zgrzewczej z mat polietylenowych takie oto pływaki. Na nich powstał pomost. Załączam foty. (2016/01/13 23:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Walenty G

Bardzo fajne kolego @aldente, tylko teraz wytłumacz nam, co to są te maty polietylenowe ile to kosztuje, gdzie to kupić, no i najważniejsza, dlaczego tak drogo. Wygląda mi to bardziej na rury polietylenowe, które wcale nie są takie tanie. 

A-cha ile kosztowała taka jedna rura, jaką ma długość i średnicę? (2016/01/14 11:17)

Wojluk

Aldente ciekawe to. Ale takk jak walenty pisze daj jakiś szczegóły. Można by się zastanowić! (2016/01/14 13:20)

aldente

Rury polietylenowe nie są aż tak drogie. Bez przesady. Dekle zamykające te rury zostały przyspawane specjalnym urządzeniem. Szef spawalniczy jest jednolity. Gdyby go rozciąć, nie widać granicy materiałów. Wszystko perfekt w jednym kawałku. Przeciek wody wykluczony.
Ruty te stosuje się do izolacji rur ciepłowniczych. Są one w różnych średnicach. Cena? nie wiem...Pewnie z 5 złotch za kilo. Wiem, że można kupić odpad lub końcówki za na prawdę śmieszne pieniądze. Znajomy, który ten pomost zbudował, kupił te rury w zakładzie produkcjnym w Międzyrzeczu.
(2016/01/14 15:52)

Walenty G

Świetnie tylko ja do międzyrzecza mam prawie 200 km w jedną stronę, czyli odpada. (2016/01/14 18:57)

Wojluk

dzieki za info Aldente! Ja mam 60km Międzyrzecza;) a więc bede sie orientowal! (2016/01/14 19:28)

aldente

no nie tylko w Międzyrzeczu robią te rurki. Te z Międzyrzecza robią chyba tu:   http://www.zpum.pl/o-firmie (2016/01/14 20:36)

Walenty G

Myślę, że można takie rury zamówić w hurtowni, która zajmuje się takimi materiałami.

Mam też do kompletu tratwę, ni to kajak, ni to SUP, łatwiej tym będzie pływać a może też posłużyć jako bączek do kontaktu z lądem. (2016/01/15 12:06)

Wojluk

Myślę, że można takie rury zamówić w hurtowni, która zajmuje się takimi materiałami.

Mam też do kompletu tratwę, ni to kajak, ni to SUP, łatwiej tym będzie pływać a może też posłużyć jako bączek do kontaktu z lądem.

Coś czuje że to z deka wywrotne jest:) (2016/01/15 13:00)

Wojluk

Kolego Aldente spytaj proszę znajomego w jaki sposób załatwił sobie te rury, o co pytał jak pytał i czy może ma jakiegoś znajomego tam w międzyrzeczu. Ja dzisiaj tam dzwoniłem i nie bardzo wiedzą o co chodzi, rozmawiałem z jakąś babką, ona mnie odsyła do cenników a w cennikach wielkie zero na ten temat. (2016/01/15 13:10)

aldente

Napiszę do niego maila z prośbą o namiary. (2016/01/15 13:13)

Wojluk

Napiszę do niego maila z prośbą o namiary.

będę bardzo wdzięczny (2016/01/15 13:22)

Walenty G

Mam też do kompletu tratwę, ni to kajak, ni to SUP, łatwiej tym będzie pływać a może też posłużyć jako bączek do kontaktu z lądem.

Coś czuje że to z deka wywrotne jest:)

Nie wiem, ale myślę ze jest szersza od kajaka. (2016/01/15 15:16)

Haryyy5

Wrzucę swoje 3 grosze do tematu. Czy ktokolwiek próbował taką platformą pływać ? Bo jako pomost, na sznurku na pewno sprawdzi się super, ale nie wyobrażam sobie przemieszczania się czymś takim. Mam doświadczenie z dużym chyba ponad 4m metrowym pontonem napędzanym wiosłami. Jak trochę powiało mocniej to mozna było wiosłować z całej pary a ponton w najlepszym razie stał w miejscu. Parę razy zdarzyło mi się wylądować gdzieś z daleka od celu czy nawet na przeciwległym brzegu. Taka platforma ma jeszcze większą powierzchnie w którą będzie łapała wiatr, i stawia też o wiele większy opór w wodzie także po mojemu do pływania się nie nada, no chyba że doczepi się do niej silnik. (2016/01/15 15:53)

Artur z Ketrzyna

Wrzucę swoje 3 grosze do tematu. Czy ktokolwiek próbował taką platformą pływać ? Bo jako pomost, na sznurku na pewno sprawdzi się super, ale nie wyobrażam sobie przemieszczania się czymś takim. Mam doświadczenie z dużym chyba ponad 4m metrowym pontonem napędzanym wiosłami. Jak trochę powiało mocniej to mozna było wiosłować z całej pary a ponton w najlepszym razie stał w miejscu. Parę razy zdarzyło mi się wylądować gdzieś z daleka od celu czy nawet na przeciwległym brzegu. Taka platforma ma jeszcze większą powierzchnie w którą będzie łapała wiatr, i stawia też o wiele większy opór w wodzie także po mojemu do pływania się nie nada, no chyba że doczepi się do niej silnik.

Da rady, pływałem na drewnianej, jak i ze styropianowymi pływakami.

Ja radzę najpierw przekalkulować koszty.
Bo czasem okaże się że taniej lub w tej cenie zrobi się łódkę.
Kolega pierwszą sklepał kwadratową jak koryto, z tym ze przód zrobił pod kątem. Może i stawia większy opór, ale pływa na niej do tej pory.
I taka łódka na przewagę nad tratwą, bo ma borty.
(2016/01/15 18:07)

użytkownik146847

Kolega pierwszą sklepał kwadratową jak koryto, z tym ze przód zrobił pod kątem. Może i stawia większy opór, ale pływa na niej do tej pory.

I  tu się zgadzam z Arturem , na pewno wyjdzie taniej , Wojluk zrobienie takiej łódki nie jest takie skomplikowane  jak pisałeś wcześniej , są tacy ludzie jak stolarz i puścić frez w  deskach dla niego to jest pół godzony pracy

(2016/01/15 19:36)

Wojluk

I  tu się zgadzam z Arturem , na pewno wyjdzie taniej , Wojluk zrobienie takiej łódki nie jest takie skomplikowane  jak pisałeś wcześniej , są tacy ludzie jak stolarz i puścić frez w  deskach dla niego to jest pół godzony pracy

tutaj też nie chodzi o pieniądze tak bardzo. Są ważne oczywiście. Ale myślę że taka tratwa da lepszy efekt w wedkowaniu i zabawie (2016/01/16 09:24)

Walenty G

Tratwy mamy tego sporo w internecie, małe, średnie, duże, pływające pomosty, pływające domy itd. mnie jednak zaciekawiło pewne rozwiązanie (widoczne na zdjęciu) sztywne cumy. Wiadomo tratwa będzie cały czas stał na wodzie i żeby ograniczyć przypadkowe i niepowołane wejścia na nią to trzeba to, jakoś utrudnić.  

(2016/01/16 12:08)

Walenty G

Znalazłem taką jak ja planuję, o wymiarach 5 m na 2,5 m pływaki z laminatu cena 12 000 zł. https://sprzedajemy.pl/platforma-plywajaca-plywaki-tratwa-pomost,30461562 (2016/01/16 16:20)