Zaloguj się do konta

Pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich

utworzono: 2013/04/18 13:45

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

osa12

Na szybko zredagowałem skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Przed wysłaniem jej czekam na ewentualne uwagi!


Polski Związek Wędkarski jest największym „zarządzającym” polskimi wodami śródlądowymi należącymi do skarbu państwa.

Według statutu jest zrzeszeniem, którego celem jest organizowanie i promowanie w ę dkarstwa, rekreacji, sportu w ę dkarskiego, u ż ytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki w ę dkarskiej.

  Wyciąg ze statutu PZW:
ROZDZIAŁ I
Postanowienia ogólne
§ 1
Polski Zwi ą zek W ę dkarski, w skrócie PZW, zwany dalej Zwi ą zkiem, jest dobrowolnym, samorz ą dnym stowarzyszeniem miło ś ników w ę dkarstwa i sportu w ę dkarskiego, kontynuatorem tradycji organizowanego w ę dkarstwa w Polsce.

§ 2
1. Podstaw ą prawn ą działania Zwi ą zku jest:
a) Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. Nr 20, poz. 104 z 1989 r. z pó ź niejszymi zmianami);

  Jednym z podstawowych obowiązków stowarzyszenia jest zgodnie z Ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. Nr 20, poz. 104 z 1989 r. z pó ź niejszymi zmianami):

Art. 6. Punkt 2.

"Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."

 Należę do PZW tylko z jednej przyczyny, ekonomicznej.   Pozostawanie poza nim ma ujemne następstwa (za to samo muszę płacić dużo, a nawet kilka razy więcej - jako niezrzeszony).

 Dlaczego jest to przymus ? Większość wód płynących w okolicy gdzie mieszkam (własność skarbu państwa) jest we władaniu PZW Okręg Krosno.   Aby wykupić „zezwolenie”   na uprawianie amatorskiego połowu ryb jako niezrzeszony muszę zapłacić:

roczna podstawowa pełna   - 700 zł,
jak zapiszę się do PZW:
podstawowa pełna - 180 zł.

 Podobnie jest w pozostałych Okręgach PZW (woda skarbu państwa  została podzielona na obwody rybackie, a PZW podzieliło część, którą „zarządza” pomiędzy Okręgi ). We wszystkich Okręgach niezrzeszeni muszą płacić wiele razy więcej od członków PZW.

 Nie mam ochoty należeć do PZW, muszę bo nie stać mnie na uprawianie mojego ulubionego hobby jako niezrzeszony. Jestem zmuszony do udziału w stowarzyszeniu jakim jest PZW, a pozostawanie poza nim wiąże się z ujemnymi następstwami takiej decyzji.

Jest to jawne pogwałcenie przepisu Art. 6. Ust. 2. ustawy o stowarzyszeniach.

Wydaje się, że nie po to państwo polskie pozwala swoim obywatelom na zrzeszanie się. Nie można wykorzystywać tej społecznej formy realizacji swoich celów w ten sposób. Dzięki takiej konstrukcji opłat za wody należące do skarbu państwa,   PZW szczyci się ogromną ilością członków i przedstawia   się największym stowarzyszeniem w Polsce.

Jak widać, ja a prawdopodobnie dużą część dzisiejszych członków PZW jest zmuszona do przynależności tylko z przyczyn finansowych.

Proszę o podjęcie szybkich działań w celu przywrócenia praworządności   i zmuszenie PZW do przestrzegania polskiego prawa.

Sprawa dotyczy wielkiej części społeczeństwa, ludzi uprawiający amatorski połów ryb szacuje się na ok 1 miliona osób.

Szanujmy prawo, a jeśli uważamy je za złe podejmijmy działania aby je zmienić.
Może jest dobre ? Może wystarczy aby wszyscy je przestrzegali !

[2013-04-18 13:45]

MASTINO

:)))))))))))))))))))))

A w Smoleńsku trzy osoby przeżyły i zabrali je do szpitala..... Tak "se" przypomniałem...i chyba napiszę protest razem z Macierewiczem. Na galopujące ceny paliwa, drogie leki, oświatę, stan dróg, na ceny wódki, fajek, wołowiny, prądu, wody, na kościół, religie w szkołach, na NFZ, PZU, CKU, CBA, CBŚ, WOPR, PKO, PKP, PKS, PKL, PSR, SSR, Policję, SM, SL, SG, SOP, BOR, NIK, UKS, Sanepid, PFRON, ZUS, KRUS, GUS, PO, PiS, PP, SLD, PSL, Sejm, Senat, MON...., coś pominąłem na pewno........też napiszę protesty. Także jak zobaczycie orędzie Prezydenta na TVN-ie, to będzie ono w tej sprawie. 

[2013-04-18 14:27]

Romuald55

Na Orędzie Prezydenta tez napisze skargę.Mam prawo mieć inne poglądy i należeć do innej Partii. [2013-04-18 15:19]

JKarp

A ja to sobie chyba napiszę " naruszenie " bo posty powyższe są bez sensu i nie zgodnye tematem. Nie chcesz - nie zabieraj głosu, ale też i nie kpij z kogoś to taj jak ja uważa, że PZW nie działa zgodnie z prawem.Czyżby ktoś się bał, że po uzdrowieniu PZW przyjdzie czas na inne  hm :-))))))) relikty i dlatego tak atakujesz każdy post i zdanie traktujący o PZW ?JK
[2013-04-18 15:20]

Jack14

Czemu zaraz do kosza lub blokada od redakcji?

Może tam gdzie można na każdy temat wystarczy przenieść post?

[2013-04-18 15:29]

Grzesiek75

Wuitam.

A ja nie rozumie takich wędkarzy jak osa i inni którym nic się nie podoba w PZW, a takie pismo jak wyślesz to tylko wzbudzisz dużo śmiechu no bo ja tak też zareagowałem, Pzw to tak jak instytucja niechcesz niepłac chcesz płacic mniej zapisz się do związku i gwarantuje wam że jest bardzo dużo wędkarzy należących do PZW którzy was nierozumieją.

[2013-04-18 15:41]

pawelz

Wuitam.

A ja nie rozumie takich wędkarzy jak osa i inni którym nic się nie podoba w PZW, a takie pismo jak wyślesz to tylko wzbudzisz dużo śmiechu no bo ja tak też zareagowałem, Pzw to tak jak instytucja niechcesz niepłac chcesz płacic mniej zapisz się do związku i gwarantuje wam że jest bardzo dużo wędkarzy należących do PZW którzy was nierozumieją.


Nie rozumieja, bo jedyne na czym im zalezy to zaplacic i miec swiety spokoj.
Nie rozumieja, bo ich to nie obchodzi i nie sa swiadomi swoich praw. A na tym wlasnie PZW najwiecej zalezy.
Dla Ciebie to smiech, dla innych wazna sprawa. Gdyby PZW dzialalo zgodnie z litera prawa, to wtedy zobaczymy ile zostanie z tych 600 tys czlonkow.
[2013-04-18 15:51]

tstaros

Kolega osa12 ma rację i absolutnie nie rozumiem głosów krytyki pod jego adresem.

Jest napisane jak wół: "Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim." A jednak pozostając poza stowarzyszeniem musisz płacić wielokrotnie wyższe stawki za wędkowanie, nieprawdaż? I dlatego każdy leci i płaci te 6 dych stawki członkowskiej, żeby płacić mniej za wędkowanie.

Zastanawiam się tylko, czy kolega osa cokolwiek zdziała. Wiem, że jakiś czas temu ostrą akcję przeciwko różnicom w opłatach przeprowadzał Jacek Kolendowicz i jego Wędkarski Świat. Minęło ze dwa lata i jakoś efektów nie widać, więc pewnie odbił się od betonu.

 

 

[2013-04-18 16:49]

cierpliwy1

Od dawna wiem ,że PZW działa nie zgodnie z prawem i kolega osa ma całkowitą rację (wystarczy poczytać wnikliwie ustawę o stowarzyszeniach).
Kolego Osa bardzo proszę zwróć uwagę na wzór umowy pomiędzy RZGW a uprawnionym .Wspomniana umowa nie pozwala na poddzierżawianie wód rybakom ,co robi nagminnie PZW .Przepisy dają możliwość prowadzenia odłowów i sprzedaż ryb tylko uprawnionemu .W moim okręgu kłusownicy (rybacy) płacą kasę i praktycznie bez kontroli robią co chcą .To jest następny przykład łamania prawa przez PZW [2013-04-18 16:57]

JKarp

"Wuitam.
A ja nie rozumie takich wędkarzy jak osa i inni którym nic się nie podoba w PZW, a takie pismo jak wyślesz to tylko wzbudzisz dużo śmiechu no bo ja tak też zareagowałem, Pzw to tak jak instytucja niechcesz niepłac chcesz płacic mniej zapisz się do związku i gwarantuje wam że jest bardzo dużo wędkarzy należących do PZW którzy was nierozumieją."
Cześć Jest to dla Ciebie śmieszne bo nie rozumiesz w którym miejscu jest łamane prawo.  Wielu wędkarzy nie rozumie problemu ponieważ nikt nigdy im nie wytłumaczył co znaczy: " Art. 6. Punkt 2."Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim.""  JK
[2013-04-18 17:14]

Romuald55

Jeżeli ktoś podejrzewa ,że osoba fizyczna czy prawna/w tym wypadku PZW/ nie działa zgodnie z prawem lub je łamie,ma obowiązek,pod odpowiedzialnością karną złożyć doniesienie do prokuratury lub innych organów ścigania.Ci którzy twierdzą,że PZW jest organizacją nie działająca zgodnie z prawem powinni o tym złożyć zawiadomienie a nie snuć domysły na forach publicznych.Mam nadzieję,że Kolega osa znalazł przepisy prawa łamanego przez PZW bo w przeciwnym wypadku może to żle się dla niego kończyć.Ktoś może wystąpić do sądu o bezpodstawne posądzenia. [2013-04-18 18:37]

Grzesiek75

Z niektórych wypowiedzi widac że koledzy nie chcieli by należec do żadnego stowarzyszenia, żeby byc niezależnym od nikogo, co byście chcieli żeby zezwolenia można było kupowac w kiosku ruchu jak bilety tramwajowe, a ciekawe kto by sprzątał nad rzekami czy jeziorami pewnie zwierzaki , albo każdy łowił by nad brzegami pełnymi syfu, a kto by zarybiał jeziora pewnie starsza pani z kiosku ruchu, też byście marudzili że ryb niema i nic nie bierze , dopiero by był nieład i nieporządek, to tylko moje zdanie na ten temat. [2013-04-18 19:03]

JKarp

CześćOtóż to ma być wysłane do RPO - to On jako instytucja ma rozgryźć temat.
A przepis proszę bardzo:"  Art. 6. Punkt 2."Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia.Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."JK [2013-04-18 19:10]

ryukon1975

Z niektórych wypowiedzi widac że koledzy nie chcieli by należec do żadnego stowarzyszenia, żeby byc niezależnym od nikogo, co byście chcieli żeby zezwolenia można było kupowac w kiosku ruchu jak bilety tramwajowe, a ciekawe kto by sprzątał nad rzekami czy jeziorami pewnie zwierzaki , albo każdy łowił by nad brzegami pełnymi syfu, a kto by zarybiał jeziora pewnie starsza pani z kiosku ruchu, też byście marudzili że ryb niema i nic nie bierze , dopiero by był nieład i nieporządek,
to tylko moje zdanie na ten temat.
1.Kto teraz sprząta nad rzekami ?
2.Od kogo jestem teraz zależny ?
3.Polak jadący przykładowo do Szwecji czy każdego innego kraju bez problemu kupuje zezwolenie w podobnych miejscach (i łowi nad czystymi wodami choć tam nie ma PZW, są za to czyste brzegi i rybne wody czego nie zobaczysz u nas chyba że na komercji  ).
[2013-04-18 19:22]

JKarp

" Z niektórych wypowiedzi widac że koledzy nie chcieli by należec do żadnego stowarzyszenia, żeby byc niezależnym od nikogo, co byście chcieli żeby zezwolenia można było kupowac w kiosku ruchu jak bilety tramwajowe, a ciekawe kto by sprzątał nad rzekami czy jeziorami pewnie zwierzaki , albo każdy łowił by nad brzegami pełnymi syfu, a kto by zarybiał jeziora pewnie starsza pani z kiosku ruchu, też byście marudzili że ryb niema i nic nie bierze , dopiero by był nieład i nieporządek, to tylko moje zdanie na ten temat."
CześćTak - chciałbym kupić zezwolenie w kiosku ruchu lub na stacji paliw :-) nie dopraszając się czyjejś łaski. Ile razy tu na forum były posty o treści - pojechałem, miałem czas i chęć połowić. Ale siedziba zarządu była zamknięta na cztery spusty... a napisane było, że ma być otwarta. A powiedz kto sprząta ? Raz na roku zarząd koła i kilku ich zwolenników. Dzieci ze szkoły na święto ziemi. Poza tym zgodnie z Ustawą o śmieciach obowiązkiem i zadaniem własnym gminy jest między innymi dbanie o czystość - bynajmniej nie tylko pod UM :-)Dlaczego zobowiązuje się innych do sprzątania po innych ?Tak - PZW niby zarybia. W sumie tylko karpiem. Zarybia za nasze pieniądze po to, żeby brygady rybackie mogły łowić sieciami ryby zakupionymi  za nasze pieniądze.JK [2013-04-18 19:26]

MASTINO

A ja to sobie chyba napiszę " naruszenie " bo posty powyższe są bez sensu i nie zgodnye tematem. Nie chcesz - nie zabieraj głosu, ale też i nie kpij z kogoś to taj jak ja uważa, że PZW nie działa zgodnie z prawem.Czyżby ktoś się bał, że po uzdrowieniu PZW przyjdzie czas na inne  hm :-))))))) relikty i dlatego tak atakujesz każdy post i zdanie traktujący o PZW ?JK
Dlaczego mam nie pisać? Bo mam inne zdanie niz ty i on? Pisz naruszenie! Galopem! Tylko dobrze zaargumentuj, bo naruszenia to akurat powinny iść na te brednie, które ty popierasz i podsycasz szkalujące stowarzyszenie, którego członkami jest większość wędkarzy tutaj! Sa tez osoby krytykujące PZW, ale NIE SĄ one juz członkami PZW. miej też COCHONES I wystąp wreszcie z tej dla ciebie przestępczej organizacji jak twierdzisz, że PZW łamie prawo!!! Co ty jeszcze robisz w PZW? Jeśli osa12 kpi z PZW, to mi wolno kpić z jego bredni, bo jestem członkiem PZW i sobie nie życzę tego! Mam prawo mieć takie zdanie o tym co on pisze? Mam prawo bronić swojego stowarzyszenia? Czy ty mi zabronisz?????????? Nie ze wszystkim co dzieje się w PZW sie zgadzam, ale nie charkam na ten związek do którego świadomie wstąpiłem i świadomie nadal w nim tkwię i cos próbuję zmieniać na lepsze, a nie tak jak ty z fałszywego wyrachowania. Rozśmieszasz mnie tak jak i osa12. Przyjdzie czas na relikty? A to niby o czym? Masz coś na sumieniu z "tamtych" czasów? Boisz się? Bo jesli do mnie pijesz, to ja nie mam czego i o co, a jestem młodszy od Ciebie więc wiesz.......[2013-04-18 19:36]

MASTINO

Jeżeli ktoś podejrzewa ,że osoba fizyczna czy prawna/w tym wypadku PZW/ nie działa zgodnie z prawem lub je łamie,ma obowiązek,pod odpowiedzialnością karną złożyć doniesienie do prokuratury lub innych organów ścigania.Ci którzy twierdzą,że PZW jest organizacją nie działająca zgodnie z prawem powinni o tym złożyć zawiadomienie a nie snuć domysły na forach publicznych. Mam nadzieję,że Kolega osa znalazł przepisy prawa łamanego przez PZW bo w przeciwnym wypadku może to żle się dla niego kończyć.Ktoś może wystąpić do sądu o bezpodstawne posądzenia.
Brawo!

[2013-04-18 19:42]

MASTINO

Witam.

A ja nie rozumiem takich wędkarzy jak osa i inni którym nic się nie podoba w PZW, a takie pismo jak wyślesz to tylko wzbudzisz dużo śmiechu no bo ja tak też zareagowałem, Pzw to tak jak instytucja niechcesz niepłac chcesz płacic mniej zapisz się do związku i gwarantuje wam że jest bardzo dużo wędkarzy należących do PZW którzy was nierozumieją.


Brawo!
[2013-04-18 19:50]

Bernard51

Osa rób swoje Ci co najgłośniej "krzyczą" jak zwykle mają niezaprzeczalną racje. A teksty w sensie jak masz dowody to zgłoś ,tak straszono pracownika w minionej epoki kiedy przyszedł na skargę do RADY ZAKŁADOWEJ pracownik na swego przełożonego. Daj spokój jak nie masz na 100% świadków to sie obruci przeciwko tobie , idż pracuj a my nikomu nie powiemy że u nas byłeś. Czyli uszy po sobie i mordzia w kubeł.
Może Ci negatywnie nastawieni mają coś do stracenia ??
[2013-04-18 20:03]

JKarp

A ja to sobie chyba napiszę " naruszenie " bo posty powyższe są bez sensu i nie zgodnye tematem. Nie chcesz - nie zabieraj głosu, ale też i nie kpij z kogoś to taj jak ja uważa, że PZW nie działa zgodnie z prawem.Czyżby ktoś się bał, że po uzdrowieniu PZW przyjdzie czas na inne  hm :-))))))) relikty i dlatego tak atakujesz każdy post i zdanie traktujący o PZW ?JKDlaczego mam nie pisać? Bo mam inne zdanie niz ty i on? Pisz naruszenie! Galopem! Tylko dobrze zaargumentuj, bo naruszenia to akurat powinny iść na te brednie, które ty popierasz i podsycasz szkalujące stowarzyszenie, którego członkami jest większość wędkarzy tutaj! Sa tez osoby krytykujące PZW, ale NIE SĄ one juz członkami PZW. miej też COCHONES I wystąp wreszcie z tej dla ciebie przestępczej organizacji jak twierdzisz, że PZW łamie prawo!!! Co ty jeszcze robisz w PZW? Jeśli osa12 kpi z PZW, to mi wolno kpić z jego bredni, bo jestem członkiem PZW i sobie nie życzę tego! Mam prawo mieć takie zdanie o tym co on pisze? Mam prawo bronić swojego stowarzyszenia? Czy ty mi zabronisz?????????? Nie ze wszystkim co dzieje się w PZW sie zgadzam, ale nie charkam na ten związek do którego świadomie wstąpiłem i świadomie nadal w nim tkwię i cos próbuję zmieniać na lepsze, a nie tak jak ty z fałszywego wyrachowania. Rozśmieszasz mnie tak jak i osa12. Przyjdzie czas na relikty? A to niby o czym? Masz coś na sumieniu z "tamtych" czasów? Boisz się? Bo jesli do mnie pijesz, to ja nie mam czego i o co, a jestem młodszy od Ciebie więc wiesz.......
Jak bym taki styl już kiedyś przerabiał - MY WIEMY LEPIEJ TOWARZYSZE, MY CHCEMY DOBRZE...MY DLA WAS ZAWSZE CHCIELIŚMY DOBRZE A WY NAM KŁODY POD NOGI...Jak ja napiszę naruszenie to bądź spokojny - dobrze je uzasadnię. Jest taki dobry obyczaj - ustosunkowuję się merytorycznie do treści a nie czepiam się kpiąc ;-) Jaja to ja mam bo piszę jako Janusz Kozłowski. Uuuu - uderz w stół a nożyczki się odezwą. Ja nie ma sobie nic do zarzucenia a Twoje insynuacje trącą, oj trącą...Ja dla jasności mówię, piszę, mam swoje zdanie ale nie charkam - jasne?Nie piszę o Tobie jako o relikcie ...Pozwolę sobie zacytować bo lepiej tego nie ujmę: " Osa rób swoje Ci co najgłośniej "krzyczą" jak zwykle mają niezaprzeczalną racje. A teksty w sensie jak masz dowody to zgłoś ,tak straszono pracownika w minionej epoki kiedy przyszedł na skargę do RADY ZAKŁADOWEJ pracownik na swego przełożonego. Daj spokój jak nie masz na 100% świadków to sie obruci przeciwko tobie , idż pracuj a my nikomu nie powiemy że u nas byłeś. Czyli uszy po sobie i mordzia w kubeł. Może Ci negatywnie nastawieni mają coś do stracenia ??"
JK

[2013-04-18 20:21]

osa12

Na prokuraturę  jeszcze mam czas.(jeśli coś złożę to będzie to dotyczyło prawdopodobnego "zawłaszczenia" wód śródlądowych - na razie ustalam fakty).

Jeśli chodzi o dowody o łamaniu prawa proszę :

http://www.pzw.org.pl/home/forum/3/2761/list_otwarty_do_prezesa_zg_pzw

lub w formie petycji:

list_otwarty_do_prezesa_zg_pzw_w_sprawie_egzaminow_na_kart_wd

Jeśli ktoś powie, iż w tej sprawie PZW nie łamie prawa to ... bez komentarza.

Jeśli chodzi o przymus należenia do PZW z przyczyn ekonomicznych, to przecież ja jestem tym dowodem. 

Oświadczam, iż należę do PZW z przyczyn ekonomicznych !

Czy ktoś podważy moje oświadczenie ? PZW zmusza mnie do bycia w stowarzyszeniu ! Ja nie chcę, naprawdę!

To jest łamanie prawa!

Dlatego nie bardzo wiedząc z jakiego kodeksu jest to "łamanie prawa" skieruję to do Rzecznika Praw Obywatelskich, On będzie wiedział co z tym zrobić !

Może macie odpowiedzi w temacie :

http://www.pzw.org.pl/home/forum/3/2785/wymiary_ochronne

Forum PZW na ten temat milczy !

[2013-04-18 20:44]

Romuald55

Poczekamy.Kolega osa dostanie odpowiedż od RPO i wtedy podyskutujemy.Oczywiście trzeba mieć nadzieję,że opublikuje ją na tym portalu.
[2013-04-18 20:48]

bednar14

Proszę tylko o spokój ;-) dyskutujcie sobie dalej.
[2013-04-18 20:55]

Romuald55

Dodaj Kolego osa pytanie na jakiej zasadzie działają łowiska specjalne PZW.Mam poważne wątpliwości co do strony prawnej ich działania. [2013-04-18 20:59]

Diablo

:)))))))))))))))))))))

A w Smoleńsku trzy osoby przeżyły i zabrali je do szpitala..... Tak "se" przypomniałem...i chyba napiszę protest razem z Macierewiczem. Na galopujące ceny paliwa, drogie leki, oświatę, stan dróg, na ceny wódki, fajek, wołowiny, prądu, wody, na kościół, religie w szkołach, na NFZ, PZU, CKU, CBA, CBŚ, WOPR, PKO, PKP, PKS, PKL, PSR, SSR, Policję, SM, SL, SG, SOP, BOR, NIK, UKS, Sanepid, PFRON, ZUS, KRUS, GUS, PO, PiS, PP, SLD, PSL, Sejm, Senat, MON...., coś pominąłem na pewno........też napiszę protesty. Także jak zobaczycie orędzie Prezydenta na TVN-ie, to będzie ono w tej sprawie.

Z tego co się orientuje w Smoleńsku wydarzyła się tragedia. Zresztą nie jedna. Jakim trzeba być ograniczonym bezdusznikiem żeby tak jawnie kpić z takiej tragedii. Na boku zostawmy to kim byli ci ludzie. Ale to byli ludzie, mieli rodziny. NA tym świecie zostali Ci którzy wiele oddaliby żeby móc zamienić jeszcze słowo z tymi którzy zginęli. Jak można tak drwić z ludzkiej tragedii?
[2013-04-18 21:28]

osa12

Dodaj Kolego osa pytanie na jakiej zasadzie działają łowiska specjalne PZW.Mam poważne wątpliwości co do strony prawnej ich działania.


Tak, wydaje się to bardzo trudne prawnie zagadnienie, ale tu jest wiele odmian łowisk specjalnych.

1. Na wodach płynących w obwodach rybackich (np. na rzece SAN) - wydaje się zgodne z prawem

2. Na wodach stojących  dzierżawionych od skarbu państwa  - jeśli prawdziwa jest teza, iż mimo własności tych wód przez jednostki samorządowe nie maja one prawa do wydania zezwolenia to PZW działa na tych wodach łamiąc prawo (dzierżawa przenosi te prawa, które posiada właściciel, oprócz własności)

3. Na wodach stojących dzierżawionych od osób fizycznych - też łamie prawo bo dzierżawa nie przenosi własności

4. Na wodach stanowiących własność PZW (kupionych od osób fizycznych lub jednostek samorządowych) - tu jest największy zamęt prawny !

Ale, małymi kroczkami do przodu. Czy gmina może wydawać zezwolenia na swoje wody testuję prawnie odnośnie tematu:

http://mojaolesnica.pl/article.php?id=7982&strona=2 

Wysłałem pismo do Burmistrza , oraz do portalu "moja oleśnica" z pytaniem o podstawy prawne.

Czekam, odpowiedź zamieszczę na forum, gdy nie dostanę jej zgłoszę "skargę administracyjną" na którą zgodnie z prawem odpowiedź muszę uzyskać.  A potem zobaczymy !

[2013-04-19 07:27]