Pilarze przepędzają ryby.

/ 2 odpowiedzi
Witam, mam pytanie. Mam swoją ulubiona miejscówkę pod lasem gdzie od czasu do czasu wpadała jakaś płoć albo czasem okonie. Niestety ostatnimi czasy mam wrażenie że ryby zostały zupełnie przepłoszone  stamtąd bo w niedalekiej odległości pilarze strasznie hałasują regularnie. Możliwe że to przepłoszyło ryby?
ryukon1975


Jest możliwa taka sytuacja że obalane drzewa uderzające o ziemię tak jak i drgania wywoływane przez cięcie pni już na ziemi płoszą ryby. Szczególnie ryby na takiej miejscówce jak opisujesz nawykłe do ciszy i spokoju a łowisko raczej małe i płytkie. Jednak te ryby nie mogą też głodować wiecznie. Wcześniej czy później zaczną pobierać pokarm i przyzwyczają się do zmian. Chyba że pilarze wcześniej skończą wycinkę. :) (2022/02/11 15:37)

arasshater


Miałem na jesień podobną sytuację z wycinką nieopodal rzeki, ale nie zwróciłem wtedy na ten fakt większej uwagi. Płocie, które były moim głównym celem, brały na krótko i bardzo intensywnie tuż przed zachodem słońca, a więc wtedy, gdy prace przy wycince dobiegały końca. Człowiek całe życie czegoś się uczy... (2022/02/11 19:17)