Pilkery własnej roboty

/ 4 odpowiedzi
czy ktoś z kolegów robił kub robi sam PILKERY jak wiadomo kupowane w sklepie są cholernie drogie a zbierać kase przez cały rok na kilka godzin połowów żeby zakupic kilkanaście pilkerów jak dla mnie mija sie z celem bo radości z połowów nie ma i tylko strach ze zaczepię zestaw i urwę więc prosze dajcie jakieś pomysły wiem że robią z prętów rurek chromoniklowych a inne takie typowe o kształcie śledzie czy szproty jak oklejać czy malować i czym
u?ytkownik37148


Moim zdaniem najłatwiej zrobić parasolki (tylko moje zdanie) Dwie rurki różnej średnicy (muszą do siebie pasować ale z małym luzem) i to zanitować ale nie jakimś alu czymś tylko stalwym nitem. I lakierować (łowiłem na takie hand made ale nie mojej roboty suer lepiej niż w sklepie i taniej) (2010/09/14 21:12)

kjb33


Witam
Jest możliwość samemu zrobić pilkery z nie dużym nakładem finansowym.
Potrzeba tylko dostępu do jakiegoś warsztatu.
Posiadam w zestawie samoróbki pilkerów coś na kształt śledzia.
Wydębiłem od znajomego 2 płaskowniki o długości 1 metra - szer. 2 cm i gr. 3 i 4 mm
Docinam na określoną wagę od 100 do 200 gr.
Mocuję w imadle i za pomocą "diaksa" ścinam troszkę z przodu na kształt pyszczka ryby,tył formuję coś na kształt ogona Tobiasza.
Nawiercam otwór na pyszczku pod jedną kotwicę,jeżeli jest dłuższy na podbrzuszu na drugą i na ogonie na zaczep do plecionki. Poleruję z nalotu rdzy do połysku. W imadle i za pomocą klucza hydraulicznego wyginam w dwóch miejscach,coś na kształt spłaszczonej litery "s"
Można dokleić oczy,dodać jakiś kolor i polakierować bezbarwnym.
Pozostaje kupić kotwiczki,kółka łącznikowe i pilkery gotowe.
Czas na jednego pilkerka to tak 30-40 min bez wzorków.
Robię w wolnej chwili i na dwa wypady w roku mam zapas.
Mam nadzieję że troszkę pomogłem.
Pozdrawiam

   (2010/09/14 23:06)

kjb33


Dodam jeszcze że mogą być proste do pionowego schodzeni i w kształcie "łyżwy" na tz. odpływającą burtę. (2010/09/14 23:11)

bercik1965


dzieki za pomysł z warsztatem nie bedzie problemów a materiałem tez nie
ale chyba będę się musiał postarać o blachę chromoniklową tej grubości i zaczne coś w tym temacie robić z tym ze zastanawiam sie czy aż tyle potrzeba jest kotwic jedna chyba wystarczy a co to jest diaks czy to regionalna nazwa pilnika do metalu czy innego narzędzia kjb33 czy możesz mi podesłać jakieś zdjęcie swojego pilkera miałbym jasność co do wyglądu zrobię kilka (2010/09/17 17:07)