Zaloguj się do konta

Pinka czy robak czerwony ?

utworzono: 2011/04/20 08:28
endriu1994

Witam łowie na grunt z koszyczkiem zanętowym głównie karpie,karasie,liny prawie zawsze uzywam czerwonych robaków lub rosówkek najczęściej kulek proteinowych bardzo żadko pinki bo i żadko coś na nią łowie czy może karp nie lubi tej przynęty czy ja robie coś źle pomóżcie ! [2011-04-20 08:28]

Jędrula

 

Po pierwsze brachu zacznij używać przecinków bo Twoje pytania są strasznie chaotyczne i trzeba się mocno przyjrzeć zanim odgadniemy o co biega :)


Pinka to świetna przynęta a jeszcze lepszy dodatek zanętowy . Ja zazwyczaj robaczki te dosypuje do zanęty a na haczyk zakładam białe robaki . Czy karp albo lin lubi białe czy pinkę ?

Oczywiście , że lubi , trochę mu-im pomagam w tym lubieniu piorąc-myjąc je przed łowieniem .

Po '' wypraniu '' zasypuję robaczki atraktorem np. scopexem i po kilku godzinach są gotowe do ataku :) .

[2011-04-20 08:44]

jarek30

pinkę używam wczesną wiosna później używam białych latem zmieniam na kukurydze a z gruntu używam białych rosówki łow na to co przynosi ci elekty      
[2011-04-20 08:47]

Jędrula

Witam łowie na grunt z koszyczkiem zanętowym głównie karpie,karasie,liny prawie zawsze uzywam czerwonych robaków lub rosówkek najczęściej kulek proteinowych bardzo żadko pinki bo i żadko coś na nią łowie czy może karp nie lubi tej przynęty czy ja robie coś źle pomóżcie !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Albo to ja czytać nie umiem  , heheheheh :)



[2011-04-20 09:23]

czarnypum

Jasna sprawa, łów na to co na Twoim zbiorniku przynosi efekty.
[2011-04-20 09:24]

baloonstyle

Jak kolega wyżej, każdy woda to inna bajka i nie można ściśle określić ze pinka to tylko ukleja i płoć, a białe to już leszcze bo są większe.Ludzie łapią na różne wynalazki i woda weryfikuje.
Pozdrawiam i powodzenia z pinką :))
[2011-04-20 11:51]

ReBeXeR

Ja osobiście wolę używać pinki niż czerwonego robaka choć jak jeżdżę na ryby mam to i to jak jedno zawiedzie to drugie zakładam
[2011-04-20 14:22]

Viera90

Robię podobnie jak Szanowny Pan napisał wyżej. Zawsze nad wodą mam przy sobie  kilka przynęt: białe, pinki, czerwone i rosówki. Pinkę zazwyczaj wrzucam do zanęty, a na haczyk zakładam białego.
Kiedy to zawiedzie "tworzę" kombinacje biały+pinka lub sama pinka, a na końcu czerwone lub rosówki. Niekiedy pomaga mi też kulka z ciasta, a także nawet zwykłej bułki, ale to rzadkość.
[2011-04-20 23:44]

zabadnb

WitamSzczerze mówiac to ja mam na odwrót, łowie tylko na "białaski grubaski" a na czerwonego nie przynosi mi zadnych efektów prucz okonka i sumika karłowatego wiec jak sie wybieram na biała rybe to zawsze pinki, łowie w łódzkiem ;] [2011-04-21 05:37]

glut897

na pinki nigdy nie lowilem,ale czerwony robak jest moim zdaniem bardziej uniwersalny na kazda rybe.od okonka po calkiem sporego karpika. [2011-04-21 12:39]

mariusz23

Witam
Ja osobiście pinke wrzucam tylko do zanęty przygotowanej na koszyczek by dodatkowo robaczki spulchniały ją i w tedy ładnie się uwalnia. Zamiast pinek zakładam mięsiste białe ponieważ są bardziej selektywne. Zależy też od łowiska jaki tam dominuje przysmak. Pinke kupuje tylko do uatrakcyjnienia zanęt i do ich zastosowania.
pzdr
[2011-04-21 13:13]

krzysiek75

i tak ma być pinka do zanęty , jak napisał mój przedmówca ,ale na kukurydzę wcale nie jest za wcześnie ,na wodzie stojącej tj.zalew na kuku. biorą piękne jazie .pozdrowionka....
[2011-04-21 20:48]