Zaloguj się do konta

Plątanie się plecionka

utworzono: 2010/10/17 13:56
fazim

Kupiłem plecionkę i mam problem z zarzucaniem. Przy lekkim zarzucaniu nie ma raczej problemów ale jak chcę dalej zarzucić to niekiedy pląta się jak cholera. Jest na to jakiś sposób??
[2010-10-17 13:56]

A może troszkę szerzej opisz problem: W którym momencie zarzucania? czy może przy kołowrotku, na przelotkach? Cieżko bez jakichkolwiek danych będzie pomóc
[2010-10-17 16:06]

wedkarz2309

Nie znamy szczegółów, ale najprawdopodobniej jest to wina złego kołowrotka!

Łowiąc plecionką, musimy mieć młynek, który dobrze układa linkę!:)

W przeciwnym razie zabraknie plecionek na sklepowych pułkach..:)

[2010-10-17 16:36]

dariuszdyl

Nie znamy szczegółów, ale najprawdopodobniej jest to wina złego kołowrotka!

Łowiąc plecionką, musimy mieć młynek, który dobrze układa linkę!:)

W przeciwnym razie zabraknie plecionek na sklepowych pułkach..:)

Zgadza się, miałem to samo i przez to zraziłem się do plecionki i jej nie używam. Młynek musi układać plecionkę "prawie komputerowo". [2010-10-17 16:51]

Być może plecionka Ci się poskręcała. Często taki efekt daje zwijanie zestawu na poluzowanym hamulcu, bądź też długotrwały hol z odchodzącą na hamulcu rybą. A jakość kołowrotka to dodatkowa sprawa. Nie każdy młynek nadaje się pod plecionkę tak samo zresztą jak kij.

Ludzie często przechodzą na plecionkę nie zastanawiając się nad jej fizyką, a to prawie zawsze generuje kłopoty. Ja wędkuję od zawsze i jestem przeciwnikiem plecionek - pomijając oczywiście przypon strzałowy.

[2010-10-17 18:27]

przybliż trochę temat, co i jak  - ale mi się wydaje , że masz poprostu za mało plecionki na szpuli

powinieneś zrobić najpierw podkład - najlepiej z żyłki, a pózniej nawinąć plecionkę - porządnie z oporem, żeby się łądnie i mocno rozłożyła na szpuli, linka musi być na szpuli w takiej ilości aby było idealnie równo ze szpulą - wtedy nei ma niepotrzebnego tarcia, które jest przyczyną utrudniania w wywijaniu linki

[2010-10-17 18:30]

GHOSTMIR czemu jesteś przeciwnikiem plecionek? bo są mocniejsze od żyłek? bo lepiej czuć pracę przynęty? bo nie traci się aż tyle przynęt co na żyłkach - czasem można haki prostować przy zaczepach..., czy też może są do bani bo idealnie czuć na nich najdelikatniejsze brania?

jeżeli nie łowisz na spinning to może plecionki są do bani bo zestaw gruntowy splątany w roślinność udaje się uratować...?

jeżeli łowisz na żywca to po ucieczce szczupłego w krzaczory można na plecionce go sprowadzićna właściwy tor rwąc nawet trzciny... też jest do bani?

a tak na serio to wydaje mi się, że nigdy nie łowiłeś plecionkami bo żal było wydać parę groszy więcej, a opozycjonista co do plecionek to pierwszy się znalazł

szkoda gadać kolejny bajkopisarz...

nara

[2010-10-17 18:38]

Jeżeli używasz plecionki za odpowiednie pieniądze to nie powinna się plątać.Problem dotyczy przeważnie plecionek z niskiej półki ,które tak naprawdę z dobrą plecionką nie mają nic wspólnego.Używam plecionek od dobrych kilku lat i nic takiego mi się nie zdarza.
[2010-10-17 18:49]

pawelek112

Zgadzam Się Z Wypowiedzią Kolegi Wyżej Im Droższa Plecionka Tym Lepsza Ale To Zależy Od Kieszeni Każdego Człowieka
Pozdrawiam
Krzysiek
[2010-10-17 19:01]

Ziom -  czy ja się ciebie czepiałem? Wszak to moja sprawa czy stosuję plecionki czy nie. Nie zabroniłem tez nikomu ich stosowania. Nie obchodzi mnie czego kto używa, a tylko stwierdziłem że ja osobiście wolę stosować żyłki.

Czy mi wolno? I czy z tego powodu masz prawo mnie obrażać? Uważasz się widać za eksperta i to takiego naj....

Guzik mam do ciebie i zwisa mi jakie stosujesz metody połowu oraz media jakich używasz.

Problem jest w plątaniu się tej plecionki, a nie w jej wadach bądź zaletach. Pierwszą i najważniejszą wadą plecionek jest to, że działają jak piła łańcuchowa nie tylko na wodorosty, ale i na przelotki, rolki na młynku - czy się mylę?

Czy nie napisałem prawdy, że nie każdy kij i nie każdy młynek nadaje się pod plecionkę?

Wskaż mi w którym miejscu zasłużyłem sobie na twój atak? Czym on został spowodowany?

A co powiesz o połowach z plaży na morzu? Czy tam plecionka jest lepsza od żyłki?

Możesz się nawet na tej plecionce powiesić, a mnie nic do tego. Ja używam żyłek. Jak ci coś nie pasuje, to może zmień forum co?

[2010-10-17 19:49]

arekde

Dokładnie......każdy ma prawo łowić na co mu się żywnie podoba... Zarówno żyłki jak i plecionki mają swoich zwolenników i przeciwników. Super, że są bo każdy ma prawo wyboru.

Ja osobiście również wolę żyłki...ale poławiam z kolegami, którzy preferują plecionki i wszyscy akceptujemy to wzajemnie i tak powinno być. Nie ma nic gorszego jak wmawianie komuś czegoś na siłę, zwłaszcze przy używaniu takich sobie argumentów w dodatku obrażając forumowiczów.

[2010-10-17 20:33]

Jędrula

Dokładnie......każdy ma prawo łowić na co mu się żywnie podoba... Zarówno żyłki jak i plecionki mają swoich zwolenników i przeciwników. Super, że są bo każdy ma prawo wyboru.

Ja osobiście również wolę żyłki...ale poławiam z kolegami, którzy preferują plecionki i wszyscy akceptujemy to wzajemnie i tak powinno być. Nie ma nic gorszego jak wmawianie komuś czegoś na siłę, zwłaszcze przy używaniu takich sobie argumentów w dodatku obrażając forumowiczów.

Zgadzam się z kolegą , nie ma co psuć krwi bez POWODU .

[2010-10-17 20:39]

kto mówił, że się Ciebie czepiam? zadałem najzwyklejsze pytania... na które można udzielić odpowiedzi

za eksperta się nie uważam - bo nim nie jestem

co do niszczenia przelotek to owszem niszczą się, ale widoczne to jest po przynajmniej 2 latach częstego (3 razy w tyg) używania na przelotkach nie fuji - do wymiany szczytowa przelotka

na fuji spokojnie można połowić kilka lat

widzę chłopaki, że wpadacie w jakąś histerię, łzy się leją strumieniami może powinniście się normalnie nauczyć rozmawiać po męsku a nei odbierać wszsytko co sięnapisze jak obrazę

na żyłki już nie łowię i nie będę - zresztą to moja sprawa i żadna maruda nie będzie mi robiła fochów na forum niczym baba

morskich ryb nie łowię i na pewno reguralnie nie będe

aaa jeszcze jedno czy ktoś komuś zabraniał łowić na żyłki czytajcie dokładniej chłopaki i otrzyjcie łzy bo to mało męskie a lepiej widać hehehehe

[2010-10-18 15:09]

Cześć Ziom7! Pamiętasz te słowa?
"hmmm co tu dużo gadać samouwielbienie na 5. trzeba było napisać ,że jesteś najzajebistszy z zajebistych pomysł na art bardzo dobry ale te teksty... szkoda gadać widać że dużo czasu przed lustrem spędzasz".
Komentowałeś wówczas mój wpis pod tytułem "Obserwator". Też pokazałeś wówczas swoją męskość? Zdaje się, że troszkę szalejesz. Przystopuj a będzie ok.
[2010-10-18 15:25]

krzkwi5

NAJCZEŚCIEJ  POJAWIA SIĘ TEN PROBLEM  PRZY ZLE NAWINIĘTEJ PLECIONCE  NA KOŁOWROTEK  ,PLECIONKA PO NASIĄKNIĘCIU WODĄ  ZACZYNA SPADAĆ I SIĘ PLĄTAĆ [2010-10-18 15:30]

Jędrula

Cześć Ziom7! Pamiętasz te słowa?
"hmmm co tu dużo gadać samouwielbienie na 5. trzeba było napisać , że jesteś najzajebistszy z zajebistych pomysł na art bardzo dobry ale te teksty... szkoda gadać widać że dużo czasu przed lustrem spędzasz".
Komentowałeś wówczas mój wpis pod tytułem "Obserwator". Też pokazałeś wówczas swoją męskość? Zdaje się, że troszkę szalejesz. Przystopuj a będzie ok.

hehehehehe , sam tego lepiej bym nie określił hehehe

Pozdro Thunder hehehe , dobre , dobre .

[2010-10-18 15:34]

Jędrula

Aaaaaaaa , poczytałem komentarz na blogu to o to chodzi heheheh , jeszcze lepiej hehehe.

[2010-10-18 15:38]

Ziom, ty nazwałeś mnie bajkopisarzem i opozycjonistą. Nie płaczę, tylko weź i wal się na pysk.

Mogłeś wyrazić swoje zdanie o plecionkach w inny sposób, nie trzeba było na mnie włazić. Ty się nawet cały poowijaj tymi plecionkami, g* mnie to obchodzi. Nie łowisz na żyłki, nie będziesz łowił....opozycjonista do żyłek? To nie łów - kogo straszysz? Ja nie jestem producentem tych mediów więc mam to głęboko w ........... co tam akurat kupujesz.

Samouwielbienie..............tak! To z pewnością opanowałeś do perfekcji.

Nie łowisz na żyły, bo to trzeba umieć. Łatwiej jest łowić na liny o uciągu po 100kg.

Dajcie żyć. Kuźwa nawet taka głupota może sprowokować chryję.

WWW,ŻENADA.EU

[2010-10-18 16:45]

kaban

Po kilku latach fascynacji plecionkami wróciłem do poczciwej żyłki.Owszem plecionka jest extra w odpowiedniej metodzie i danym łowisku ale... .No właśnie przez to małe ale plecionki są moim dodatkiem do arsenału i mimo wszystko żyłka(dobrego gatunku,a tu nie oszczędzam)jest moją podstawową linką.Wracając do tematu to nasuwają mi się dwie odpowiedzi:pierwsza-zbyt lekka przynęta w stosunku do średnicy plecionki,a druga to zbyt luźny nawój na szpuli kołowrotka.To na razie.
[2010-10-18 17:51]

ryukon1975

BAJKOPISARZ,KONIOBIJCA to słowa kol.ziom7 do mnie na jednym z wątków.Co prawda przeprosil mnie na priv. ale chyba psychiatra jeszcze nie zakończył leczenia.Zastanawiam się teraz czy byłby taki pewny siebie gdyby patrzył nam w oczy.kol.GHOSTMIR spokojnie bo uważni wiedzą że to nie ty jesteś powodem tej chryi.
[2010-10-18 17:56]

rubin44wr

ziom 7,Kiedykolwiek siądziesz do kompa, i zastanowisz się poco wchodzisz na forum wędkuję ,czy też inny forum. to zastanów się o czym mowa.Przecież nikt ci nie broni łowić na plecionkę jeżeli zauważyłeś w poście.Możesz łowić nawet na linkę stalową, co by nie stracić ryby bo to porażka ja tak myślę po twoim opisie.Rybie też trzeba dać szansę,a nie wędkę na plecy i holować, bo mam plecionkę która wytrzyma każde obciążenie Tylko uważnie trzeba czytać wątki i propozycje ,a unikniesz depresji w jaką popadasz. Tak więc więcej luzu,bez bezpodstawnych emocji.
[2010-10-18 18:49]

robertxxx62

ziom 7,Kiedykolwiek siądziesz do kompa, i zastanowisz się poco wchodzisz na forum wędkuję ,czy też inny forum. to zastanów się o czym mowa.Przecież nikt ci nie broni łowić na plecionkę jeżeli zauważyłeś w poście.Możesz łowić nawet na linkę stalową, co by nie stracić ryby bo to porażka ja tak myślę po twoim opisie.Rybie też trzeba dać szansę,a nie wędkę na plecy i holować, bo mam plecionkę która wytrzyma każde obciążenie Tylko uważnie trzeba czytać wątki i propozycje ,a unikniesz depresji w jaką popadasz. Tak więc więcej luzu,bez bezpodstawnych emocji.

Witam !!! To fakt tu niema wątpliwości że kolega ziom 7 , niepotrzebnie tak ostro zareagował i powinien najpierw się zastanowić a później pisać ! Ale z tym daniem rybie szansę używając żyłek to się nie zgodzę ! Bo nie wyobrażam sobie przeżycia nap. szczupaczka takiego 40 cm z woblerem w przełyku około 14cm na które najczęściej ja łowię ,a takie małe zębacze potrafią agresywnie chapnąć  . Tu jest kwestia upodobań , kto na co lubi i się przyzwyczaił . Ja osobiście używam i plecionki i żyłki . Ale i tak całe halo jest z reakcji kolegi ziom 7 , co mi też się to nie spodobało !
[2010-10-18 19:11]

No i o to chodzi. Poradzić komuś kto prosi, a metody i media pozostawmy sobie do prywatnego wyboru, podobnie jak wypuszczanie złowionych ryb, albo ich zabieranie. Bez tej nadętej otoczki ..... bo ja .... bo wy....... bo to i tamto.

Padło tu kilka rozwiązań problemu plątania się plecionki. Jeśli Kolega który prosił o pomoc przetestuje te porady, być może znajdzie rozwiązanie. A jak nie pomogliśmy to sorry, nikt nie jest alfą i omegą.

Pozdrawiam serdecznie Kolegów rozsądnych.

[2010-10-18 19:31]

rubin44wr

robertxxx62.Bo widzisz,tysiące wędkarzy, tysiące podpowiedzi .Ciężko zgodzić się z opinia i wypowiedzią na temat ,jak łowić,na co,gdzie i kiedy.Ale nie powinno się lekceważyć opinii starych,wyczerpanych ,zużytych ramoli.Trzeba to uszanować.Wszak nikt nie chce doradzić złe.
Ja jestem zaliczny do tych starych ,ramolem się nie czuję .Jeżeli kolega żle się czuje w dzisiejszym dniu,rozumiem Ale jeżeli ciągłość to nic innego jak tylko współczuć.
[2010-10-18 19:43]

hehehe mam swoje zdanie i bede takie miał na pewno wy na nie nie wpłyniecie- mam inne autorytety w świecie wędkarskim

nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki mam z waszych nerwow i podniet ubaw i chyba nic mi nie jest w stanie zepsuć humoru dzisiejszego wieczoru

wracając do wątku to z tą poplątaną plecionką tak jak w pierwszym moim wpisie

wracając do wpisu naszego żyłkowego turbo wędkarza to ma racje trzeba dać rybie szanse

od jutra zaczynam łowić na 0,12 żyłeczkę, aby posmakowac esencji spinningu walcząc z rybozaurem

hehehe a tak poważnie odkąd mnie stać na sprzęt jaki chcę i odkąd zacząłem łowić plecionkami to katuję tylko plecionki - o różnej średnicy

owszem kiedyś klenie łowiłem tylko na żyłeczkę, ale od jakiegoś czasu jednak plecionka zdecydowanie wyparła żyłkę

thunder tak myślałem i tak było i nic tego nei zmieni to jest moje zdanie i sorry na pewno takimi tekstami nie wpłyniesz na zmianę jego

hefed8 jestem bardzo pewny siebie i tak pewnie jeszcze zostanie przez jakiś czas nigdy sięnei poddaje i nie zmianiam zdania pod wpływem sytuacji i okoliczności

jak zauważyłeś i podkreśliłeś przeprośiłem Cie na priv - czyli jakieś tam ludzkie odruchy mam

i potrafię się przyznać , że mnie poniosło - skoro to przytaczasz też uczciwie powinieneś to podkreślić

bardzo miło rozmawiało mi się zawsze z kolegą kabanem i myślę, że jeszcze sobei nie raz pogadamy - PS pozdro Kaban

Samouwielbienie jest mi na prawdę bardzo obce i daleki jestem od tego, z moich wypowiedzi i wpisów nie mogę siędoszukać zachowania narcyzowego pewnei żle odczytujesz

znam od zawsze swoje miejsce w szeregu i nie pcham się na pierwszy plan

no co tu dalej nawijać - jeszcze nie raz będę Was atakował moimi wpisami i nie raz będę z wami się sprzeczał takie mam prawo i wy macie prawo wyrażać swoje zdanie

A z tym wal się na pysk to chyba Cie poniosło ghostmirze... ja nie należe do bajkopisarzy i nie kozakuje przez forum

jak mi się ktoś nie podoba to jade mu to prosto w oczy a nie używam kobiecych zagrywek

teraz waz przeproszę bo spieszę się na trening

aaaa zawsze możecie poskarżyć się adminowi może mnie wyrzuci z forum

buahahahahahah

[2010-10-18 19:46]

Tak jak myślałem. Człowiek pisząc ten zlepek wyrazów pozbawiony jakichkolwiek zasad polskiego piśmiennictwa (ortografia, stylistyka, interpunkcja) utwierdził mnie w przekonaniu o słuszności olewania jego wywodów. Olałem zaczepkę na moim blogu jak widzę słusznie. Z tego co wyczytałem koleś nie zamierza zmieniać swych poglądów bez względu na wszystko. Nie chcę nazywać go krową, bo to nie w moim stylu, ale mawiają, że tylko to zwierze poglądów nie zmienia. Dlatego proponuję całej reszcie zaniechać jakichkolwiek komentarzy aby nie robić kolejnej niepotrzebnej zadymy. Ziom7 ma swój świat i niech w nim pozostanie świetnie bawiąc się dokuczając innym. Owocnego treningu ziom7
[2010-10-18 19:58]