Pismo do okręgu

/ 3 odpowiedzi
Witam zima chce wybudowac kładkę wędkarską i musze napisac pismo do okręgu i co powinienem napisac bo nie mam pojęcia co napisac .
Z góry dzięki za pomoc .Pozdrawiam
bobus86


wniosek o wydanie pozwolenia  (2012/11/06 20:42)

MASTINO


Określ  w piśmie na jakiej wodzie, gdzie dokładnie na tym łowisku i jakich gabarytów ma być ta przez Ciebie zbudowana kładka. Oni Ci powiedzą co dalej pisać i do kogo w zależności od wielkości kładki. (2012/11/07 15:26)

lenel


Jeśli chodzi o stan prawny to jak poniżej. Ponadto niezbędna zgoda właściciela lub użytkownika wody. Może Ci to coś pomoże kolego.

Poniższa wypowiedź zaczerpnięta jest i znajduje się w oryginale na stronie PZW :
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/25123/60/budowa_pomostu

Cytat:
" Znowelizowany art. 29 ust. 1 pkt 16 Prawa budowlanego stanowi, że nie wymaga pozwolenia na budowę budowa pomostów o długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służących do:
a) cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, jachty,
b) uprawiania wędkarstwa,
c) rekreacji.

Tak więc, jeżeli pomost służący do uprawiania wędkarstwa nie przekracza parametrów wskazanych w art. 29 ust. 1 pkt 16 Prawa budowlanego, czyli nie jest dłuższy niż 25 m i nie jest wyższy niż 2,50 m, to jego budowa nie wymaga pozwolenia. Wymaga natomiast, zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 1, zgłoszenia właściwemu organowi, czyli organowi administracji architektoniczno-budowlanej, tj. wojewodzie, ponieważ stosownie do art. 82 ust. 3 pkt 2 Prawa budowlanego wojewoda jest organem pierwszej instancji w sprawach obiektów służących kształtowaniu zasobów wodnych i korzystaniu z nich, a każde urządzenie wodne jest z definicji zamieszczonej w art. 9 ust. 1 pkt. 19 Prawa wodnego takim obiektem. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami, co w odniesieniu do rozważanego zagadnienia prawnego dotyczy pozwolenia wodnoprawnego na budowę pomostu. Zgłoszenia należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót budowlanych, a do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu i nie później niż po upływie 2 lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia.
Art. 30 ust. 7 Prawa budowlanego upoważnia właściwy organ do tego, aby w decyzji wyrażającej sprzeciw nałożył obowiązek uzyskania pozwolenia na wykonanie określonego obiektu lub robót budowlanych objętych tylko obowiązkiem zgłoszenia, jeżeli ich realizacja może naruszać ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub spowodować:
1. zagrożenie stanu środowiska lub stanu zachowania zabytków,
2. pogorszenie stanu środowiska lub stanu zachowania zabytków,
3. pogorszenie
warunków zdrowotno-sanitarnych,
4. wprowadzenie, utrwalenie bądź zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich.
Można sobie wyobrazić, że zdaniem organu także w odniesieniu do pomostu nieprzekraczającego parametrów z art. 29 ust. 1 pkt 16 Prawa budowlanego zachodzi któraś z tych przesłanek. Wtedy organ wydaje decyzję nakazującą uzyskanie pozwolenia na budowę i jeżeli ta decyzja stanie się ostateczna, zamierzający zbudować pomost jest zobowiązany uzyskać takie pozwolenie.
Zawsze wymagane jest pozwolenia na budowę, jeżeli pomost wędkarski przekracza parametry wskazane w art. 29 ust. 1 pkt 16 Prawa budowlanego, czyli ma być bądź dłuższy niż 2,5 m bądź wyższy niż 2,50 m.
Nowe zagadnienia prawne wędkarstwa i rybactwa - Wojciech Radecki "

(2012/11/08 19:12)