Plama oleju - prośba o poradę

/ 10 odpowiedzi
Chciałbym zasięgnąć porady szanownych kolegów i koleżanek -mianowicie mam plame po oleju silnikowym na poz-bruku i nie mogę jej usunąć miał ktoś z was podobny przypadek lub wie jak lub czym to usunąć ?
Bromar

No to masz Robciu, nia lada kłopot. Takie plamy z kostki brukowej są już prawie na stałę, osobiście walczyłem z takimi plamami, i powiem ci że udało mnie się tylko je lekko rozmyć że stały się mniej wpadające w oko (ale ja i tak je widzę a czsami to śniły mnie się po nocach). Co do środka który mi pomógł je trochę złagodzić to Ci nie pomogę ( nie pamiętam) a właściwie to tyle różnych wypróbowałem że sam nie wiem który był mi pomocny. Stosowałem całą chemię domową i chyba większość chemi budowlanej jak i różne srodki stosowane w warsztatach samochodowych. Widać i tak jak cholera, tylko trochę mniej. Kiedyś się zastanawiałem dlaczego przy nowo budowanych domkach, podjazdy do garaży mają po środku pas trawy, teraz już wiem :)) (2010/10/19 12:12)

jogi

Może głupio myślę ale jeżeli plama jest na środku i nie jest duża to może odwalić jakiś bajer chlorokauczukiem. Jest w różnych kolorach to można coś dobrać i zabawić się w artystę.Jezeli to głupie to przepraszam.Tak mi to przyszło na myśl. Pozdrawiam. (2010/10/19 13:10)

withanight88

Najlepiej to chyba wymienić te kilka kostek. Zajmie mniej czasu i pochłonie mniej pieniedzy. (2010/10/19 20:15)

u?ytkownik39709

kolego pracuję przy kostce brukowej i najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie wymiana na nową w miejscu gdzie jest plama bo niema środka który w jakikolwiek sposób wyczyści bądź usunie całkowicie plamę pozdrawiam (2010/10/19 20:51)

robcio2535

No  cóż chłopaki z malowaniem to nie bardzo . jeszcze popróbuje jakoś to usunąć dowiedziałem sie także ze sorbent wchłania tego rodzaju plamy ,muszę skombinować i zobaczyć czy pomoże . Ale i tak dzięki za opinie rady :-) (2010/10/20 09:26)

Bromar

Szkoda czasu i kasy, sorbent nadaje się do rozlanego oleju, na plamy już wsiąknięte nie pomoże :((
Przerabiałem sorbent (mam kolegę w straży) zero efektu. (2010/10/20 09:41)

u?ytkownik24522

Wymień kostkę  w miejscu gdzie jest olej ......hehehehehe (2010/10/20 16:38)

robcio2535

Wymień kostkę  w miejscu gdzie jest olej ......hehehehehe

No pewnie to mi pozostanie :-( ale jeszcze sie nie poddam i popróbuje (2010/10/20 23:03)

jogi

Próbuj. Tylko żeby cena tych prób nie przekroczyła kosztów wymiany tych kilku kostek. (2010/10/21 09:08)

freelicence

Witam, aby usunąć plamy z kostki brukowej wcale nie są potrzebne specjalne środki, które zapewne kosztują majątek.

Istnieją dwa skuteczne sposoby na pozbycie się uciążliwych plam:

użycie rozpuszczalników organicznych
użycie środków zasadowych

Zakładam, że wiele osób już wpadło na taki pomysł wylewając na plamę benzynę ekstrakcyjną lub nitro. Proszę tylko wziąć pod uwagę, że są to środki, które bardzo szybko parują i bez odpowiedniej techniki ciężko aby rozpuszczalnik wniknął w strukturę powierzchni.

Aby się nie rozpisywać, zapraszam do foto poradnika jak w łatwy i bezpieczny sposób pozbyć się plam oleju z takich powierzchni jak kostka brukowa czy posadzka betonowa.

http://jak-wyczyscic.pl/2013/01/jak-usunac-plamy-oleju/

Rozumiem, ze temat został założony dosyć spory czas temu i autor na pewno już się uporał z tym problemem ale wiem, że jest masa innych osób które szukają rozwiązania a zawsze także lepiej wiedzieć coś więcej na przyszłość Smile

Pozdrawiam

(2013/01/11 12:55)