Plany budowy łódki

/ 29 odpowiedzi / 8 zdjęć
Rnczo


Witam. Przepraszam, że się wcinam w w/w temat. Od roku jestem emerytem i od tego czasu zafascynowało mnie wędkarstwo, nadmieniam, że w temacie łowienia ryb jestem na razie całkowitym dyletantem, ale szybko się uczę. Tyle o mnie. Postanowiłem zbudować łódke z sklejki metodą "szycia i klejenia", i tu muszę się pochwalić, że mam doświadczenie w stolarstwie, potrzebny sprzęt, oraz najważniejsze odpowiednie pomieszczenie do budowy łódki. Po przejżeniu wszystkich forów, zdecydowałem, że najbardziej odpowiadała by mi łódka o wymiarach: dł. 4m, szar: 1,5 - 1,6 m. wys burty: 0,5 m., dno minimalne V i ostry dziób. Mój problem polega na tym,że nie wiem jak wytrasować skosy dziobu, a n ie chcę tego robić metodą prób i błędów, aby nie popsuć sklejki. Jeżeli ktoś z kolegów miał by taką wiedzę, to bardzo byłbym wdzięczny za podżucenie mi szkicu z wymiarami. Pozdrawiam. (2017/12/25 13:15)

pakul1206


Po przejrzeniu wszystkich wędkarskich czy szkutniczych ? Wpisz w google " szkutnik amator" czy coś w tym stylu, coś znajdziesz napewno zanajdziesz, są chyba nawet gotowe plany z wymiarami, kiedyś szukałem i napewnno coś jest, powodzenia :)  (2017/12/25 19:34)

Rnczo


Dzięki pakul1206 za podpowiedź, zabieram się do przeglądania proponowanych stron i myślę, że znajdę interesujący mnie temat. Pozdrawiam. (2017/12/26 16:42)