Zaloguj się do konta

Plagiat weterana

utworzono: 2012/09/06 09:15
baloonstyle

Oto plagiat uzytkownika Robcio980210 ( weterana )

Dane przytulone bez mojej zgody z mojego portalu.

Tu jego arty na blogu:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,mapy-batymetryczne-pomorze-cz1,52732

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,mapy-batymetryczne-pomorze-cz2,52735

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,the-method,52731

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,gotowanie-ziaren,52730

A tu mój portal:

http://pomorskiprzewodnikwedkarski.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=56&Itemid=164

http://pomorskiprzewodnikwedkarski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=156:owienie-z-koszyczkiem-zantowym-metoda-qthe-method-q&catid=50:techniki-poowu&Itemid=153

http://pomorskiprzewodnikwedkarski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=130:gotujemy-ziarna-kukurydza-ubin-i-konopie&catid=48:przynty&Itemid=152

Wystarczy tylko zerknąć na daty.

W wpisach z mapami podał jako źródło mój portal, jednak zrobił to bez mojej zgody. Chyba teź zacznę kopiowac wszystkie arty blogerów i podawać źródło wedkuje.pl. Bo widzę że to jest nie poraz pierwszy tu praktykowane.

Na blogu kolegi znalazłem równiez inne plagiaty ale nie z mojego portalu.

Czy ktos to nadzoruje ? Czy na tym portalu jest wolna amerykanka?

W taki sposób portal wedkuje buduje bazę wiedzy i pozycjonuje się. Chyba trzeba tez zacząć to praktykować bo widać że redacja nic z tym nie robi i taki układ jest im na ręke , ważne żeby tylko portal w wyszukiwarkach pojawiał się na szczycie.

[2012-09-06 09:15]

jacenty75

Jakiś "sprytny" ten 14-to letni weteran. Nieładnie!

[2012-09-06 09:32]

Bezczelnie kopiuje informacje z naszego portalu!!!   [2012-09-06 09:36]

baloonstyle

Sa inne plagiaty tez na jego blogu ale to i innych portali. Mało tegu u Nas zalogował sie jako Mastiff a. Kto tu jest dłużej to juz rozumie o co chodzi :)

Nawet nick podwędził :)

[2012-09-06 09:53]

baloonstyle

Dziękuje redakcji za szybką reakcję i usunięcie tych wpisów :)

[2012-09-06 10:12]

Artur z Ketrzyna

Sa inne plagiaty tez na jego blogu ale to i innych portali. Mało tegu u Nas zalogował sie jako Mastiff a. Kto tu jest dłużej to juz rozumie o co chodzi :)

Nawet nick podwędził :)

Z czystej ciekawości chciałem zajżeć na bloga tego gagatka
Wpisałem w wyszukiwarkę Mastiff
I pokazało mi Mastiff Media i Mastiff marhewa, oraz naszego Mastifffa.
Ci dwaj poprzedni mają zakładki nie konta, i nie maja znajomych.

Tak więc chyba  nie trafiłem na tego, którego nam lekko naświetliłeś...
Przydał by się adres jego bloga...
[2012-09-06 10:39]

baloonstyle

Nie nie pod tym nickiem zalogował sie u mnie na portalu. a tu jest jako Robcio980210. [2012-09-06 10:46]

baloonstyle

W celu dmuchania na zime chciałem tylko dodac że Ani Ani Mastiff  z tego forum, ani MASTINO w jednej osobie, nie mają nic wspólnego z tym palgiatem.

Co by tu wojenka nie powstała :)

Pozdrawiam serdecznie :)

[2012-09-06 13:10]

perwer

Bartosz co to znaczy u Ciebie na portalu?
Jesteś założycielem portalu ,czy jakaś inna kwestia?
[2012-09-06 14:48]

MARCIN CK

Po prostu ma własne forum. [2012-09-06 15:53]

MARCIN CK

Jest właścicielem i założycielem Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego [2012-09-06 15:55]

Artur z Ketrzyna

Nie nie pod tym nickiem zalogował sie u mnie na portalu. a tu jest jako Robcio980210.

O to teraz już wiem...
Słoiwa; "u Nas zalogował sie jako Mastiff", wprowadziły mnie w błąd. Ot dwuznaczność wyrazów, byłem pewny że znaczy to że na wedkuje.pl.
Mastiff, jeśli poczułeś się obrażony, czy niesłusznie oskarżony to sory.
Teraz już wiem/wiemy o jakiego gagatka chodzi; Robcio980210.

[2012-09-06 20:43]

getka

to taka sytuacja niestety zdarza sie nie pierwszy i nie ostatni raz dzieciaki robią się coraz bardziej leniwe i nawet bark im twórczości na tyle by swojego bloga pisać ze ściągawki...
[2012-09-06 21:20]

baloonstyle

Bartosz co to znaczy u Ciebie na portalu?
Jesteś założycielem portalu ,czy jakaś inna kwestia?

Tam prowadzę portal Pomorski Przewodnik Wędkarski :)

[2012-09-07 07:29]

Gruzinek

Używanie słowa plagiat w tym wypadku, chyba jest nie na miejscu, gdyż ten, jak go określasz "weteran" powiadomił, skąd materiał został skopiowany. Wg. mnie Twoja zgoda jest zbędna, jeżeli materiały są umieszczone w sieci i w żaden inny sposób zabezpieczone. Sam umieszczając je w sieci i nie zabezpieczając przed kopiowaniem - wyrażasz poniekąd zgodę na ich wykorzystywanie.
Plagiat byłby wtedy, gdyby ten "weteran" nazwał te Twoje materiały swoimi.
[2012-09-07 08:46]

JKarp

CześćTu nie chodzi o samą definicję. Chodzi o sam fakt skopiowania artykułu bez zgody jego twórcy. Przecież wypada zapytać Autora o zgodę.Sam masz wpisy na blogu - chciałbyś, żeby gdzieś się pojawiły bez Twojej wiedzy i zgody a jedynie z podaniem skąd pochodzą? Bo ja nie chciałbym żeby moje wpisy ktoś sobie ot tak skopiował z podaniem źródła.Poza tym samo powiadomienie,  skąd materiał został skopiowany w zasadzie nic nie daje skoro przepisywana jest cała treść artykułu. Powiadomienie stosuje się w przypadku konieczności użycia fragmentu opracowania. Napisz pracę naukową z podaniem na końcu, że całość pochodzi z:.... a zobaczysz jaki " aplauz " Cię spotka ;-)
I jeszcze jeden aspekt - niech się sam wytęży, porobi fotki, zbierze to do kupy. Lepiej czy gorzej ale sam !!!JK

[2012-09-07 09:24]

baloonstyle

Używanie słowa plagiat w tym wypadku, chyba jest nie na miejscu, gdyż ten, jak go określasz "weteran" powiadomił, skąd materiał został skopiowany. Wg. mnie Twoja zgoda jest zbędna, jeżeli materiały są umieszczone w sieci i w żaden inny sposób zabezpieczone. Sam umieszczając je w sieci i nie zabezpieczając przed kopiowaniem - wyrażasz poniekąd zgodę na ich wykorzystywanie.

Czyli rozumiem że mogę skopiowac Twoje wpisy z bloga i podać tylko link do Twojego bloga ?

Co do drugiej cześci to dwa wpisy zostały skopiowane bez podania źródła.

[2012-09-07 10:35]

Nie rozumiem o co biega n.p. gdybym zacytował art.W.W. albo jego częśc podpisując,że jest to art. tego  albo tamtego jegomościa to byłby plagiat?

[2012-09-07 13:08]

ryukon1975

I zrobił to umieszczając je na swoim blogu ( z swoim imieniem/nazwiskiem),jak wchodzę na czyjś blog to mam nadzieję przeczytać wpisy danej osoby i obejrzeć jaj zdjęcia a nie jakieś wycinki prasowo/internetowe.
[2012-09-07 13:08]

Zander51

Młodych mamy weteranów. Niezłe masz towarzystwo Krzych... :)
[2012-09-07 15:44]

Iras1975

Teraz młodzież szybciej się rozwija.:):):) [2012-09-07 15:48]

ryukon1975

Ambitni są.:)
Ja na tą złotą rybkę czekałem 2-2,5 roku a teraz młody wpada kopiuje ( w dużej ilości:) i ma.:)
[2012-09-07 15:58]

Zander51

Pod czujnym (albo i nie ) okiem Redakcji...
[2012-09-07 16:05]

Ambitni są.:)
Ja na tą złotą rybkę czekałem 2-2,5 roku a teraz młody wpada kopiuje ( w dużej ilości:) i ma.:)

Ty hefeed8 oczywiście zasługujesz na miano weterana, bo widać że Twoja wiedza jest bardzo duża i piszesz bardzo ciekawe rzeczy, ale niektórzy, np bluefisherman ma nad awatarem 2 złote rybki i bardzo dużo punktów lecz niestety te punkty pochodzą z 300 wpisów z przepisami kulinarnymi ze zdjęciami skopiowanymi z neta. Coś tu jest nie tak... [2012-09-07 16:11]

ryukon1975

Ogólnie do tych rybek trzeba podchodzić na luzie.
Ktoś kto ma mniej nie jest złym wędkarzem tylko może nie chce mu się nic napisać lub nie ma do tego predyspozycji? :)
Gdyby nie dawny system przyznawania punktów to jeszcze dwa lata bym czekał.:)
[2012-09-07 16:18]

Zander51

No fakt. Ja w 2010 w lutym zostałem weteranem, oczywiście na innym nicku. Wielu tu takich, co nie usunęli kont od początku i na postach zarobili masę punktów. I teraz mają złote rybki, choć nic nigdy nie napisali na blogu...
[2012-09-07 16:25]