Pilkery ze świetlikami

/ 12 odpowiedzi
Witam mam pytanko czy ktoś z was łowił na takie pilkery z świetlikiem i taką jakby srubą wiatraczkiem sam nie wiem o co chodzi w tym pilkerze dostałem od znajomego a w sobotę wybieram się do władka na nerejde i bym chciał go wyprubować
bluehornet


Było już kiedyś zadawane podobne pytanie , a RAPR na to :

Zabrania się :

j/ stosować sztucznego światła, służącego lokalizowaniu bądź zwabianiu ryb,

(2011/11/07 19:46)

Radzio


no to poco są takie w sprzedaży (2011/11/07 19:51)

Diablo


no to poco są takie w sprzedaży

czy to ważne? (2011/11/07 20:01)

Radzio


panowie interesuje mnie poważna odpowiedź (2011/11/07 20:08)

miszczunio


Bo mozesz kupic sobie takie i pojechac za granice do jakiegos panstwa gdzie takie przynety sa dopuszczone do uzytku. (2011/11/07 20:16)

Qoorchuck


Sznury i sieci też są w Polsce zabronione, a znajdziesz je w każdym wędkarskim. Ci co mają stawy hodowlane mogą ich używać. (2011/11/07 20:19)

boblo1974


A co ma RAPR PZW do wód morskich panowie !?!? Nic !!! Spoko łów i się nie stresuj !!! Tak samo jest z ilościom przynęt , RAPR swoje a MORZE swoje !!!! (2011/11/07 20:21)

bobus86


Witam mam pytanko czy ktoś z was łowił na takie pilkery z świetlikiem i taką jakby srubą wiatraczkiem sam nie wiem o co chodzi w tym pilkerze dostałem od znajomego a w sobotę wybieram się do władka na nerejde i bym chciał go wyprubować

moze ci chodzi o pilkery z fosforyzowana farba?bo sa takie i sam kilka takich mam.co do polowu na nie to musisz glebiej poszukac wedkarstwo morskie ma swoje ryby i swoj regulamin w tym ci juz nie pomoge.poczekaj na wypowiedz kolegi baloonstyle lub poszukaj go u mnie w znajomych i napisz do niego na priv jest w tym temacie prawdziwym wilkiem morskim (2011/11/07 22:41)

polst


Witam!

Jeżeli to jest to co myślę to powinno być to skuteczne z dwóch powodów światło i odziaływanie na linie boczną ryby(drgania wytwarzane przez ten wiatraczek) kiedyś takiego patentu używałem i był rewelacyjny tylko musisz odpowiednio to prowadzić wywołac ciągły ruch tej śruby.

Połamania   

(2011/11/08 07:42)

JKarp


Cześć
Kiedyś miałem takie pilkery w sprzedaży i podobno były super łowne.
W miejsce tam gdzie ma być świetlik znajomy wkładał kawałek gąbki czy innego filcu i nasączał to jakimś olejem rybnym. Ponoć miał więcej brań.
A ten wiatraczek ma oddziaływać na linię boczną ryby.

@Qoorchuck

Co Ty opowiadasz, że sznury czy sieci są do kupienia w każdym wędkarskim? Legionowo jest w takim razie chlubnym wyjątkiem bo tu tego nie kupisz.
Janusz JKarp (2011/11/08 07:59)

baloonstyle


no to poco są takie w sprzedaży

U nas w kraju jest sporo rzeczy których nie można stosować a sprzedaje się je w sklepach.
Przywieszki, regulamin pozwala na dwa haki na przywieszce a w sprzedaży jest mnóstwo z trzema haki a ostatnio robią się popularne nawet z czterema a na kutrach sam widziałem z pięcioma.
To samo z pilkerami.Są pilkery na miejsca na świetliki których nie wolno stosować , są pilkery z trzema kotwicami które tez zabrania regulamin.
Postaw się w roli sprzedawcy, ważne że kupują a co z tym zrobią to już ich zmartwienie.

(2011/11/08 08:54)

baloonstyle


A najlepiej zamiast zadawać takie pytanko zapraszam na stonkę instytutu rybołówstwa i zapoznania się z regulaminem.
Po przeczytaniu nie będziesz miał pytań. (2011/11/08 08:58)