Zaloguj się do konta

Piker z kołowrotkiem do 200zł

utworzono: 2013/07/08 14:03
pluszne

Kolego Jędrula w temacie DS nie jestem takim laikiem. Tą metodą łowie od 1998 roku. Tylko jak napisałem w Mikado Black Draft Picer szczytówki są wyjątkowo delikatne i nie bardzo mogę sobie
wyobrazić możliwość wyrzucenia zestawu z koszyczkiem którego łączny ciężar wynosi max 40gr.
sam używam Mikado SQUARE CARBON PICKER 270cm/50gr. Używam koszyczków 12gr+zanęta=ok35gr. Jedyną wadą tego pikera jest jego waga(268gr), picker 300cm waży328gr.Jak dla mnie do DS stanowczo za ciężki.
[2013-12-12 14:03]

Jędrula

Kolego Jędrula w temacie DS nie jestem takim laikiem. Tą metodą łowie od 1998 roku. Tylko jak napisałem w Mikado Black Draft Picer szczytówki są wyjątkowo delikatne i nie bardzo mogę sobie
wyobrazić możliwość wyrzucenia zestawu z koszyczkiem którego łączny ciężar wynosi max 40gr.
sam używam Mikado SQUARE CARBON PICKER 270cm/50gr. Używam koszyczków 12gr+zanęta=ok35gr. Jedyną wadą tego pikera jest jego waga(268gr), picker 300cm waży328gr.Jak dla mnie do DS stanowczo za ciężki.

Rozumiem , więc Kolego nie masz co się martwic , ten kij i szczytówki wybaczają większe obciążenie niż sugerowana przez producenta . Miałem kilka razy sposobność wypróbowania tej wędki gdyż jeden z moich kolegów posiada takowy sprzęt , kolega ten ma często tendencje do przeciążania pickera i bardzo często łowi ciężkim 30-40 gramowym koszem . Na koniec powiem , że przemacałem w ostatnim czasie sporo pickerów o podobnych parametrach i ten kij przeskakiwały tylko Daiwy , Kormorany i Dragony . Jedyny minus jest taki , że ponoć jest problem z serwisem Mikado ale nie wiem czy to prawda ?

[2013-12-12 14:36]

ryukon1975

Jeśli chodzi o serwis Mikado to jest totalne dno. Wiem bo oddawałem do naprawy kołowrotek Mikado. Tak mi go naprawili że po tygodniu wystąpiła ta sama awaria. [2013-12-12 14:47]

przemo1980

Rozumiem , więc Kolego nie masz co się martwic , ten kij i szczytówki wybaczają większe obciążenie niż sugerowana przez producenta . Miałem kilka razy sposobność wypróbowania tej wędki gdyż jeden z moich kolegów posiada takowy sprzęt , kolega ten ma często tendencje do przeciążania pickera i bardzo często łowi ciężkim 30-40 gramowym koszem . Na koniec powiem , że przemacałem w ostatnim czasie sporo pickerów o podobnych parametrach i ten kij przeskakiwały tylko Daiwy , Kormorany i Dragony . Jedyny minus jest taki , że ponoć jest problem z serwisem Mikado ale nie wiem czy to prawda ?

Najciężej Mikado Black Draft łowiłem chyba z koszyczkami 20g + zanęta tyle że na małych odległościach(mała rzeczka) .  Przeważnie  są to koszyki 15g. + zanęta i nie miałem problemów z wyrzucaniem zestawu.

[2013-12-12 15:35]

mateo111132

A ja polecam tego pickera nie łowiłem nim ale mam go od 2 dni i wygląda wspaniale. Gdy tylko zrobi się cieplej pojdę nad wodę i napisze opinię/test/wpis na temat tego wędziska.Miałem również w ręku mikado NSC picker ale jak dlamnie to klucha. Black draft zdecydowanie sztywniejszy akcja szczytowa a nsc cos jak parabolik [2013-12-12 18:48]

pluszne

Właśnie jak napisał kolega przemo1980 łowi Mikado black najciężej koszyczkiem 20gr+zanęta ale na małych odległościach. Dalej 35-40 m takim koszyczkiem prawdopodobnie byłby problem. Chociaż mój wywód opieram tylko na suchym wizerunku wędki jaką miałem w ręku w sklepie.
[2013-12-12 19:57]

przemo1980

Właśnie jak napisał kolega przemo1980 łowi Mikado black najciężej koszyczkiem 20gr+zanęta ale na małych odległościach. Dalej 35-40 m takim koszyczkiem prawdopodobnie byłby problem. Chociaż mój wywód opieram tylko na suchym wizerunku wędki jaką miałem w ręku w sklepie.

Kolego trochę nie do końca tak.
Ja nie napisałem że z koszyczkiem 20g na dalszą odległość to będzie problem.
Myślę ,że po wyczuciu tego kijka i opanowaniu techniki rzucania,delikatnie z głową myślę ,że da radę. W końcu koszyczek 15g + zanęta też już swoje waży i z takim obciążeniem wyrzut zestawu wychodzi pięknie :) i z takim zestawem łowi mi się najlepiej .
Najczęściej stosowałem środkową szczytówkę. Myślę ,że z tą najsztywniejszą nie było by tak zle,ale fakt faktem szczytówki są delikatne i chyba o to chodzi w pickerze... Ogólnie super picker :)

[2013-12-12 21:12]

jurzur3

witam czemu uparliście się na mikado? łowię na dragonie 3 sezon kij ma naprawdę kupę zapasu jeżeli chodzi o cw jeżeli chodzi o brania wrażenia niesamowite tak  jak gdyby ktoś prąd przepuścił przez niego. Mam wiślane fedeery mikado golden bay oraz scr i nic do nich nie mam ale pickery to tylko dragon
[2013-12-12 21:41]

ANDREJZ1

Kolego jurzur3 jakie kije dragona posiadasz?  Zastanawiam nad quiverem expressem 2,7m. Możesz coś więcej opisać, gdzie wędkujesz?, na jakiej wodzie? jak z odległością? Pozdrawiam.
[2013-12-13 10:17]

mateo111132

witam czemu uparliście się na mikado? łowię na dragonie 3 sezon kij ma naprawdę kupę zapasu jeżeli chodzi o cw jeżeli chodzi o brania wrażenia niesamowite tak  jak gdyby ktoś prąd przepuścił przez niego. Mam wiślane fedeery mikado golden bay oraz scr i nic do nich nie mam ale pickery to tylko dragon

Pytasz dlaczego się upsrliśmy? Cena w porównaniu do jakości jest niesamowita!! Łowiłem na kija Dragon Silver edition quiver 50g i jakos nie zauważam róznicy między tym kijem a mikado a SE kosztuje +280zl [2013-12-13 14:53]

pluszne

Zastanawiałem sie nad wyborem pickera i zakupiłem Dragona Quiver ekspres 300/40gr po promocyjnej cenie 160zł.Gwarancja na 2 lata, co też jest nie bez znaczenia. Wędka świetnie wykonana, znakomicie leży w dłoni i moim zdaniem nieznacznie sztywniejsza od mikado black draft. Cztery szczytówki z których każda znacząco rózni się od drugiej. Dziś byłem porzucać . Używałem do tego koszyczka 20gr bez zanęty. Najcieńsza szczytówka z zestawu radziła sobie znakomicie a wędka posiada spory zapas mocy w odróżnieniu do wspomnianego Mikado BD gdzie szczytówka pod obciążeniem 20gr wygina się w kształcie litery U. Przy pomocy 20gr koszyczka bez trudu osiągałem odległości ok 40m.Jestem bardzo zadowolony z dokonanego wyboru tej wędki i polecam.
[2013-12-19 11:41]

khakiprichi

nic dziwnego że dragon sprawia wrażenie mocniejszego w końcu to Quiver a nie picker nie wiem czy wiesz ale to dwie różne wędki......
[2013-12-19 11:50]

przemo1980

Też powoli przymierzam się do zakupu jeszcze jednego "delikatnego" kijka.
Trochę czasu jest więc będę przebierał :)
[2013-12-19 13:11]

ANDREJZ1

Kolego pluszne, mógłbyś jakieś fotki tego expressa wstawić? nigdzie nie ma w necie naturalnych zdjęć a też jestem zainteresowany tym quiverem. Jak myślisz 20gr i zanęta pociągnie? Chcę lowić na kanale z lekkim uciągiem. Pozdrawiam.
[2013-12-19 13:18]

mateo111132

Też powoli przymierzam się do zakupu jeszcze jednego "delikatnego" kijka.
Trochę czasu jest więc będę przebierał :)

Polecam Mikado Black Draft [2013-12-19 13:39]

pluszne

Na kanale to przyznam ze nie mam doświadczenia. Jestem wędkarzem jeziorowym +zalew. Ale myślę że spokojnie. Ja do próbnego rzucania używałem tylko tej najdelikatniejszej szczytówki gdyż tylko takiej będę używał na jeziorze. Trzy pozostałe są stopniowo twardsze . Ta najsztywniejsza jest podobna , jak w federze o CW 80-100gr. Tak ze myślę że na kanale o niezbyt szybkim nurcie sobie spokojnie poradzi.Oczywiście jeśli koszyczek max 40gr nie będzie za mało na taką wodę. [2013-12-19 13:43]

pluszne

Kolego Andrzej Z1 przepraszam za brak zdjęcia tego Quivera , ale w tej chwili nie mam mozliwości zrobienia fotki. Ta wędka jest na wielu zdjęciach sklepów internetowych i rzeczywiście tak wygląda. Jeśli Tobie zależy na mocniejszym pickerze to polecam 

MIKADO Square Carbon Picker.

Wędka niezwykle mocna , o wybitnie szczytowej akcji. Niestety mimo niewątpliwych zalet jest jak dla mnie za cięzka (300cm ok 330gr) Ja mam taką, tylko 270cm (waży 268gr, to jak do DS uważam za dużo). Ten Mikado na bank uciągnie na kanale. [2013-12-19 14:06]

ANDREJZ1

Dziękuje za odpowiedź. W tamtym roku łowiłem na kanale feederem z koszyczkiem 25 gr. okrągłym i było dobrze to myślę że kwadratowy 20 nie pociągnie woda. Zastanawiam się jeszcze  nad daiwą wincast picker i dragon silver quiver. Może ktoś się jeszcze wypowie na temat tych pickerów. 
[2013-12-19 14:09]

ANDREJZ1

Co do mikado, mam dwa feedera i karpiówkę i bym chciał coś innego.
[2013-12-19 14:12]