Zaloguj się do konta

Piotr Stępniak - na lodzie z mistrzem

utworzono: 2010/01/29 07:58
Sebastian Kowalczyk

Podpatrzony przez Karola Zacharczyka Piotr Stępniak - trener kadry narodowej w wędkarstwie podlodowym, wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw Polski w wędkarstwie podlodowym i spławikowym    podczas łowienia.

Materiał dostałem w barterze ;)

 

 

[2010-01-29 07:58]

Sebastian Kowalczyk

[2010-01-29 07:59]

Zacznę od tego,że rywalizowałem z Piotrem w Mistrzostwach Okręgu kilka lat. Tylko raz z nim wygrałem. Reprezentowaliśmy nasz okręg olsztyński na Mistrzostwach Polski w Olecku w 97 roku. Organizatorzy oszukali zawodników nie podając na jakiej głębokości będą rozgrywane zawody. Wyznaczono nam miejsce do treningu na głębokości max.8 m, gdzie łowiliśmy jazgarze. Dobieraliśmy różne kolory mormyszek i doszliśmy do wniosku,że czerwona będzie najlepsza i taka na 6 g. Piotr robił dla mnie mormyszki swoje wolframowe zmieniając haki.Nastrój był dobry, bo i Mateja zajął VI miejsce w Mistrzostwach Świata...
[2010-01-29 10:14]

Miałem zaszczyt startować  w drużynie z dwoma Mistrzami Polski, P.Stępniakiem i A. Łapińskim. To było dojście jak do Everestu na 7000 m...
[2010-01-29 10:20]

[2010-01-29 10:23]

Sebastian Kowalczyk

Jakby nie mój wstręt przed zimnem sam bym posiedział na lodzie. Zmarzłem od samego montowania tego filmu. Gratuluję osiągnięć kolego Mirkli.

[2010-01-29 10:30]

Ale zawody rozgrywaliśmy przy zupełnym załamaniu pogody. Gwałtowna odwilż momentalnie rozpuściła grubą warstwę śniegu. Poza tym organizatorzy wyznaczyli stanowiska na stromym uskoku , gdzie w 10-m sektorze spad schodził od 6 do 22 m. Woda spływająca do wywierconych otworów tworzyła niesamowity wir. Mormyszka krążyła w koło jak na karuzeli. Intuicyjnie wyczuwałem brania. Złowiłem 12 niewymiarowych okoni. 13 zerwał żyłkę...
[2010-01-29 10:32]

Nie będę winił Piotra za słabą jakość żyłki 0,07. Przywiózł kilkadziesiąt szpulek. Prowadził sklep wędkarski i całego combiaka zapakował podlodowymi akcesoriami. Ale pamiętam jak Andrzej mówił mi, nie nawijaj tej żyłki, bo chyba jest zleżała. No nie posłuchałem. Zawierzyłem Piotrowi. Gdybym wyjął tę rybę mielibyśmy medal...
[2010-01-29 10:41]

Dodam jeszcze,że na 27 startujących ekip 20 wróciło z zawodów bez ryby. Czyli 60 zawodników na 81 startujących nie złowiło przez dwa dni ryby. W tym warszawiacy.W nocy wybraliśmy najcięższe mormyszki i dodatkowo dociążyliśmy je ołowiem. Złowiłem kilka ryb w drugiej turze i zająłem 6 miejsce w sektorze.Gdyby nie moje zero w I turze...a miałem dobrego okonia na kiju...
[2010-01-29 10:52]

Czyżby żaden expert nie zabrał głosu w tym wątku ? W zasadzie to się nie dziwię. Bo to są experci od pisania o dupie Maryni...
[2010-01-29 11:36]

Sebastian Kowalczyk

Kolego Mirkli, zamieszczając film myślałem nie tylko o ekspertach ale również o początkujących wędkarzach. Kolegi ostatnia nerwowa wypowiedź może, co najwyżej zniechęcić potencjalnych komentujących ewentualnie sprowokować sprzeczkę. Awantur bym tu sobie nie życzył. Proponuję założyć temat RING w hydeparku i tam rzucać wyzwania kolegom po kiju.

Pozdrawiam

[2010-01-29 12:01]

Nuterr

Mirkli nie wiem czy chciałeś się pochwalić ze startowałeś razem ze Stępniakiem i Fają czy coś innego, ale co to ma do tego filmiku. Cóż gratuluję udanego występu w Olecku. No niestety od tamtego czasu o ile Piotr stał się trenerem kadry, to Łapa na zawodach zajmował coraz niższe miejsca. Nie mam pojęcia czemu bo jak zapewne wiesz jeśli chodzi o technikę to prawdziwy Mistrz przez duże M. Na GPP na Czorsztynie tydzień temu był chyba 15, co jak na zawodnika o takich umiejętnościach wypada dość słabo. Nie pytałem Andrzeja o to, ale już niewiele czasu do sezonu spławikowego i trzeba będzie go zagadnąć.
[2010-01-29 16:11]

Nie chcę dalej rozpisywać się w tym temacie, bo główny bohater okazał się nie taki różowy jak na filmiku. A co do ekspertów to była aluzja do redakcji i do kretyńskiego przyznawania punktów tutaj za byle co. I namnożyło się tutaj ekspertów, co niewielkie pojęcia o wędkowaniu mają...za to lubią dużo pisać....o byle czym. Zwłaszcza o dupie Maryni...
[2010-01-29 16:44]

Znowu szukasz dymu ? Zaraz go kur... będziesz miał !!! Jestem spokojny i nie wtrącałem się do Twoich sporów wcześniej, raz już Ci odpuściłem (pogadaliśmy na priv), ale Ty wciąż szukasz !!! Hamuj "mistrzu" bo wdupisz !!! [2010-01-29 17:48]

Lata robią swoje. Nie młodniejemy przecież. Ja też już nie startuję. Zawody to gra na czas. Jesteśmy coraz wolniejsi. Spławik daje jeszcze szansę zanętą, techniką prowadzenia zestawu. Tutaj masz dziurę i pionowe łowienie w ograniczonym miejscu. Trzeba się z tym pogodzić. Ale zachęcam młodych wędkarzy do łowienia spod lodu bo to jest wielkie przeżycie. Stajesz na środku jeziora, wiercisz małą dziurkę a na żyłkę 0,10 łowisz kilogramowe okonie , czy 3 -kg leszcze...
[2010-01-29 18:27]

Przegrywamy z Łapą na łowiskach, gdzie prym wiedzie spławik i połów 10 cm płotek i podobnych krąpików. My łowimy okonie. Ale skoro ich w łowisku nie ma to nie mamy większych szans...
[2010-01-29 18:49]

No jak, przecie to największy expert wśród expertów w bardzo skromnej osobie Mirkliego się wypowiedział. Tyle "doświadczenia" tyle medali tyle okazów. A jakoś nikomu jeszcze na tym portalu swoja wiedzą nie zaimponowałeś a co najdziwniejsze nie pomogłeś. Czy znajdzie się choć jedna osoba na tym portalu, która skorzystała z Twojej "pomocy"? Wątpię. [2010-01-29 18:58]

I tutaj mylisz się. Kilku osobom podpowiadałem w prywatnych korespondencjach. I coś jeszcze zacytuję...
"
Zauważyłem że jest jakaś mała nagonka na Ciebie i widać to w złośliwych ocenach i reakcjach Twoich na te oceny. Walka z wiatrakami, sam mam gdzieś jak oceniają. Ważne że to co piszesz przyda się młodym i niedoświadczonym wędkarzom, bo dużo w tym wiedzy i doświadczenia. Sam też coś czasem komuś na priv wyślę żeby nie błądził jak ja kiedyś, gdy nie miałem od kogo się uczyć." [2010-01-29 19:35]

Jak pisałem "Expert wśród expertów i skromna osoba", to była ironia a nie pomyłka:)
[2010-01-29 20:21]

Nuterr

Nawiązując do cyt:
"Przegrywamy z Łapą na łowiskach, gdzie prym wiedzie spławik i połów 10 cm płotek i podobnych krąpików. My łowimy okonie. Ale skoro ich w łowisku nie ma to nie mamy większych szans..."
 
No cóż spławik na szczęście już dozwolony jest tylko na towarzyskich zawodach. Ale powiem szczerze, że gdy siedziałem koło Łapy na tegorocznych MO właśnie takie 10cm płotki i krąpiki on łowił po prostu bezbłędnie. Gdy ja wyciągałem 3 czy 4 ryby, on w tym czasie co najmniej 10. No ale w sumie nie ma co porównywać MO z zawodami rangi mistrzowskiej(MP i GPP) :)

http://yfrog.com/j2dsc02179uj
[2010-01-29 20:28]

Bo Andrzej jak sam napisałeś to jest po prostu mistrz.Chce wygrać i przestawił się. Nie mam dobrego rozeznania co się teraz dzieje na MO. Po przekrętach Stępniaka jakoś odeszła mi ochota na starty...
[2010-01-29 20:35]

Nuterr

Nie wiem jakie wcześniej były przekręty bo po prostu nie startowałem, ale na dzień dzisiejszy sprawa nieciekawa. Łapa w obu turach rozgromił wszystkich łapiąc po dobre 3kg(nawiasem mówiąc ja nie miałem polowy tego). Jednak zajął 2 miejsce. Wyprzedził go zawodnik, który "nałowił" po 4kg. Powinieneś wiedzieć dlaczego napisałem "...". Oczywiście sędziom nic nie udowodni się...
[2010-01-29 21:26]

karpiarzpila

Ludzie co wy za bzdury opowiadacie, piszecie!!! Jakieś wymyślone historyjki nie wiadomo skad??? Przecież nikt z was tak naprawde w żadnych zawodach nie startuje rangi krajowej!!!DAJCIE SPOKÓJ!!! [2010-01-29 23:26]

Nikt powiadasz ?

[2010-01-30 09:34]

manisz45

cześć , w 2 części wywiadu Pan mówi , że łowi leszcze w nocy , z lodu. Wydawało mi się , że w nocy z lodu nie wolno łapać? , ale pewnie się mylę .

[2010-01-30 22:57]

 A ja podziwiam kol.  Mirkli  no i poproszę  was niech  napisze ktoś  kto to wszystko by wytrzymał  !? Takie dociski  docinki i dopierdzielanki .  podjazdy  z wszystkich stron  mam wrażenie  ,że kolega  Mirkili  pracuje  śpi  i ogarnia na biegu we wszystkich wątkach ataki .Czytałem parę  nieprzyjemnych tekstów  na temat kol. i podziwiam  ,że pomimo takiej nagonkinie wzruszony uparcie  broni swojego imienia  .  Czy ktoś wytrzymał by coś podobnego !? 
  [2010-01-30 23:19]