Zaloguj się do konta

Pilica czy Bzura?

utworzono: 2011/06/25 17:17
tomaszgud

Ktora z tych rzek jest bardziej rybna?jkaie odcinki polecacie i jakie ryby tam mozna złapac..pozdrawiam
[2011-06-25 17:17]

Adam01

Bzura, na 100%! Złowisz tam prawie wszystkie ryby. Zaczynając od płoci, a kończąc na sumach . W górnych odcinkach też są pstrągi. Polecam odcinek od Łowicza po Kamion. *PS- w Kamionie przy starym moście pływają ładne bolki. [2011-06-25 20:33]

michalzgierz1989

Ciekawe gdzie ty te pstrągi widziałeś ?? Bo ja mieszkam w Zgierzu i jedynie jakie Ryby tam widzę to są Okonie,Płocie,Wzdręgi,Kiełbie i czasem Szczupak się zapędzi ze stawu miejskiego w Górę rzeki
[2011-06-25 23:47]

kotowoz

Na pilicy byłem raz i nic nie złapałem zapewne dla tego bo nie znam rzeki. Bzurę troszkę ostatnio staram się poznawać i uważam że może cie zainteresować. Niezależnie czy na spining czy na białą rybe. Na spining możesz złapać klenia, jazia, bolenia, okonia, szczupaka natomiast na spławik to płoć,leszcz,kleń,jaź,karaś,karp(zdarza się jesienią sam widziałem)krąp, kiełb i wzdręgi, miętus (ciężko ale się zdarza późna jesień). Rzeka naprawdę piękna i coraz bardziej czysta. Polecam odcinki od sochaczewa do tułowic, dalej nie znam. Warto spróbować, napisz potem jak było, pzdr
[2011-06-26 00:28]

kajtek88888

na Bzurze są ładne szczupaki jeśli chcesz  łapać szczupaki zastosuj cieka żrzyłkę i mała blaszkę najlepiej srebrną .ja polecam odcinek Łowicz-po Kamion. masz również szanse na ładnego okonka
[2011-07-29 19:06]

cuvee

Jednoznacznie Pilica jest atrakcyjniejsza.Na Bzurze łowię w okolicach Sochaczewa i Kamionu - bywają dobre dni, ale na Pilicy mam zawsze pewniejsze wyniki. Na Pilicy łowię w okolicach Białobrzegów, Gór, Pacewa, Promnej, Przybyszewa. Łowię na spinning Szczupaki, duże Okonie i Bolenie - trafiają się także Jazie i Klenie. Na przepływankę bolońską można złowić piękne Płocie i dorodne Jazie. Trafiają się także Brzany.Polecam Pilicę! [2011-07-29 19:46]

latawiec

Jeżeli chodzi o Bzure polecam odcinek od mostu w Łowiczu przy ruinach w kierunku Zdun aż za jaz znajdziesz tam ładnego szczupaka jest sporo sandacza okonki a jeżeli chodzi o białą to karaś leszcz płotka.A odnośnie Pilicy polecam odcinek od Sulejowa aż po rozlewiska sporo szczupaka i ładne "okonie" takie powyżej 30 cm szczupaka najlepiej tam łowić na wachadłówki. [2011-08-02 07:45]

latawiec

Jeszcze odnośnie Bzury najlepsze wyniki uzyskasz od września do października no i oczywiscie Maj i Czerwiec ale z tym jest problem ponieważ od kilku lat w tych miesiącach stan wody jest wysoki wtedy polecam okolice jaza  [2011-08-02 07:50]

pawelz

Moze najpierw napiszesz gdzie na tej Pilicy chcesz lowic.
Ogolnie Pilica to trudna rzeka. Fachowcy lowia piekne ryby w duzych ilosciach. Amatorzy bardzo czesto schodza z wody o kiju. Ogolnie ryby sa, ale wcale nie latwe do zlowienia. Bardzo ciezkim odcinkiem jest kilkukilometrowy odcinek ponizej ZS. Do czerwca bialej ryby jest tam mase. Pozniej tez ale kompletnie przestaje brac ze wzgledu na zakwity i bardzo mocno zarastajaca wode. Ryby siedza pod dywanem krzaczorow i nie ma sie za bardzo jak do nich dobrac. Zdecydowanie lepiej jechac w dol (ponizej Spaly).
[2011-08-02 09:39]

Sieciech

Łowię na Bzurze i jak chyba wszędzie-raz biorą raz nie:) Teraz woda wysoka , więc różnie z braniami bywa. Od Sochaczewa do ujścia jest pare dobrych miejscówek.  [2011-08-02 10:39]

Bzura. Polecam odcinek od mostu w mistrzewicach do kamionu [2011-08-02 15:36]