Platforma pływająca,tratwa

/ 140 odpowiedzi / 30 zdjęć
Wojluk

interpretacji na to można wiele wymyślić! ważne że bajerek i fajnie wygląda!:D (2016/01/06 17:37)

Walenty G

Jeszcze jeden przykład a co ważne to rury trochę podniesione do góry. Jednym ze sposobów jest na końcach rur wstawić kolanka i je dopiero zaślepić.   (2016/01/06 17:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Wojluk

też można, podejrzewam że lepiej by płynęła,tutaj widać że średnica na pewno jest mniejsza niż fi 200, i z tymi daszkami to też dobry pomysł... (2016/01/06 18:20)

Romuald55

To są rozważania czysto teoretyczne.Na tych pływadłach można pływać bez uprawnień jeśli nie przekroczą 7 m długości i to tylko rekreacyjnie.Do celów wędkarskich statek musi być zarejestrowany i oznaczony.Nie jest to łódka ani katamaran.Czy jako tratwa może być bez badań technicznych zarejestrowana do celów wędkarskich?
Pomost umocowany choćby liną do brzegu nie jest natomiast statkiem i nie musi być zarejestrowany do celów wędkarskich.A może być przemieszczany wzdłuż brzegu. (2016/01/06 19:18)

Wojluk

cenne info. swoją drogą już też się zastanawiałem jak takie dzieło zarejestruje... na szczęście mam rodzine w urzędzie komunikacji;) ....to zawsze mogę potpytać, oczywiście jężeli takie rzeczy się tam załatwia. A tymczasem tak jak mowisz zawsze może być z linką zaczepioną do brzegu chodzby 200 metrowy sznurek heh... wszystko da rady obejsć!\ (2016/01/06 19:46)

Romuald55

Jeżeli to będzie platforma na dwóch pływakach umieszczonych po bokach,nawet podwójnych lub potrójnych złączonych razem to będzie katamaran.I pod tą nazwą może być zarejestrowany. (2016/01/06 20:19)

Walenty G

Jeszcze jedno pływadło, do kompletu.   (2016/01/07 09:09)

Wojluk

Jeżeli to będzie platforma na dwóch pływakach umieszczonych po bokach,nawet podwójnych lub potrójnych złączonych razem to będzie katamaran.I pod tą nazwą może być zarejestrowany. 

>  dzieki za info

(2016/01/07 12:51)

Wojluk

Walenty te pływadło - wypas podoba mnie się:) . Prostota i jeszcze raz prostota , nic więcej nie trzeba! chyba zerżnę ten pomysł (2016/01/07 12:53)

Walenty G

Prawo czasami dla normalnego obywatela może być zagadką, dlaczego np. w jednym użęcie można zarejestrować deskę surfingową a nawet dętkę a w innym jest problem z zarejestrowaniem łódki sam. Problem trawy, pontonu, pływającej platformy też mnie interesuje, tylko trochę większej, minimum 2,5 m na 5 m, pod pływający domek. Jeszcze jedno pływadło (katamaran). (2016/01/07 13:07)

Walenty G

Walenty te pływadło - wypas podoba mnie sie:) . Prostota i jeszcze raz prostota , nic więcej nie trzeba! chyba zerżnę ten pomysł

Oczywiście po to wstawiam zdjęcia, tylko musisz zastosować trochę większą średnicę rur to jest 1 a 2 że tu platforma ma wymiary około 250 cm na 125 cm. (2016/01/07 13:13)

Walenty G

To ma być coś prostego, najpierw sama tratwa np. z namiotem a może później, coś lepszego.  (2016/01/07 13:28)

Wojluk

Generalnie to najważniejsze zrobić podstawę, bo górę tj. daszek, namiot to już możesz zmieniać co chwilę. Mi Podoba się bardzo to co te dzieciaki siedzą na tym. Schludnie wykonane, jedynie powiększyłbym deczko miejsce do chodzenia, ale pomysł spoko naprawdę.
Sądzę że rury większe niż fi 200 nie ma sensu; 4/5 sztuk w odcinkach 3m starczy w zupełności. Przynajmniej tak sądzę po tym co tu zostało napisane i po fotach jakie dałeś i jakie sam widziałem.

5 metrów to bardzo dużo, to coś takiego jak z tymi chińskimi lampionami dałeś, to fajny tez pomysł (2016/01/07 14:58)

użytkownik146847

A jeszcze jedno Sławomir. Ten sylikon to jak on sie trzyma na drewnie/.?
Witam , widzę że temat się rozwija , przy pierwszej łodzi wszystkie deski podłogowe były frezowane na zakład i silikon dawałem jaki popadło , na łączeniach niebyło żadnych przecieków . Przy budowie drugiej dawałem silikon dekarski i frezowana była tylko podłoga , po zwodowaniu okazało się że ma tylko dwa malutkie przecieki , mała poprawka i wszystko OK 

(2016/01/07 17:28)

Walenty G

Wielkość platformy trzeba przystosować do pływaków, ja mam 4 zbiorniki z laminatu o wymiarach 240/110/45 cm, każdy o pojemności ponad 1000 l., czyli mogę sobie pozwolić na rozrzutność. Ogranicz mnie tylko mobilność, po rozebrani całość powinna się zmieścić na jedną przyczepkę samochodową, taką do przewożenia samochodów osobowych. (2016/01/07 19:45)

Wojluk

A jeszcze jedno Sławomir. Ten sylikon to jak on sie trzyma na drewnie/.?
Witam , widzę że temat się rozwija , przy pierwszej łodzi wszystkie deski podłogowe były frezowane na zakład i silikon dawałem jaki popadło , na łączeniach niebyło żadnych przecieków . Przy budowie drugiej dawałem silikon dekarski i frezowana była tylko podłoga , po zwodowaniu okazało się że ma tylko dwa malutkie przecieki , mała poprawka i wszystko OK 

No dlatego coś czuje że jak ja bym zwodował to już na amen, jeden wielki przeciek i na dno, heheh frezowanie, itd to jużwyższa szkoła (2016/01/07 21:35)

Wojluk

Wielkość platformy trzeba przystosować do pływaków, ja mam 4 zbiorniki z laminatu o wymiarach 240/110/45 cm, każdy o pojemności ponad 1000 l., czyli mogę sobie pozwolić na rozrzutność. Ogranicz mnie tylko mobilność, po rozebrani całość powinna się zmieścić na jedną przyczepkę samochodową, taką do przewożenia samochodów osobowych.

czyli najbardziej kosztowną część tratwy masz już w kieszeni....
mysle ze jak rozbierzesz to i na busa by weszło.

ja też się zastanawiałem jak to przewozić, ale będę martwił się jak już zrobię hehe  (2016/01/07 21:39)

Walenty G

Nie będzie to takie proste jak myślisz, zbiorniki są odkryte, trzeba je będzie dla bezpieczeństwa wzmocnić laminatem poliestrowo-szklanym, podzielić w środku na 2 lub 3 części i zabezpieczyć od góry żeby się niedostawała woda np. deszczowa. Będzie to kosztowało trochę pracy i pieniędzy, z takiego zbiornika zrobiłem sobie łódkę.   (2016/01/07 22:27)

Wojluk

Ale powiem ci ze lódka kosa wyszla, jak z fabryki! A plywa dobrze? (2016/01/08 07:26)

Walenty G

Rewelacji niema, na zbiornik 30 h i dla jednego wędkarz wystarczy, raz nawet poprawiła humor wędkarzom, ale niema, co narzekać, pływałem na gorszych.
Ma bardzo ważną zaletę, nie kusi amatorów cudzej własności, prawie cały sezon stała na jeziorze i nawet nikt na nią nie wsiadł. (2016/01/08 11:34)

Wojluk

Mi się podoba. A z tym złodziejstwem to już miałem doczyniienia, dziadkowi zawineli łodkę też! a najlepsze że zrobili to ludzie(podoopiekunkowie zakładu wychowawczego) rozbici 100 m dalej na tym sammy jeziorze, malo tego..... przywiazali ja do swojej kladki widocznej z naszej haha (2016/01/08 14:20)

Wojluk

http://www.panoramio.com/photo/39209413 

coś dla ciebie Walenty (2016/01/08 15:03)